Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
205
Krakowski Festiwal Wolontariatu

W zadaniu chodzi o docenienie wolontariuszy i organizacji pozarządowe i zorganizowanie Krakowskiego Festiwalu Wolontariatu. Przede wszystkim chodzi o zaangażowanie dzieci i młodzieży.

51
Przedszkolaki na Kajaki

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

19
Strawa pod Kopcem Wandy

Poznaj historię miejsca i prasłowiańskie tradycje podczas wyjątkowego plenerowego wydarzenia: Strawa pod Kopcem Wandy!

173
Defibrylator (AED) - uratuj komuś życie!

Defibrylator (AED) może ocalić komuś życie. Sam powie, jak go obsługiwać, w kilka sekund zbada pracę serca oraz wygeneruje impuls elektryczny. Projekt ma na celu rozpropagowanie wiedzy stosowaniu i lokalizacji defibrylatorów w Krakowie.

212
Rewitalizacja parku przy Dworze Czeczów

Zwiększenie budżetu na rewitalizację parku przy Dworze Czeczów w Krakowie Bieżanowie

60
Odbetonowanie ul. Kopernika

Odbetonowanie zieleńców wzdłuż południowej strony jezdni ul. Kopernika na odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Lubicz. Zmiana parkowania z ukośnego na podłużne. Poprawa wyglądu ciągu spacerowego.

231
MAGIA TAŃCA W PARKU BEDNARSKIEGO

Cykl tematycznych spotkań tanecznych z muzyką na żywo i pokazami oraz lekcjami tańca (tango, flamenco, swing, klasyczna muzyka latynoamerykańska).

172
Płonący samochód elektryczny - czy wiesz, jak się zachować?

Przeszkolenie mieszkańców w zakresie sposobu zachowania się w przypadku pożaru samochodu elektrycznego.

26
Piłka nożna - spać nie można!

Rozwój i promocja aktywności ruchowej poprzez uprawianie piłki nożnej bez podziału na płeć. Celem zadania jest popularyzacja ruchu poprzez uprawianie piłki nożnej i organizację 6 turniejów szkoleniowo - treningowych dla dziewczynek i chłopców.

225
Konsultacje laktacyjne dla mam oraz warsztaty edukacyjne

Założeniem realizacji projektu jest wsparcie specjalistów oraz edukacja z zakresu laktacji i karmienia noworodków dla mam oraz przyszłych mam. W Krakowie nie funkcjonuje ani jeden bezpłatny punkt konsultacyjny dla kobiet karmiących.

145
Tężnia solankowa na Rżące

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Krakowa poprzez budowę małej tężni solankowej wraz z małą architekturą w południowej części Krakowa - na osiedlu Rżąka.

49
Nowohuckie Pikniki Podwórkowe

Projekt zakłada organizacje integracyjnych pikników podczas których mieszkańcy nowohuckich dzielnic będą mogli się poznać bliżej i zacieśnić sąsiedzkie więzy. Zaplanowano 5 pikników.

175
Udar - rozpoznaj go na czas!

Projekt ma na celu stworzenie kampanii informacyjnej na temat sposobów rozpoznawania udarów i tym samym zapobiegania ich skutkom.

90
Krakowski festiwal kultury i sportu

Zadanie zakłada organizacje eventu kulturalnego-sportowego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, pochodzenie. Polegać będzie na organizacji gry terenowej. W punktach będą na nich czekać pytania lub aktywność ruchową.

181
Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie? Zróbmy to razem! Niech świąteczny bożonarodzeniowy klimat zagości do serca Nowej Huty!

228
Wolni od miejskiego zgiełku - wewnętrzny spokój i cisza

Zorganizowanie 10 plenerowych i 10 stacjonarnych zajęć psychoedukacyjnych. Wyjazdy i warsztaty dla 15 osobowych grup w miejsca takie jak użytki ekologiczne miasta Krakowa i inne miejsca zielone dostępne na terenie gminy miejskiej Kraków.

150
Plenerowe spotkania z kulturą

Zadanie obejmuje cykl 5 spotkań od maja do września dla mieszkańców miasta Krakowa w postaci rodzinnych tematycznych pikników połączonych z kinem plenerowym z repertuarem dla całych rodzin oraz atrakcjami dla najmłodszych.

