321… TRENINGI AMPFUTBOLOWE DLA DZIECI
Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.
Lokalizacja
Główna lokalizacja: Kraków, ul. Baczyńskiego 13
Dodatkowe lokalizacje: Kraków, ul. Winnicka 40
Opis projektu
Naszą ideą jest zorganizowanie możliwości wspólnych spotkań i treningów dla dzieciaków, których dobro zawsze będzie dla nas najważniejsze. Mając dotychczasowe doświadczenia wyniesione z treningów z dziećmi po amputacjach i dziećmi z zespołem Downa wierzymy, że w przyszłości będziemy mogli w Krakowie organizować regularne - z jeszcze większą częstotliwością - treningi dla obu tych grup i łączyć je w zajęcia integracyjne z dziećmi pełnosprawnymi.
Cieszymy się, że możemy - wraz z gronem ludzi, z którymi prowadzimy już takie działania - pokazać wszystkim nasze pomysły i zaprosić do współpracy przy wszystkich projektach mającym na celu rozwój i edukację młodych piłkarzy, ich rodziców i trenerów w KSPN Pogoń Kraków po to by dzieci i młodzież wychowana przez nas była nie tylko świetnymi piłkarzami, ale też wspaniałymi ludźmi. Sport i zabawa jest najlepszą formą integracji. Sport rozwiązuje konflikty. Sport jest szansą dla wszystkich osób szukających celu w życiu. Sport może być terapią dla wszystkich, którzy szukają siebie. Sport łączy ludzi - niezależnie od wieku, wyznania, narodowości, rasy, statusu społecznego i przekonań religijnych. Wszystkie nasze wspólne działania mają naczelną zasadę: muszą odbywać się przy zachowaniu godności każdej osoby, bez względu na wiek, światopogląd, narodowość, rasę, sytuację społeczną i przekonania. Niezależnie od zakątka świata, w którym się znajdujemy.
321… TRENINGI AMPFUTBOLOWE DLA DZIECI
W 1980 roku w USA niepełnosprawny narciarz Don Bennett oglądał mecz koszykówki rozgrywany z udziałem swojego syna. W pewnym momencie zobaczył tocząca się w jego kierunku piłkę i kopnął ją odruchowo, opierając się na kulach. Tak właśnie narodził się amp futbol, który obecnie rozgrywany jest w ponad 40 krajach. Na czym właściwie polega ten niezwykły sport? Skąd jego fenomen w Polsce i tak ogromnie rosnąca popularność? Czym właściwie jest amp futbol? Te pytania zadawali nam nasi podopieczni. I znaleźliśmy na nie świetną odpowiedź. Patronem jednej z naszych grup treningowych został Krystian Kapłon, środkowy pomocnik ampfutbolowej kadry Polski, jeden z najlepszych zawodników na świecie w tej odmianie piłki nożnej. Młody piłkarz wielokrotnie spotykał się z młodymi zawodnikami, zawsze długo odpowiada na niezliczone pytania a potem bierze udział w treningu. To dla nas znakomita lekcja wartości, pokory i postrzegania niepełnosprawności. Zawodnicy, rodzice i trenerzy ogromnie cenią sobie te spotkania.
