Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 167:

Artyści z Piwnicy pod Baranami - usłyszymy ich na Zabłociu.

Projekt odrzucony: Projekt zakłada montaż ławek multimedialnych na terenie bulwarów, na działkach S-17, 270/67, S-12, 137/11, P-13, 517/2, P-13, 518/4. Na etapie wstępnej weryfikacji przedmiotowy projekt został poddany ocenie merytoryczno-prawnej oraz wysłany do opinii do różnych jednostek. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie jest w trakcie opracowywania kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Wisła Łączy na terenie bulwarów. Przedmiotowa dokumentacja jest uzgadniana z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Krakowie oraz z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Dodatkowo na części działki S-12, 137/11 realizowana jest inwestycja pn.: „Modernizacja torowiska tramwajowego w ulicy Starowiślnej wraz z przebudową układu drogowego na odcinku od ul. Dietla do mostu Powstańców Śląskich. Ponadto planowana jest przebudowa mostu Powstańców Śląskich. Biorąc pod uwagę powyższe, projekt otrzymuje opinię negatywną

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bulwary

Dodatkowe lokalizacje: Bulwar Podolski, Bulwar Kurlandzki

Opis projektu

Projekt polega na budowie funkcjonalnej kulturowej przestrzeni wyposażonej w ławki zasilane w 100% przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych oraz akumulatorów magazynujących energię elektryczną. Urządzenia wyposażone w porty USB i ładowarki indukcyjne, hotspot WiFi, oświetlenie LED oraz głośniki stanowiące ich kluczowy element będą nie tylko umożliwiały szybkie i ekologiczne ładowanie urządzeń, ale staną się również nośnikiem historii oraz głosu artystów, którzy przyczynili się do powstania krakowskiej ikony kultury - Piwnicy pod Baranami oraz występowali na jej scenie. 
Kontynuacja motywu ławki Zbigniewa Wodeckiego to dedykowane konkretnym artystom, jak również historii miejsca ich spotkań, rozwiązanie przybliżające ich historię i twórczość. Wyróżnieni zostaną założyciel Piwnicy Piotr Skrzynecki, Grzegorz Turnau, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Krzysztof Penderecki oraz Anna Szałapak. 

 
Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia (wyróżnienie innych ważnych dla krakowskiej kultury artystów, dopasowanie odpowiednich lokalizacji). 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizowany projekt umożliwi mieszkańcom Krakowa i turystom stały dostęp do kultury, wiedzy i rozwoju. Wyposażenie bulwarów w inteligentne ławki solarne zapewni zwiększenie jakości spędzania wolnego czasu przez uczęszczających oraz ich komfortu. 
Wyposażenie ławek w podstawowe funkcjonalności przyciągnie mieszkańców i pozwoli im bez zmartwień o wyczerpujące się baterie telefonów czy innych mobilnych urządzeń, zagłębić się w życiorysy artystów i ich utwory i kompozycje. Całość dopełnią piękne perforacje z imieniem i nazwiskiem artystów, którzy po raz kolejny staną się wizytówką miasta. Spacery po Krakowie – z przystankami w miejscach takich, jak ławeczki na Zabłociu w piękny sposób będą o nich przypominać. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
ławeczki solarne - 6 szt wyposażone w funkcjonalności: oświetlenie led, porty USB, ładowarka indukcyjna, głośnik, WiFi 173 520,00 PLN
dostawa oraz montaż urządzeń dostawa oraz montaż do kostki brukowej za pomocą kotew, bądź miękkiego podłoża za pomocą betonowych bloczków 12 000,00 PLN
usługa WiFi roczny abonament WiFi 1 200,00 PLN
186 720,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
ławki solarne produkcja ławek solarnych I kwartał 2023
dostawa urządzeń transport urządzeń w odpowiednie lokalizacje II kwartał 2023
instalacja montaż urządzeń Koniec II kwartału 2023

Galeria

powrót