Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XVII NR 9:

"Piękny umysł"

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XVII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Gustawa Morcinka 40, Kraków

Opis projektu

Bezpłatne zajęcia nauki języka angielskiego oraz obsługi komputera odbywać się będą w siedzibie PAL. Warsztaty nauki języka angielskiego będą skierowane do młodzieży oraz osób dorosłych. W grupie będzie maksymalnie 8 osób. O uczestnictwie w zajęciach będzie decydować kolejność zgłoszeń. Zajęcia będą odbywać się 1 x w tygodniu, od marca do grudnia z przerwą  na miesiące wakacyjne. Godziny spotkań będą dopasowane do możliwości mieszkańców Dzielnicy XVII. Zajęcia z języka angielskiego oferowane są dla dwóch grup zaawansowania. Pierwsza grupa to osoby  na poziomie średnio-zaawansowanym, druga grupa dla osób zaawansowanych. Zajęcia z podstaw komputera będą obejmowały takie programy jak: obsługa komputera, WORD ,EXCEL, POWER POINT itp. W grupie komputerowej będzie maksymalnie 5 osób. O uczestnictwie będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zajęcia będą trwały 60 minut zarówno dla grupy językowej oraz komputerowej.W ramach BO zostanie zakupionych 1 laptop  dla osób które nie posiadają własnego sprzętu oraz rzutnik niezbędny do wyświetlania materiałów pomocniczych podczas przeprowadzonych warsztatów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Pomysł zorganizowania nauki języka  angielskiego zrodził się z uwagi na ogromne zainteresowanie poprzednią edycją tego projektu, natomiast w najbliższej okolicy osiedla brakuje oferty zajęć komputerowych. Uczestnicy którzy skorzystają z nauki języka angielskiego doszlifują zdobyte umiejętności komunikatywnego porozumiewania się tym językiem w związku z czym podniosą swoje kwalifikacje zawodowe. Uczestnicy którzy skorzystają z zajęć komputerowych zdobędą umiejętność swobodnego  poruszania się w podstawowych programach komputerowych. Dzięki zdobytym umiejętnościom będą atrakcyjni na rynku pracy oraz zdobędą doświadczenie w tej dziedzinie i nie będą się czuły zagubione podczas tworzenia swojej dokumentacji oraz nie będą czuły izolacji w otoczeniu gdzie obsługa komputera jest podstawą funkcjonowania w dzisiejszych czasach. Ponadto uczestnictwo w tego typu warsztatach pozytywnie wpłynie na integrację, nawiązanie nowych znajomości lub podtrzymanie nawiązanych podczas wcześniejszych edycji projektu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
wynagrodzenie lektora z j. angielskiego z dojazdem do siedziby 150,00złx4 tyg.x6 miesięcyx2 grupy 7 200,00 PLN
wynagrodzenie informatyka z dojazdem do placówki 150,00złx4tygx6miesięcyx1grupa 3 600,00 PLN
zakup laptopa z oprogramowaniem 1x6000,00zł 6 000,00 PLN
zakup rzutnika 1x5000,00zł 5 000,00 PLN
zakup żywności na warsztaty (napoje, żywność długoterminowa) 500,00 500,00 PLN
22 300,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przygotowanie do realizacji projektu przygotowanie zapotrzebowani i zamówień publicznych styczeń-marzec2023
warsztaty j. angielskiego 1x w tygodniu dla dwóch grup maj-grudzień 2023
warsztaty nauki obsługi komputera 1 x w tygodniu maj - grudzień 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu przyczyni się do nabycia przez uczestników nowych kompetencji zawodowych związanych ze znajomością języka angielskiego i obsługi komputera, co wpłynie pozytywnie na ich sytuację na rynku pracy, a znajomość obsługi komputera dodatkowo pomoże w załatwianiu spraw urzędowych i kontaktach w trybie online, co będzie zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu. Ponadto zajęcia grupowe ułatwią nawiązywanie nowych relacji społecznych oraz pomogą w wymianie doświadczeń między uczestnikami kursu. Tym samym realizacja projektu wpłynie na wzrost poczucia przynależności, integracji społeczności lokalnej i integracji międzypokoleniowej.
powrót