Nazwa ampfutbol pochodzi od angielskiego wyrażenia Amputee Football. Jest to dyscyplina sportowa, rozgrywana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej lub w przypadku bramkarzy – kończyny górnej. Piłkarze w polu poruszają się za pomocą kul. Obecnie Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oficjalnie uznaje amp futbol za jedną z odmian piłki nożnej. Zasady gry bazują na tradycyjnej piłce nożnej, jednak są (oczywiście) pewne różnice. Zgodnie z Przepisami Gry ustalonymi przez IFAB i dostosowanymi do tego rodzaju piłki, długość boiska powinna wynosić od 55 m do 70 m, a szerokość od 30 m do 60 m. Wymiary boiska do amp futbolu w Polsce wynoszą 60 m x 40 m (z pięciometrową tolerancją). Od 2018 roku czas trwania meczu to 2 × 25 minut (10 minut przerwy). Podstawowe zasady gry zawierają kilka istotnych różnic w stosunku do „pełnosprawnego” futbolu. W trakcie gry zawodnicy nie mogą używać protez i opierają się na kulach łokciowych. Przepisy Gry dokładnie opisują dozwoloną konstrukcję kul. Dodatkowo na wysokość 40 cm od podstawy muszą być one oklejone taśmą w kolorze getrów. Kikut kończyny poniżej kolana musi być zakryty skarpetą. Jeśli chodzi o bramkarzy, to w przypadku amputacji ręki w nadgarstku, muszą owijać ją materiałem w kolorze innym niż stroje własnej drużyny. Zagrania piłki kulą to błąd. Kule podczas meczu traktowane są jako przedłużenie rąk i dozwolone są jedynie pojedyncze i przypadkowe zagrania. Każda drużyna powinna składać się z 7 zawodników (w tym bramkarz). Minimalna liczba graczy pozwalająca na rozpoczęcie meczu to 5 zawodników w polu plus bramkarz. Zagrania piłki kikutem są niedozwolone zarówno dla zawodników w polu, jak i bramkarzy. W jednej chwili mogą być wykonane dwie wymiany (za pozwoleniem sędziego). Możliwe są wymiany powrotne. Zasada spalonego nie obowiązuje. Bramkarz nie może opuszczać pola karnego Do Polski amp futbol trafił stosunkowo późno, bo dopiero w 2011 r.
Nasz projekt ruszył już trzy lata temu, ale zdecydowanie zwolnił w związku z pandemią. Znów nabrał kształtów pod koniec 2021 roku i chcemy go rozwijać. Zaangażowanie i pasja w ampfutbolowym środowisku jest niepowtarzalna oraz zaraźliwa. Błądzimy we własnych problemach, nie widząc szczęścia i radości w tym, co widzą zawodnicy i zawodniczki ampfutbolu. Chcemy docenić i wspierać możliwość zapomnienia o koszmarze, jaki spotkał tych młodych ludzi oraz spełnienia ich marzeń. W ampfutbol mogą grać osoby po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki. Na zgrupowania juniorskie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat.
Treningi w postaci weekendowych zgrupowań mają nauczyć podstaw. Dlatego w ich czasie pokazujemy technikę poruszania się, ćwiczenia na wzmacnianie wszystkich mieści i tłumaczymy, dlaczego to robimy. Uświadamiamy ich, że każde ćwiczenie ma jakiś cel. Pokazujemy, co znaczy bycie drużyną: razem wchodzimy do szatni, razem wychodzimy, razem idziemy na odprawę, na stołówkę. Uczymy zachowań w grupie. Naszym planem jest, by pokazać młodym adeptom piłki nożnej, jak należy funkcjonować w grupie, co znaczy zespół, drużyna, odpowiednia motywacja, koncentracja, właściwe odżywianie. Ampfutbol jest bardzo ciekawą i jeszcze nie do końca odkrytą dyscypliną sportu. Dodatkowo zawodnicy go uprawiający wskazują na ważne życiowe wartości.
321… TRENINGI DLA DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
Podobnie chcemy kontynuować projekt wspólnych treningów dla dzieci z zespołem Downa. Od trzech lat organizowaliśmy niezwykłe wydarzenie! W marcu, w pobliżu daty Światowego Dnia Zespołu Downa przygotowujemy szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji. W ramach święta gramy Wielki Mecz pomiędzy naszymi młodymi piłkarzami, a dziećmi ze Stowarzyszenia Tęcza w Krakowie. Razem wiele się uczymy!
W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Chcemy aby 21 marca było świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku. W 2012 roku patronat nad świętem objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21-go chromosomu. Celem święta jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z zespołem Downa oraz integracja z nimi.
Do dziś zorganizowaliśmy już trzykrotnie wspólne treningi z dziećmi z zespołem Downa. Każdorazowo wspólnie trenowaliśmy, jedliśmy obiad, trwało niekończące się pozowanie do wspólnych zdjęć i gwiazdkowe prezenty – to z pewnością były chwile niezwykłe i długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników.
321…
Celem realizacji zadania jest dalszy dynamiczny rozwój dziecięcego ampfutbolu oraz przygotowanie dzieci do występów w wydarzeniach i zawodach sportowych – również poza granicami kraju. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez przeprowadzenie comiesięcznych zgrupowań dla wszystkich chętnych zawodników. Zgrupowania odbywać się będą w weekendy i zawierać będą sesje treningowe oraz warsztaty mentalne i psychologiczne, a także zajęcia służące budowaniu zespołu prowadzone wspólnie z rodzicami młodych zawodników.