42
Nowa tężnia solankowa w Krakowie

Budowa tężni solankowej w zachodniej części miasta z dogodnym połączeniem dla mieszkańców Bronowic, Krowodrzy i Zwierzyńca.

103
Kody do e-booków w naszej bibliotece

Zapewnienie mieszkańcom dostępu do literatury poprzez zakup kodów do platformy e-booków i nowości wydawniczych (książek, audiobooków, komiksów i gier planszowych), organizacja wydarzeń, np. spotkań z pisarzami i artystami w filiach Biblioteki Kraków

66
Szybciej i wygodniej tramwajem przez Rondo Grzegórzeckie!

Projekt zakłada wydłużenie peronów tramwajowo-autobusowych na Rondzie Grzegórzeckim(aleja Powstania Warszawskiego, ul. Kotlarska) w celu skrócenia czasu przejazdu i umożliwienia obsługi przystanków przez dwa tramwaje/autobusy jednocześnie. Obecna długość peronów ogranicza przepustowość ronda.

234
Konferencja pt.: Sport to Zdrowie każdy senior Ci to powie.

Konferencja pt.: "Sport to Zdrowie każdy senior Ci to powie." Konferencja jest połączona z: - wystawą fotografii z 50 Marszobiegów po Zdrowie dla Rodziny wokół Błoni Krakowskich, - pokazem ćwiczeń i rozgrzewki nordic walking.

80
Przyjęty do realizacji
Diagnostyka w Schronisku dla Zwierząt

Czas na kolejny krok dla Schroniska. Po samochodzie, sprzęcie do rehabilitacji, klatkach dla kotów oraz wybiegu dla psów przyszedł czas na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

140
Nie parkuj na zielonym!

Codziennie widzimy rozjechane przez samochody zieleńce. Mieszkańcy chcą więcej zieleni w mieście. Nie możemy pozwolić na to by zieleńce były niszczone!

113
1 500 000 zł na Parki: Drwinka, Duchacki i Kurdwanowski

500 000 zł wsparcia dla każdego parku. "Parki Drwinka, Duchacki i Kurdwanowski to wyjątkowe perły na mapie Podgórza Duchackiego. Z miłości do przyrody i naszej dzielnicy będę zawsze wspierał te wyjątkowe miejsca" - Krzysztof Kot, Radny Dzielnicy XI.

87
Miejski system znaków kierunkowych dla rowerzystów

Zaprojektowanie systemu informacji kierunkowej dla ruchu rowerowego w ramach Systemu Informacji Miejskiej dla Krakowa oraz wykonanie pilotażu znaków z informacją kierunkującą do obszarów SIM i ważniejszych punktów w mieście.

101
Pierwsza fontanna na północy Krakowa

Zaprojektowanie i budowa pierwszej fontanny na północy Krakowa

120
Bezpieczniej pod Politechniką

Poprawa warunków ruchu pieszych przy ul. Warszawskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Pawią.

148
Kolorowe schody

Projekt przewiduje odnowienie kolorowych (tzw. tęczowych) schodów na ul. Tatrzańskiej. Zakres prac obejmie punktowe remonty stopni, budowę nowego oświetlenia oraz wykonanie nowej stylizowanej poręczy schodów oraz odświeżenie zniszczonego malowania.

25
Wielicka jak Konopnickiej! Więcej nowych drzew dla Krakowa!

Celem projektu jest jest wykonanie nasadzeń zieleni (drzewa + krzewy) wzdłuż ulicy Wielickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Facimiech. Efekt ma być podobny do działań ZZM na ul. Konopnickiej.

10
🌳💡 Nowe latarnie i zieleń od Smolki do Matecznego!

Projekt zakłada nasadzenia drzew, krzewów oraz wymianę ponad 40 opraw latarni od ul. Smolki aż do Ronda Matecznego - by było bezpiecznie i przyjaźnie dla Krakowian!

226
DOMKI DLA PSZCZÓŁ MURAREK

Projekt zakłada zakup i rozdanie mieszkańcom drewnianych oraz "rurkowych" domków dla pszczół murarek wraz z instrukcją gdzie i jak zawiesić.

9
Przyjęty do realizacji
1,5 miliona złotych na nowe nasadzenia drzew i krzewów w każdej dzielnicy

Projekt ma na celu wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów na krakowskich osiedlach. Nasadzenia zostaną rozdysponowane na terenie wszystkich dzielnic Krakowa w ilości dostosowanej do możliwości terenowych.

