Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica V NR 30:

Ekologia na okrągło

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica V Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Projekt zakłada przygotowanie wyjazdów na zielone szkoły do ośrodka Jordanova prowadzonego przez CM Jordana w Krakowie. Ponadto przygotowania pikników dla całych rodzin w czasie których prowadzone są zajęcia i warsztaty dotyczące ekologii. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

W obecnych czasach podnoszenie świadomości ekologicznej jest ważne już od najmłodszych lat. Wiedza na temat środowiska powinna być przede wszystkim przekazywana w ciekawy, interaktywny sposób, który pobudza wyobraźnię i zaangażuje wszystkie zmysły słuchaczy. Dlatego warsztaty przeprowadzone w ramach projektu będą opierać się także na praktycznych działaniach – zarówno indywidulanych, jak i grupowych. Dzięki temu zarówno wśród dzieci i dorosłych uczestników projektu, możliwe będzie rozwinięcie wrażliwości na otaczające nas środowisko, a także wypracowanie dobrych nawyków.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zielone szkoły wyjazd dla grupy 150 osób 140 000,00 PLN
Piknik wraz z warsztatami wynajęcie sceny, namiotów, artystów i prelegentów 59 000,00 PLN
199 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wyjazdy na zielone szkoły organizacja wyjazdów dla dzieci od kwietnia do października 2023
Organizacja pikniku Organizacja pikniku wraz z przygotowaniem warsztatów. maj-czerwiec 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: - podnoszenie świadomości i wrażliwości ekologicznej dzieci, młodzieży i rodziców - pozyskanie przez uczestników wiedzy na temat działań proekologicznych oraz wypracowanie dobrych nawyków w tym obszarze - nawiązywanie więzi społecznych, integracja międzypokoleniowa
powrót