Celem tegorocznych konsultacji pozostaje dalsze doskonalenie umiejętności ruchowych oraz nauczanie techniki i taktyki. Ważnym ich elementem, tak jak dotychczas będzie kształtowanie odpowiednich cech motorycznych oraz opracowywanie, na podstawie specjalistycznych badań, indywidualnych planów treningowych, które zawodnicy wykonują pomiędzy zgrupowaniami. Celem zgrupowań niezmiennie pozostaje nauka i doskonalenie techniki i taktyki piłki nożnej w połączeniu ze specyfiką struktury ruchu zawodników poruszających się o kulach a także bramkarzy mogących w grze używać tylko jednej ręki. Łączymy zajęcia typowo praktyczne z teoretycznymi. W teorii przedstawiamy technikę poszczególnych ruchów, wspomagając się planszami, slajdami, filmami video. Materiał audiowizualny pozwala na analizę własnych, zaobserwowanych błędów, modyfikowanie planów treningowych i doskonalenie organizacji gry. Poza efektem szkoleniowym i selekcyjnym zgrupowania służą również wzajemnemu poznaniu, integracji i tworzeniu modelu psychologicznego funkcjonowania zespołu. W tej strefie wykonujemy pracę zarówno z zawodnikami o długim stażu jak i tymi, którzy na zgrupowaniach pojawiają się od niedawna.
Poza efektem szkoleniowym i selekcyjnym konsultacje służą również integracji i dalszemu dojrzewaniu drużyny oraz tworzeniu modelu psychologicznego funkcjonowania zespołu. Bardzo ważnym elementem, nad którym chcemy pracować podczas konsultacji będzie również taktyka. Na każdym z kolejnych zgrupowań w roku 2023 planujemy doskonalić dotychczasowe i wprowadzać nowe rozwiązania dotyczące umiejętności ruchowych oraz techniki.
W miarę możliwości chcemy brać udział w turniejach i meczach. Rywalizacja jest bowiem nieodzownym i niezmiernie ważnym elementem w procesie treningowym. Możliwość rywalizacji jest istotą sportu i wykładnikiem zarówno pracy włożonej w trening jak i odpowiedzią na trafność wyborów sztabu szkoleniowego w procesie selekcji. Jest to także znakomita możliwość weryfikacji umiejętności, planu gry, analizy błędów, określania kierunków dalszej pracy, a dla zawodników reprezentowanie barw kraju to niezaprzeczalnie nagroda za wysiłek włożony w trening.
PLAN PROJEKTU:
ZGRUPOWANIE STYCZEŃ 2023
I trening: Doskonalenie nawyków ruchowych
- Zasób ćwiczeń motorycznych
- Ćwiczenia ogólnorozwojowe
- Podania ze zmianą miejsc
- Schematy akcji ofensywnych
- Gra bramkarza
- ćwiczenia siłowe wzmacniające górne partie ciała
- kompleksowy zestaw ćwiczeń na chwyt piłki bez upadku
- taktyka ustawiania się w polu karnym w fazie obrony
- ćwiczenia gimnastyczne, rozciągające
II trening: Technika i taktyka
- Ćwiczenia techniczne
- Gra 1 x 1, 2 x 2. Podwojenie i wymienność pozycji
- Taktyka gry w różnych ustawieniach i sytuacjach boiskowych
- Stałe fragmenty gry – rozwiązania w atakowaniu i bronieniu
- Fragmenty gry w przewadze
- Gra bramkarza
- ćwiczenia siłowe wzmacniające dolne partie ciała
- kompleksowy zestaw ćwiczeń na chwyt piłki z upadkiem
- taktyka ustawiania się w polu karnym w fazie ataku
- ćwiczenia stabilizujące
- Cele - wyznaczanie i realizacja
III trening Taktyka i organizacja gry
- Ćwiczenia techniczno - taktyczne
- Taktyka gry – wymienność pozycji
- Pressing, atak szybki