183
Niechże się każdy dowie, że remontujemy Dwór w Wadowie

Niechże się każdy dowie, że zbieramy fundusze na remont Dworu w Wadowie. W ramach projektu zakłada się rozpoczęcie prac remontowych zgodnie z wydana decyzja o pozwoleniu na budowę nr 611/6740.2/2022

158
Darmowa sobota dla każdego w krakowskim ZOO

Projekt zakłada bezpłatne wejście do ZOO w każdą sobotę dla osób mieszkających w Krakowie.

180
Potańcówka na Placu przy Poczcie

Zorganizujmy Potańcówkę na Placu przy Poczcie jak za dawnych lat. W końcu to pierwszy „rynek” Nowej Huty. To tutaj koncentrowało się życie mieszkańców i to tu organizowano słynne na cały Kraków potańcówki. Zróbmy to wspólnie raz jeszcze!

240
Naprawa krakowskich ścieżek spacerowych

Dziurawa jak ser szwajcarski Aleja Waszyngtona, skorodowane kładki na Łąkach Nowohuckich, zniszczone alejki w parkach Lotników Polskich czy Dąbie to niektóre tylko przykłady zadań wymagających podjęcia działań naprawczych.

169
Uwolnić autobusy na ul. Powstańców Wielkopolskich

Uwolnienie z zatorów autobusów na ul. Powstańców Wielkopolskich - poprzez zmianę geometrii (przebudowę) jezdni.

36
Boisko sportowe do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej

Budowa boiska wielofunkcyjnego dla dzieci i mieszkańców Krakowa na terenie miejskiej działki, gdzie aktualnie znajduje się zaniedbane boisko trawiaste stanowiące ze względu na swój stan wręcz zagrożenie.

18
Renowacja Grobu, Pomnika Ofiar Dąbia na Cmentarzu Rakowickim

Projekt zakłada renowację wg zaleceń konserwatorskich Grobu Pomnika Ofiar Dąbia znajdującego się na Cmentarzu Rakowickim nieopodal Alei Zasłużonych w kwaterze LXVII, w rzędzie wschodnim, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła rozstrzelanych na Dąbiu.

111
Wiem gdzie jest mój autobus/tramwaj

Nie stoję w słońcu, deszczu czy w zimnie. Mam możliwość sprawdzenia w aplikacji gdzie jest autobus/tramwaj, którym chcę pojechać. Mogę zaplanować swoją podróż na podstawie rzeczywistej lokalizacji autobusów, tramwajów, pociągów czy busów.

242
Tężnia dla Mistrzejowic

Budowa małej tężni solankowej na terenie Plant Mistrzejowickich. Powietrze, wokół tężni jest nasycone cennymi mikroelementami, stosuje się je w różnego rodzaju kuracjach. Korzystanie z nich ma na celu poprawienie kondycji naszego organizmu.

171
Przeszkolenie mieszkańców w zakresie samoobrony(opcjonalne)

Propozycja zakłada przeprowadzenie dla chętnych cyklu szkoleń mieszkańców Krakowa, których zakres obejmowałby ćwiczenia teoretyczne jak i praktyczne z zakresu samoobrony, zwłaszcza w warunkach znacznej przewagi fizycznej napastnika.

65
Zostaw i jedź

Wyznaczenie specjalnych, bezpiecznych 2  miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie żłobków i przedszkoli przeznaczonych wyłącznie dla rodziców przywożących i odbierających swoje dzieci z placówek.

141
TAK DLA ESTETYCZNYCH TOALET MIEJSKICH!

W Krakowie brakuję miejsc gdzie w sposób higieniczny oraz komfortowy możemy załatwić potrzeby fizjologiczne, musimy dążyć do tego by nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki.

59
Strefa ciszy i relaksu na Bielanach przy alei Wędrowników

Projekt zakłada montaż dodatkowych ławeczek przy alei Wędrowników w Krakowie. W drodze do Lasu Wolskiego każdy będzie mógł komfortowo odpocząć, posłuchać śpiewu ptaków oraz relaksować się w otoczeniu winorośli oraz kasztanowców.

