Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 150:

Spacerem z Mydlnik do Bronowic

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Stanisława Ignacego Witkiewicza

Opis projektu

Odbudowa szlaku pieszego z Mydlnik do Bronowic, ul Stanisława Ignacego Witkiewicza. Połączy i stworzy trasę pieszą, jako alternatywną dla ul. Łupaszki, pomiędzy Parkami Młynówka Królewska a Parkiem Tetmajera. Malowniczo położona na południowym stoku Fortu Mydlniki droga pozwoli na oglądanie panoramy Krakowa. Uatrakcyjni wycieczkową ofertę Bronowic.

 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Odtworzenie malowniczego, historycznego szlaku z Bronowic do Mydlnik, który na mapie jest tylko kreską uatrakcyjni spędzanie czasu wolnego na łonie przyrody. Istniejąca polna droga, przypomina czasy, kiedy w maju 1904 roku młody Witkiewicz z kolegami wędrował tu w poszukiwaniu malarskich motywów. W miarę rozwoju Bronowic Małych i Mydlnik a co za tym idzie powiększającej się liczby mieszkańców zaczyna brakować ścieżek spacerowych. Nowo powstała ul. Gen. Wieniawy Długoszowskiego ułatwia spacery w kierunku Bronowic Małych. Odtworzenie historycznego szlaku z Bronowic do Mydlnik lub z Mydlnik do Bronowic poprzez wykonanie nawierzchni tłuczniowej ulicy S.I.Witkiewicza na szerokości 2m na odcinku od ul. Gen. Wieniawy - Długoszowskiego do skrzyżowania z ul. Pod Strzechą bezpiecznie połączy te 2 osiedla, Nowo powstałe osiedla będą miały piesze bezpieczne połączenie. Będzie to trasa widokowa prowadząca od Mydlnik w kierunku ul. Pod Strzechą do kościoła i dalej przez kładkę bezpiecznie i szybko dojdziemy m.in. do Muzeum Krakowa - Rydlówki.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Nawierzchnia tłuczniowa ścieżki 440mb. Okazanie granic działki drogowe i wykonanie nawierzchni tłuczniowej. 150 000,00 PLN
150 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Nawierzchnia tłuczniowa ścieżki 440mb. Okazanie granic działki drogowe i wykonanie nawierzchni tłuczniowej. I - III kw. 2023 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: ul. Witkiewicza jest popularną trasą spacerową oraz rowerową, cieszącą się dużym zainteresowaniem. Służy celom rekreacyjnym, łączy również dwa osiedla i stanowi dojście do kościoła czy muzeum. Projekt zakłada poprawę nawierzchni drogi poprzez wykonanie nawierzchni tłuczniowej na wskazanym odcinku. Przyczyni się to do poprawy atrakcyjności terenu, bezpieczeństwa i komfortu pieszych i rowerzystów, poprawi infrastrukturę miejską i estetykę otoczenia.
powrót