Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 50:

Kopiec Wandy do remontu!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kopiec Wandy

Krótki opis projektu

Kopiec Wandy potrzebuje szybkiego remontu. Projekt zakłada przeprowadzenie odwlekanego w czasie remontu Kopca Wandy.

Opis projektu

Kopiec Wandy potrzebuje natychmiastowego remontu. Wiedzą to wszyscy odwiedzający to wyjątkowe miejsce jednak do tej pory nikt nie podjął się oceny zniszczeń i konkretnych napraw wzniesienia. Uszkodzone alejki, kostka, wystająca izolacja, brudny "Orzeł w koronie" oraz zagrożenie osuwiskiem. To dzisiaj może zastać odwiedzający Kopiec Wandy turysta.

 
 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Przypomnijmy, że już w 2009 roku Urząd Miasta Krakowa obiecał odnowienie Kopca Wandy w zamian za możliwość wybudowania spalarni przy ulicy Giedroycia. Spalarnia powstała, a remont wzniesienia skończył się na obietnicach. 

 
Kopiec Wandy zapada się od południa a to bezpośrednie zagrożenie dla osunięcia się tamtejszej ścieżki. Jeden z fragmentów ścieżki już się zapadł co bardzo utrudnia wejście na szczyt wzniesienia. Do tego brak fragmentów koski, pofałdowany i nierówny szczyt, licznie wystająca izolacja, zniszczone barierki otaczające wymagającej naprawy pomnika Orła zaprojektowanego przez Jama Matejkę. Wszystko to nie pozwala na w pełni bezpiecznie zwiedzanie tego zabytku będącego symbolem Nowej Huty.
 
Niniejsze zadanie ma na celu przygotowanie projektu prac i wykonanie niezbędnych w czasie prac remontowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Przygotowanie projektu prac. 170 000,00 PLN
Remont Wykonanie prac remontowych. 1 350 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Przygotowanie projektu prac. 2024
Remont Wykonanie prac remontowych. 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada wykonanie remontu i modernizacji Kopca Wandy. Jego realizacja przyczyni się do poprawy estetyki i bezpieczeństwa przedmiotowego obszaru oraz wpłynie pozytywnie na integrację mieszkańców. Dodatkowo zwiększy się atrakcyjność ww. terenu.
powrót