264
Strefy Małego Ruchu na Osiedlu Oficerskim

Strefy Małego Ruchu skutecznie eliminują nadmierny i uciążliwy tranzytowy ruch samochodowy pozwalając jednocześnie dojechać autem do każdego domu. To rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo, jakość powietrza i obniżające poziom hałasu.

79
Zadbajmy o wolno żyjące koty

Projekt ma na celu wspomóc mieszkańców w ich staraniach dotyczących opieki nad kotami wolno żyjącymi w szczególności zapewnieniu kotom odpowiedniego pokarmu w okresie jesienno-zimowym.

194
Akcja „Żywe, długoletnie choinki na miejskie place”.

Po co, co roku ścinać 10-, a nawet 15- metrowe świerki, transportować je do miasta , stabilizować na wypadek wiatru. W tych miejscach posadźmy świerki, które będą cieszyć nas przez lata i będą dekorowane na 3 miesięczny świąteczny czas.

164
Przyjęty do realizacji
KRZEWIENIE SPORTU W OSIEDLACH PERYFERYJNYCH

Projekt polega na organizacji turnieju piłkarskiego w dwóch miejscach w Dzielnicy XVIII bez względu na przynależność klubową. Turniej nieodpłatny dla wszystkich chętnych dzieci, przez co spełnia zasadę ogólnodostępliwości.

128
Podgórze w Kulturze

Celem projektu jest organizacja cyklu wydarzeń kulturalnych na terenie 6 „podgórskich” dzielnic Krakowa.

114
Miejski portal konsultacji online

Rozszerzenie funkcjonalności portalu obywatelski.krakow.pl o system online pozwalający zbierać wnioski mieszkańców w ramach prowadzonych konsultacji w jednolity i wygodny sposób.

246
Zadbajmy o Krakowską miejską zieleń.

Mieszkańcy Krakowa cenią sobie nie tylko nowe nasadzenia zieleni, ale także pielęgnacje już istniejącej. Takie zabiegi będą w postaci podlewania roślin, osłon przeciw solnych i innych zabiegów które pomagą im przetrwać trudne miejskie warunki.

53
Senioraki na Kajaki - Szkółka Kajakowa dla Seniorów

Seniorze! Chcesz na nowo odkryć lub po raz pierwszy zażyć Kajakowej Przygody? Zapraszamy na Wakacyjną Szkółkę Kajakową dla Krakowskich Seniorów na Zalewie Nowohuckim! Poznaj ABC Kajaka i wyrusz z instruktorem na prawdziwy spływ kajakowy rzeką Dłubnią

182
Ku pamięci Bronisława Cieślaka (07 zgłoś się!)

Projekt zakłada umieszczenie tablicy pamiątkowej z brązu w chodniku przed budynkiem przy ul Krakowskiej 13, gdzie urodził się i spędził lata młodości Bronisław Cieślak legendarny por. Borewicz z filmowego serialu "O7 zgłoś się".

142
Bezpieczniej na krakowskich przejściach dla pieszych!

Projekt przewiduje podniesienie bezpieczeństwa na 2 krakowskich przejściach, poprzez ich  doświetlenie, odmalowanie pasów oraz inne zabiegi celem poprawy bezpieczeństwa.

45
ZALEW NOWOHUCKI – reaktywacja - DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE 🍀

Projekt poświęcony jest w głównej mierze działaniom proekologicznym nad Zalewem Nowohuckim oraz innym ważnym zagadnieniom porządkującym temat rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego.

218
Lotnicze symbole na estakadzie koło dawnego lotniska

Umieszczenie na estakadzie nad rondem Polsad koło dawnego lotniska lotniczych symboli - godeł eskadr 2 Pułku Lotniczego i polskich dywizjonów z Zachodu, które podlegały pod patrona estakady - gen. bryg. pil. Mateusza Iżyckiego

67
Komiks o historii Krakowa

Historia naszego miasta w kolorowym komiksowym stylu. Komiks o historii Krakowa to projekt przeznaczony szczególnie dla młodszych mieszkańców naszego miasta, ale także tych starszych interesujących się Krakowem i jego historią oraz samym komiksem.

85
Pomagamy zwierzakom – zakup aparatu USG dla schroniska

Celem projektu jest zakup aparatu USG z doposażeniem kardiologicznym i nowoczesnymi głowicami dla krakowskiego schroniska.

93
Rondo Kocmyrz./Czyżyńskie - kostka brukowa/podpórka rowerowa

Projekt przewiduje usunięcie kostki brukowej z drogi rowerowej znajdującej się przy ul. Kocmyrzowskiej oraz ul. Bieńczyckiej w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego oraz montaż podpórki rowerowej na Rondzie Czyżyńskim w kierunku Alei Jana Pawła II.

206
Drzewa na przystanki

Drzewa poprawiają estetykę i komfort oczekiwania na autobus czy tramwaj. Na każdym przystanku mogłoby rosnąć drzewo, lub drzewko w zależności od szerokości przystanku.

177
Odbudowa pomostów na Łąkach Nowohuckich

odbudowa istniejących, zniszczonych, drewnianych pomostów widokowych na Łąkach Nowohuckich

91
Nie tylko sadźmy, ale też nawadniajmy drzewa!

Co roku w BO wygrywa szereg projektów mających na celu nasadzenia nowych drzew. Chcemy, żeby drzewa żyły, nie tylko zostały wsadzone i pozostawione samym sobie. Zakupmy worki do nawadniania kropelkowego i pomóżmy młodym drzewom przeżyć upalne lata.

262
TRENINGI AMPFUTBOLOWE DLA DZIECI

Projekt ma za zadanie rozwój dziecięcego ampfutbolu, czyli gry w piłkę nożną wszystkim dzieciom po amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki. Projekt przeznaczony jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

232
Śladami Józefa Kałuży

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego w formie półkolonii i turnieju.

131
Rolki - sport dla Każdego

Akcja "Rolki - sport dla każdego" ma promować zdrowy i sportowy tryb życia wśród całych rodzin, pokazać jazdę na rolkach oraz sporty wrotkarskie jako aktywność dla wszystkich, opcję spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu i w miłym towarzystwie

30
Rewitalizacja Parku Jalu Kurka

Projekt jest kontynuacją inicjatywy wyrażanej przez Mieszkańców, od lat upraszających się o ogólnodostępność parku, Radnych wnoszących mnóstwo interpelacji w tej sprawie oraz pobliskich placówek szkolnych, które niegdyś miały do niego swobodny dostęp

110
Muzyka i Sacrum - kultura dla każdego

Bezpłatne koncerty dla mieszkańców Dzielnicy XII i nie tylko! - klasycznie - gospelovo - patriotycznie. Blisko-Bezpłatnie-Bez barier.

139
TAK! DLA ZIELONYCH EKRANÓW AKUSTYCZNYCH!

Przy wielu Krakowskich ulicach możemy zobaczyć ekrany akustyczne, obsadzenie pnączami zdecydowanie korzystanie wpłynie na estetykę ulic oraz jakość powietrza.

116
Podróżuj z nami

Organizacja 14 wycieczek dla emerytów i rencistów - celem poznania miejscowości, skorzystania z atrakcji , nawiązania kontaktów międzyludzkich, innej formy spędzania czasu

68
✅POWIĘKSZMY PARK STACJA-WISŁA!🌿

CELEM PROJEKTU JEST POWIĘKSZENIE PARKU STACJA-WISŁA O NATURALNY PLAC ZABAW, KTÓREGO PROJEKT POWSTAŁ W 2021. NIESTETY OD TEGO CZASU WCIĄŻ BRAKUJE FUNDUSZY NA REALIZACJĘ, KTÓRA, ZE WZGLĘDU NA ROSNĄCĄ LICZBĘ MIESZKAŃCÓW ZABŁOCIA JEST PALĄCA!

229
ŁACZYMY BRONOWICKIE PARKI

Projekt zakłada kontynuację realizacji zwycięskiego projektu polegającą na przygotowaniu infrastruktury parków oraz realizacji zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenach zielonych w Bronowicach.

193
Żaba nie musi być plackiem!

Można nie lubić żab, jaszczurek czy zaskrońców, ale to nasi przyjaciele w mieście, którzy żywią się owadami, w tym komarami i osami. W projekcie zostanie przygotowany spis (inwentaryzacja) miejsc ich życia oraz materiały informacyjno-edukacyjnych związane z wykonanymi badaniami.