- Fragmenty gry w przewadze rywala
- Gra bramkarza
Ewaluacja
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Dietetyka i zasady odżywiania
ZGRUPOWANIE LUTY 2023
I trening: Doskonalenie nawyków ruchowych
- Doskonalenie umiejętności rytmizacji ruchów
- Ćwiczenia propriocepcji
- Siła mięśniowa
- Zasób ćwiczeń równoważnych
- Kształtowanie cech wytrzymałości w schematach podań
- Gra 1x1 jak element tworzenia przewagi liczebnej w warunkach meczowych
- Wykorzystanie bramkarza w ataku szybkim:
- stałe fragmenty gry: (ustawienie w bramce, ustawienie muru, komunikacja z partnerami z drużyny, płynne przejście z fazy obrony do szybkiego ataku)
Trening mentalny
- Radzenie sobie z porażkami
- Ćwiczenia techniczne
- Doskonalenie wybranych elementów taktyki
- Taktyka gry – współpraca formacji w zadaniach ofensywnych
- Stałe fragmenty gry w ataku i powrót do defensywy
- Trening indywidualny – strzały na bramkę po akcji indywidualnej
- Wykorzystanie bramkarza w ataku pozycyjnym
III trening Taktyka i organizacja gry
- Taktyka gry – współpraca formacji w zadaniach ofensywnych
- Zmiana ustawienia na boisku w zależności od wyniku i przebiegu gry
- Fragmenty gry w przewadze rywala
- Zadaniowa gra szkoleniowa
- Gra bramkarza
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Indywidualne przygotowanie przedmeczowe
ZGRUPOWANIE MARZEC 2023
I trening Doskonalenie nawyków ruchowych
- Koordynacyjne zdolności motoryczne
- Specjalistyczne ćwiczenia z użyciem kul
- Dynamika ruchu
- Zasób ćwiczeń szybkości
- Doskonalenie wybranych działań ofensywnych
- Gry w deficycie czasu
- Gra bramkarza – kierowanie ofensywą
- zasób ćwiczeń kształtujących właściwe zachowania przy piłkach górnych
- Nauka radzenia sobie z lękiem przed kontuzją i urazami
- Ćwiczenia techniczne
- Doskonalenie wybranych elementów taktyki – schematy akcji ofensywnych
- Taktyka – współpraca obrońców i pomocników w defensywie
- Stałe fragmenty gry – doskonalenie
- Fragmenty gry na własnej połowie boiska
- Gra bramkarza – działania indywidualne
- ćwiczenia propriocepcji i zasób ćwiczeń równoważnych
- Taktyka gry – współpraca zespołowa w ofensywie
- Doskonalenie wybranych elementów taktyki – zachowanie w defensywie
- Fragmenty gry – wykańczanie akcji w deficycie czasu
- Zadaniowa gra szkoleniowa
- Gra bramkarza
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Relacje z mediami
ZGRUPOWANIE KWIECIEŃ 2023
I trening Doskonalenie nawyków ruchowych
- Koordynacyjne zdolności motoryczne - specjalistyczne ćwiczenia z użyciem kul
- Testy szybkościowe
- Zasób ćwiczeń szybkości – postrzegania i przewidywania
- Doskonalenie umiejętności technicznych – w deficycie czasu
- Warianty gier z naciskiem na szybkość podejmowania decyzji
- Gra bramkarza
- wykorzystanie siły dynamicznej w interwencjach bramkarskich
- ćwiczenia rozluźniające
- Doskonalenie wybranych elementów taktyki – szybkość reagowania
- Taktyka – szybkość przemieszczania się bez piłki
- Stałe fragmenty gry – doskonalenie
- Szybkość akcji z piłką
- Gra bramkarza
- ćwiczenia doskonalące zachowanie przy stałych fragmentach gry
- Ćwiczenia techniczno - taktyczne
- Taktyka gry – działania obronne
- Kontrapressing
- Fragmenty gry w przewadze rywala
- Zadaniowa gra szkoleniowa
