Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 33:

Ulica Gustawa Pokrzywki do remontu (I etap).

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Gustawa Pokrzywki

Opis projektu

Projekt zakłada I etap realizacji remontu nawierzchni asfaltowej ul. Gustawa Pokrzywki od Al. Gen. Władysława Andersa do ul. Marii Dąbrowskiej na odcinku od wjazdu z Al.Gen.Andersa do wysokości budynku nr 19 os. Niepodległości wraz z remontem istniejącego tam dużego parkingu.I etap to odcinek od wjazdu z z Al. Gen. Władysława Andersa przy bl. nr 11 do do wysokości budynku nr 19 os.Niepodległości. Nawierzchnia asfaltowa ulicy  jest pełna nierówności i dziur, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu samochodowego. Ulica jest intensywnie eksploatowana od 1990 r., kiedy w okolicy powstał Plac handlowy "TOMEX" nie tylko przez mieszkańców os. Niepodległości i Albertyńskiego, ale także przez innych mieszkańców nowohuckich osiedli, którzy korzystają z usług placu handlowego, a także przez około 500 handlowców działających na "TOMEXIE". Oprócz tego ul. Gustawa Pokrzywki stanowi ważne połączenie Al. Gen. Władysława Andersa z ul. Marii Dąbrowskiej, jako droga dojazdowa do Centrum Handlowego "NOWE CZYŻYNY", a także do Szkoły Podstawowej nr 100 (os. Albertyńskie 36) i Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego (os. Niepodległości 19), co dodatkowo zwiększa ruch samochodowy i wpływa na degradację nawierzchni asfaltowej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ulica Gustawa Pokrzywki stanowi ulice dojazdową do dwóch dużych osiedli Niepodległości i Albertyńskiego. Wzdłuż ulicy znajdują się miejsca parkingowe, z których korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, a także sprzedawcy i klienci cieszącego się duża popularnością Placu handlowego "Tomex". Ulica Gustawa Pokrzywki stanowi także drogę dojazdową do Pawilonu handlowego os. Niepodległości 3 i Przychodni zdrowia "TERAPIA -MED". Z usług pawilonu i przychodni korzystają mieszkańcy wspomnianych i okolicznych osiedli, ale nie tylko. Obecność w pobliżu ulicy Placu handlowego "TOMEX", dwóch szkół podstawowych i Centrum handlowego "NOWE CZYŻYNY" sprzyja ruchowi tranzytowemu, co powoduje intensywny ruch samochodowy. Niestety z uwagi na duży ruch samochodowy jezdnia oraz miejsca postojowe są w bardzo złym stanie. Wymiana nawierzchni asfaltowej ulicy jest konieczna, znacząco poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz komfort podróżowania zarówno mieszkańców w/w osiedli jak i osób dojeżdżających do pracy, dostawców obsługujących w/w placówki handlowe oraz osób korzystających z ruchu tranzytowego pomiędzy Al. Gen. Władysława Andersa i ul. Marii Dąbrowskiej. Remont istniejących miejsc postojowych na wys. budynku nr 19 poprawi warunki parkowania.Kierowcy będą mogli korzystać z estetycznych i wygodnych miejsc postojowych, co zachęci ich do jeszcze większego korzystania z okolicznej infrastruktury usługowo - handlowej. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zadania Wykonanie nowej nakładki asfaltowej jezdni wraz z remontem dużego parkingu na wys.bud.nr 19 1 400 000,00 PLN
1 400 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Wykonanie remontu jezdni i parkingu na wys.bud. nr 19 II i IV kwartał 2023 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykonanie nakładki asfaltowej i remont istniejącego parkingu znacząco poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz komfort podróżowania zarówno mieszkańców jak i innych dojeżdżających do pracy, dostawców obsługujących placówki handlowe oraz osób korzystających z tranzytu pomiędzy Al. Gen. Andersa i ul. M. Dąbrowskiej , jak również poprawi warunki parkowania.
powrót