Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 153:

Jadło-Dzielnia w każdej dzielnicy Krakowa

Projekt odrzucony: Projekt zweryfikowany negatywnie, ponieważ nie spełnia następujących zapisów regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa: 1. Dot. inne: Projekt nie spełnia wymogu, o których mowa w § 10 ust. 1 to jest nie zawiera informacji odnośnie miejsca realizacji zadania i wymóg ten nie został przez projektodawcę uzupełniony. 2. Dot.§ 17 ust.1 pkt.4: Projekt zakłada montaż lodówek bez szczegółowego określenia miejsca, w którym miałyby być usytuowane dlatego nie można jednoznacznie wskazać, że realizacja projektu nie stałaby w sprzeczności z obowiązującymi w mieście planami, politykami,strategiami, programami i innymi uchwałami Rady i zarządzeniami Prezydenta. 3. Dot.§ 17 ust.1 pkt.5: Projekt wymaga współpracy instytucjonalnej to jest zgody właściciela/zarządcy lokalu/terenu na montaż i udostępnianie lodówek lub najmu lokalu - projektodawca nie wskazał zgody instytucji jak również nie określił innych zasad realizacji projektu, dlatego projekt nie spełnia również tego kryterium. 4. Dot.§ 17 ust.1 pkt.6: Projekt zakłada montaż lodówek bez szczegółowego określenia miejsca, w którym miałyby być usytuowane dlatego nie można jednoznacznie wskazać, że realizacja projektu nie narusza przepisów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub prawa osób trzecich, w tym prawa własności. 5. Dot.§ 17 ust.1 pkt.7: Montaż lodówek nie ma charakteru trwałej inwestycji, potencjalnie mógłby być realizowany na gruntach nie należących i nie pozostających we władaniu Miasta.

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Marnowanie jedzenia jest niestety powszechnym problemem w naszych czasach. Wiele osób robiąc zakupy kupuje produkty, których nie jest w stanie spożyć. W takich sytuacjach jedzenie bywa wyrzucane, choć możnaby je przekazać potrzebującym. Naprzeciw tej potrzebie wychodzi projekt utworzenia w każdej dzielnicy miasta punktu wyposażonego w lodówki oraz szafki, w którym będzie można pozostawiać niewykorzystaną żywność czy produkty spożywcze. Skorzystanie z nich nie będzie wymagało większego wysiłku. Punkty zostaną tak rozmieszczone, by były łatwo dostępne zarówno dla mieszkańców chcących zostawić tam niewykorzystaną żywność, jak i osób potrzebujących. Zostaną one tak przygotowane, by żywność była zabezpieczona przed zwierzętami oraz zjawiskami atmosferycznymi. O dokładnej ich lokalizacji zdecydują władze dzielnicy.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzięki utworzeniu w każdej dzielnicy miasta jadłodzieni osoby potrzebujące zyskają dostęp do posiłków, które normalnie zostałyby zmarnowane. To projekt, który pozwala zarówno ograniczyć marnowanie jedzenia, jak i pomoc najbiedniejszym, których nie stać na zrobienie choćby podstawowych zakupów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przygotowanie miejsc pod montaż jadłodzieni 36 000,00 PLN
Zakup oraz montaż lodówek i szafek w punktach jadłodzieni 90 000,00 PLN
126 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wybór miejsc na jadłodzienię przez władze dzielnic 30.03.2023
Przygotowanie miejsc pod montaż jadłodzieni 30.06.2023
Zakup, zamontowanie oraz oddanie do użytku jadłodzieni wyposażonych w lodówki oraz szafki 30.09.2023
powrót