- Gra bramkarza
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Lęk i stres w piłce nożnej
ZGRUPOWANIE MAJ 2023
I trening Doskonalenie nawyków ruchowych
- Doskonalenie umiejętności koordynacyjnych
- Ćwiczenia ogólnokształtujące
- Gibkość
- Zasób ćwiczeń siłowych
- Ćwiczenia techniczne
- Organizacja gry ofensywnej
- Gra bramkarza
- ćwiczenia doskonalące chwyt piłki oraz piąstkowanie/odbijanie piłki
- ćwiczenie rozciągające i stabilizujące
II trening Technika i taktyka
- Doskonalenie wybranych elementów taktyki
- Taktyka gry – atak pozycyjny
- Stałe fragmenty gry
- Trening indywidualny – strzały na bramkę
- Gra bramkarza
- ćwiczenia kształtujące właściwą postawę bramkarską i doskonalenie poruszania się w polu karnym
- Lęki i stres w piłce nożnej - objawy i sposoby radzenia sobie ze stresem
- Taktyka gry – działania obronne w środkowej strefie boiska
- Pressing w różnych strefach boiska
- Fragmenty gry w przewadze rywala
- Zadaniowa gra szkoleniowa
- Gra bramkarza
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Wykorzystanie przepisów gry AMP Futbol w sytuacjach meczowych
ZGRUPOWANIE CZERWIEC 2023
- Turniej piłkarski z udziałem 7 zaproszonych zespołów z całej Polski
ZGRUPOWANIE WRZESIEŃ 2023
I trening Doskonalenie nawyków ruchowych
- Modelowanie rozgrzewki przedmeczowej
- Specjalistyczne ćwiczenia zwinności z użyciem kul
- Zasób ćwiczeń szybkościowych i koordynacyjnych
- FMS
- Doskonalenie umiejętności technicznych – gra głową i walka w powietrzu
- Warianty gier z naciskiem na odbiór piłki
- Gra bramkarza
- zasób ćwiczeń odwzorowujących sytuacje meczowe, w których zostały popełnione ewentualne błędy
- ćwiczenia stabilizujące
II trening Technika, taktyka i organizacja gry
- Ćwiczenia techniczne
- Doskonalenie wybranych elementów taktyki – schematy podań
- Współpraca zawodników w sytuacjach trudnych (gry 2x2, 3x3)
- Transformacja gry – z defensywy do ofensywy
- Taktyka – podania utrzymujące, podania zdobywające
- Stałe fragmenty gry – zadania zawodników po przechwycie piłki
- Szybkość akcji po odbiorze piłki
- Gra bramkarza
- zasób ćwiczeń siłowych
- ćwiczenia doskonalące chwyt i piąstkowanie piłki z elementami siłowymi
- Postawa i wsparcie mentalne sztabu oraz zawodników rezerwowych w trakcie meczu
- Praktyczne sposoby radzenie sobie z emocjami
- Ćwiczenia techniczne
- Elementy taktyki – utrzymywanie przy piłce
- Kombinacje krótkich i długich podań
- Stałe fragmenty gry – doskonalenie
- Szybkość działań ofensywnych – komunikacja i współdziałanie
- Gra bramkarza
- stałe fragmenty gry wsparcie atakowania
- analiza zajęć treningowych
Ewaluacja
- Analiza zajęć treningowych
- Zalecenia indywidualne
- Kierowanie zespołem i komunikacja na boisku
SOBOTA 05.06.2021
I trening Doskonalenie nawyków ruchowych
- Koordynacyjne zdolności motoryczne
- Doskonalenie umiejętności biegu o kulach
- Ćwiczenia sprawności ogólnej
- Trening regeneracyjny
- Zasób ćwiczeń szybkościowych
- Doskonalenie umiejętności technicznych w formie rywalizacji zespołów
- Gra bramkarza
- zasób ćwiczeń odwzorowujących sytuacje meczowe, w których zostały popełnione ewentualne błędy
- ćwiczenia stabilizujące
II trening Mecze z udziałem zespołów z Kielc i Warszawy.
