Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 13:

Renowacja boiska do piłki nożnej SP39

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: 31-564 Kraków, ul. Jachowicza 5 Szkoła Podstawowa nr 39 - boisko szkolne do piłki nożnej

Opis projektu

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 39 znajduje się boisko do piłki nożnej, które jest nie tylko miejscem do realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów szkoły oraz miejscem do gier i zabaw dzieci przebywających w świetlicy szkolnej, ale jest również chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców. W godzinach popołudniowych oraz w weekendy (zarówno w czasie roku szkolnego jak również w czasie wakacji) młodzież oraz dorośli aktywnie spędzają tutaj swój wolny czas.
Obecnie boisko wymaga renowacji. Siatki ochronne są zniszczone, brak jest ławeczek oraz koszy na śmieci. Odświeżenia wymaga również  nawierzchnia boiska (pomalowanie linii ).
Projekt zakłada renowację boiska o wymiarach 44m x 22m, w tym:

  • wymianę zniszczonych piłkochwytów i wsporników znajdujących się wokół boiska,
  • namalowanie linii boiska,
  • montaż trzech ławeczek,
  • montaż dwóch koszy na śmieci.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W związku z tym, że boiska przy Szkole Podstawowej nr 39 są ogólnodostępne przez cały rok kalendarzowy cały ten teren jest intensywnie eksploatowany. Piłkochwyty są już zniszczone i w miernym stopniu spełniają swoją funkcję.
Dzięki wymianie piłkochwytów, renowacji nawierzchni boiska oraz montażowi ławeczek i koszy na śmieci korzystanie z boiska przyszkolnego będzie bardziej bezpieczne dla użytkowników, a także będzie w pełni spełniało swoja funkcję sportowo-rekreacyjną.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wymiana siatki ochronnej Zakup i wymiana piłkochwytów na całym obwodzie boiska na wysokość 6m. Siatka o grubości 5mm i oczkach 10cm x 10cm, uchwyty, linki stalowe, wymiana uszkodzonych wsporników 31 000,00 PLN
Odświeżenie nawierzchni namalowanie nowych linii boiska 2 000,00 PLN
Zakup i montaż 3 ławek Ławki metalowo- drewniane na stałe przytwierdzone do podłoża 5 200,00 PLN
Zakup i montaż 2 koszy na śmieci Kosze metalowe 1 800,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Renowacja boiska Zakup i montaż siatek, ławek i koszy. lipiec-sierpień

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót