Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 62:

Wakacje w Mariupolu

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Nowa Huta, Bronowice, Ruczaj, Podgórze Duchackie

Dodatkowe lokalizacje: Wybór miejsca realizacji projektu leży w gestii organizatora, przy założeniu, że kurs odbędzie się w każdej z czterech dzielnic (Nowa Huta, Bronowice, Ruczaj, Podgórze Duchackie).

Opis projektu

Celem projektu jest zorganizowanie kursu języka ukraińskiego od podstaw, w czterech dzielnicach Krakowa (Nowa Huta, Bronowice, Ruczaj, Podgórze Duchackie). W każdej dzielnicy odbędą się dwa kursy (wiosenny i letni). Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu przez 90 minut, w grupach do 10 osób. Cały kurs ma trwać 6 miesięcy. Kurs ma odbywać się w miejscu wybranym przez realizatora. O uczestnictwie w kursie decydować będzie kolejność zgłoszeń. 

 
Edycja wiosenna: od marca do końca sierpnia
Edycja jesienna: od lipca do końca grudnia

UZASADNIENIE PROJEKTU

Znajomość języka pozwala nie tylko na swobodną komunikację, ale jest także kluczowym elementem budowania relacji. Dzięki znajomości języka ukraińskiego będziemy mogli skuteczniej wspierać i pomagać naszym przyjaciołom z Ukrainy w Krakowie, a także gdy tylko będzie to możliwe w Ukrainie. Wspierajmy razem Ukrainę, odbudujmy razem Mariupol.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wynagrodzenie lektora 1,5h (czas zajęć) x 4 (ilość zajęć w miesiącu) x 6 (ilość miesięcy) x 8 (ilość kursów) x 140zł/h (wynagrodzenie lektora) 48 384,00 PLN
Wynajem sali 192 (ilość wszystkich zajęć) x 1,5h (czas jednych zajęć) x 40zł/h (koszt sali lekcyjnej) 13 824,00 PLN
Promocja kursu w social mediach 2x kampania promocyjna 2 000,00 PLN
Materiały edukacyjne dla uczestników 8 (ilość kursów) x 10 (ilość uczestiników) x 70zł 6 720,00 PLN
70 928,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Promocja edycji wiosennej Kampania promocyjna w social mediach luty 2023
Zapisy i wyłonienie uczestników edycji wiosennej Zapisy na kurs, Wyłonienie uczestników , poinformowanie o kursie i potwierdzenie dalszego zainteresowania luty 2023
Wiosenna edycja kursu . marzec-sierpień 2023
Promocja edycji letniej Kampania promocyjna w social mediach czerwiec 2023
Zapisy i wyłonienie uczestników edycji letniej Zapisy na kurs, Wyłonienie uczestników , poinformowanie o kursie i potwierdzenie dalszego zainteresowania czerwiec 2023
Letnia edycja kursu lipiec-grudzień 2023

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu przyczyni się do nabycia przez uczestników nowych kompetencji komunikacyjno-kulturowych. Udział w kursie ułatwi jego uczestnikom nawiązywanie relacji społecznych i integrację z mieszkańcami Dzielnic oraz Krakowa narodowości ukraińskiej. Warto zwrócić także uwagę, że Krakowianie prowadzą firmy, przedsiębiorstwa, które zatrudniają obywateli Ukrainy. Często pracują wspólnie z osobami mówiącymi po ukraińsku. Dlatego nabycie umiejętności mówienia w tym języku może znacznie polepszyć komunikację o charakterze zawodowym oraz kontakty interpersonalne, a docelowo pomóc obywatelom Ukrainy, w tym uchodźców przybyłym do Krakowa po wybuchu wojny w Ukrainie w procesie adaptacji. Dodatkowo, nowe umiejętności językowe będą pomocne dla organizowania i przeprowadzania szeroko rozumianych działań ukierunkowanych na wsparcie społeczności ukraińskiej.
powrót