Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica V NR 13:

POPULARYZACJA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ W KROWODRZY

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica V Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Zarzecze 106

Opis projektu

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy V poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej.
Z projektu skorzystać mogliby mieszkańcy dzielnicy V, a zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym które wezmą udział w szkoleniach i spotkaniach ze strażakami z JRG 3. Spotkania te odbyłyby się w ramach dni dzielnicy, festynów i pikników organizowanych przez placówki oświatowe i związki wyznaniowe na terenie dzielnicy V, a także w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 przy ul. Zarzecze 106.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Każdego roku z powodu pożarów, w Polsce, ginie ok. 100 osób. Następne kilka tysięcy zostaje w tych pożarach poszkodowane. Część tych statystyk dotyczy niestety Krakowa. Większość badań prowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych dowodzi, iż najważniejszy aspekt bezpieczeństwa dotyczy profilaktyki, a więc szkolenia obywateli tak aby byli świadom zagrożeń pożarowych i innych wynikających z rozwoju cywilizacyjnego.  Wydaje się, iż szkolenia te powinny być prowadzone od najmłodszych lat, a więc wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W związku z powyższym chcielibyśmy zachęcać najmłodszych aby jak najczęściej odwiedzali jednostki Straży Pożarnej, a także uczestniczyli w pogadankach i szkoleniach organizowanych w czasie festynów, pikników, dni dzielnic, itp.

Aby uatrakcyjnić ww. szkolenia i pogadanki, a także aby takie spotkania ze strażakami zapadały w pamięć warto aby każde dziecko otrzymało jakiś drobiazg, który będzie mu o tym fakcie przypominał. Może to być smycz, kamizelka odblaskowa, brylok z nadrukiem np. numerów alarmowych do służb, długopisy, itp.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Gadżety dla dzieci Gadżety dla dzieci promujące bezpieczeństwo, w tym numery alarmowe 3 999,00 PLN
3 999,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wybór asortymentu, umieszczenie na platformie zakupowej, zakup i dostarczenie do JRG 3 Wybór asortymentu, umieszczenie na platformie zakupowej - I/II kwartał 2023 zakup i dostarczenie do JRG 3 - II/III kwartał 2023 do 30 września 2023 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa.
powrót