Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XVI NR 38:

Remontujemy parkingi os. Strusia

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XVI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Na parkingu  przed blokiem numer 6 jest około 110 miejsc parkingowych, które służą nie tylko mieszkańcom tych bloków, ale także całego osiedla.Parking był poszerzany w czynie społecznym w latach 80 - tych XX w. Cały parking wymaga remontu, tzn. główna betonowa płyta postojowa, otaczajaca płytę postojową asfaltowa uliczka oraz fragment wykonany z płytek chodnikowych. Jednak remont całego parkingu przekracza środki w budżecie dzielnicowym, w poprzednich edycjach BO, wnioski dot. remontów parkingów nie zdobywały poparcia, które pozwoliłoby na ich realizację w ramach projekt dzielnicowych. Dlatego nie zgłaszam wniosku do projektów ogólnomiejskich.

 W związku z tym, wnioskuję o remont ostatniego fragmentu parkingu, tj. wykonanego ze starych płyt chodnikowych


Wniosek dotyczy tylko fragmentu parkingu będącego częścią Plant Bieńczyckich, ten odcinek o długości:. ok.100 m.Parking zyska nową nawierzchnię z kostki betonowej wg przyjętych standardów remontowych w Krakowie.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wyremontowane miejsca  postojowe poprawią warunki, w których teraz odbywa się parkowanie.
Kierowcy dostaną estetyczne i bardziej komfortowe miejsce do parkowania pojazdów.
Charakterystyka długoterminowych skutków:  Wymiana zdewastowanej nawierzchni parkingu  znacznie poprawi warunki parkowania oraz i estetykę tego miejsca

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont parkingu Wymiana nawierzchni na kostkę betonową 140 000,00 PLN
140 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania remont nawierzchni parkingu 2023 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Charakterystyka długoterminowych skutków realizacji zadania: Remont istniejącego parkingu polegający na położeniu kostki brukowej betonowej znacząco poprawi komfort użytkowania i podniesie estetykę okolicy.
powrót