- Ocena realizacji wyznaczonych celów
- Ćwiczenia techniczno - taktyczne atakowania szybkiego
- Wewnętrzny turniej piłkarski
- Gra bramkarza
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Trening regeneracyjny
I trening Doskonalenie nawyków ruchowych
- Zasób ćwiczeń motorycznych
- Ćwiczenia ogólnorozwojowe
- Podania ze zmianą miejsc
- Schematy akcji ofensywnych
- Gra bramkarza
- ćwiczenia siłowe wzmacniające górne partie ciała
- kompleksowy zestaw ćwiczeń na chwyt piłki bez upadku
- taktyka ustawiania się w polu karnym w fazie obrony
- ćwiczenia gimnastyczne, rozciągające
- Ćwiczenia techniczne
- Gra 1 x 1, 2 x 2. Podwojenie i wymienność pozycji
- Taktyka gry w różnych ustawieniach i sytuacjach boiskowych
- Stałe fragmenty gry – rozwiązania w atakowaniu i bronieniu
- Fragmenty gry w przewadze
- Gra bramkarza
- ćwiczenia siłowe wzmacniające dolne partie ciała
- kompleksowy zestaw ćwiczeń na chwyt piłki z upadkiem
- taktyka ustawiania się w polu karnym w fazie ataku
- ćwiczenia stabilizujące
- Cele - wyznaczanie i realizacja
- Ćwiczenia techniczno - taktyczne
- Taktyka gry – wymienność pozycji
- Pressing, atak szybki
- Fragmenty gry w przewadze rywala
- Gra bramkarza
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Dietetyka i zasady odżywiania
I trening Doskonalenie nawyków ruchowych
- Doskonalenie umiejętności rytmizacji ruchów
- Ćwiczenia propriocepcji
- Siła mięśniowa
- Zasób ćwiczeń równoważnych
- Kształtowanie cech wytrzymałości w schematach podań
- Gra 1x1 jak element tworzenia przewagi liczebnej w warunkach meczowych
- Wykorzystanie bramkarza w ataku szybkim
- stałe fragmenty gry: (ustawienie w bramce, ustawienie muru, komunikacja z partnerami z drużyny, płynne przejście z fazy obrony do szybkiego ataku)
Trening mentalny
- Radzenie sobie z porażkami
- Ćwiczenia techniczne
- Doskonalenie wybranych elementów taktyki
- Taktyka gry – współpraca formacji w zadaniach ofensywnych
- Stałe fragmenty gry w ataku i powrót do defensywy
- Trening indywidualny – strzały na bramkę po akcji indywidualnej
- Wykorzystanie bramkarza w ataku pozycyjnym
III trening Taktyka i organizacja gry
- Taktyka gry – współpraca formacji w zadaniach ofensywnych
- Zmiana ustawienia na boisku w zależności od wyniku i przebiegu gry
- Fragmenty gry w przewadze rywala
- Zadaniowa gra szkoleniowa
- Gra bramkarza
- Analiza zajęć treningowych
- Plan treningowy do pracy indywidualnej
- Zalecenia indywidualne
- Indywidualne przygotowanie przedmeczowe
UZASADNIENIE PROJEKTU
321… TRENINGI AMPFUTBOLOWE DLA DZIECI
Nazwa | Opis | Koszt |
---|---|---|
Koszt osobowy | Wynagrodzenie kadry szkoleniowej (1h = 100 zł) i organizacyjnej | 20 000,00 PLN |
Wyposażenie treningowe | Zakup sprzętu sportowego, rehabilitacyjnego i medycznego (24 szt. piłka nożna, 10 par kule ortopedyczne, 24 komplety stroje treningowe, 24 komplety dresy sportowe) | 10 000,00 PLN |
Materiały szkoleniowe | Materiały edukacyjne przekazywane po zgrupowaniu | 5 000,00 PLN |
Wyżywienie uczestników | Obiady dla uczestników i ich opiekunów, woda mineralna (600 obiadów x 25 zł) | 15 000,00 PLN |
Wynajem obiektu | Wynajem obiektu w miesiącach zimowych (boisko pod balonem, wym. 55x33m; 250 zł/h) | 10 000,00 PLN |
Turniej piłkarski | Koszty obsługi, nagród (7 szt. pucharów, 84 szt. medale, 84 szt. koszulka pamiątkowa dla każdego uczestnika), organizacji | 10 000,00 PLN |
Promocja | social media, strony i profile o tematyce amp-futbolowej | 0,00 PLN |
70 000,00 PLN |
Nazwa | Opis | Data |
---|---|---|
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Styczeń 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Luty 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Marzec 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Kwiecień 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Maj 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Czerwiec 2023 |
Turniej piłkarski | Organizacja i przeprowadzenie turnieju piłkarskiego dla drużyn | Czerwiec 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Wrzesień 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Październik 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Listopad 2023 |
Zgrupowanie | 2-dniowe zgrupowanie zgodnie z planem treningowym | Grudzień 2023 |