235
Nordic Walking 2024 z nagrodami za systematyczną aktywność

MiędzypokoIeniowa inicjatywa nordic walking w dwóch lokalizacjach na trasie ok. 3,5 km, start godz: - 10,00 w soboty pod Jordanówką - wokół Błoni Krakowskich lub/oraz - 16,30 we wtorki przy kawiarni - wokół Zbiornika Zakrzówek

92
Orkiestra Pasjonatów Muzyki

Utworzenie orkiestry złożonej z muzyków – amatorów: zarówno absolwentów szkół muzycznych jaki i osób, które gry na instrumencie uczą się samodzielnie lub na lekcjach prywatnych, ale nie grają w profesjonalnych orkiestrach.

6
KRAKÓW ZRYWA Z BETONEM - III edycja

W wybranych lokalizacjach Krakowa: - zerwijmy płyty chodnikowe, - poszerzmy okienka drzew, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy krzewy - zasadźmy drzewa i byliny, gdzie to tylko możliwe

83
Skwer w Podgórkach Tynieckich

Zadanie polega na rekultywacji terenu porośniętego drzewami, zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

102
Ciąg pieszo-rowerowy na ul. Bulwarowej

Projekt zakłada przebudowę istniejącego chodnika  przy ul. Bulwarowej od strony osiedla Sportowego na ciąg pieszo rowerowy  na odcinku od al. Róż do ul. Wojciechowskiego.

192
Psy ratownicze na pomoc zaginionym mieszkańcom Krakowa

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa przez zwiększenie skuteczności działań Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Kraków, specjalizującej się w poszukiwaniach zaginionych osób przy użyciu certyfikowanych psów ratowniczych.

138
TAK! DLA ZIELENI W KRAKOWIE.

Projekt przewiduje zakup + sadzenie drzew, krzewów i innych roślin na terenie Krakowa.

239
Rodzinny piknik sportowo-rekreacyjny

Projekt Rodzinny piknik sporotowo-rekreacyjny ma na celu pokazanie rodzinom że wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w sposób aktywny może uwolnić od stresu dnia codziennego oraz uwolnić endorfiny. Dla każdego znajdzie się coś sportowego

222
Dni Zdrowia Seniora w Krakowie

Przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu Dni Zdrowia Seniora w Krakowie, a także organizacji imprez towarzyszących. Celem wydarzenie będzie edukacja seniorów w zakresie zdrowia, aktywności fizycznej i aktywizacji społecznej.

17
🌳MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA: URATUJMY STARE DRZEWA I POSADŹMY NOWE!

🌳NIEKTÓRE STARE DRZEWA ROSNĄCE WZDŁUŻ MŁYNÓWKI KRÓLEWSKIEJ SĄ JUŻ W ZŁYM STANIE. WSPÓLNIE MOŻEMY JE JEDNAK URATOWAĆ. JEŚLI WYKONANE ZOSTANĄ ODPOWIEDNIE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE, JEST SZANSA, ŻE OCALEJĄ. DODATKOWO POSADŹMY TEŻ NOWE DRZEWA!🌳

215
Przejdźmy bezpiecznie przez Bulwarową

Połączmy dzielnice! Zadanie ma na celu wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Bulwarową ( w okolicy skrzyżowania Bulwarowa/Odmogile) . Ulica jest granicą między dzielnicami XVI i XVIII i generuje bardzo duży ruch.

255
Kraków Silent Disco Festival - bijemy Rekordy Guinnessa

Funk, pop, trance a może disco-polo? To Ty zdecydujesz w rytm czego będziesz tańczyć! Zorganizujmy największą w historii imprezę silent disco w historii! Razem, bez różnic i podziałów!

130
Higiena = godność

Łaźnia dla osób w kryzysie bezdomności.

213
Sensoceramiczne spacery i zabawy w krakowskich parkach

Proponuję zorganizowanie spotkań sensoceramicznych w trzech krakowskich parkach, w czasie których tworząc z naturalnego materiału jakim jest glina będziemy pobudzać dłonie dotykiem, umysł słowem, dźwiękiem i zapachem a oczy cudowną parkową zielenią.

133
WSZYSCY RAZEM ZE SZLAUFEM na Kraków! Umyjmy Nasze Miasto!

Zróbmy coś dla Naszego Miasta! Umyjmy Kraków! WSZYSCY ze SZLAUFEM na Kraków! Projekt zakłada umycie najbardziej uczęszczanych przez Mieszkańców i turystów miejsc w Krakowie. Umyjmy m.in. Rondo Mogilskie...

74
Czyste Miasto Kraków

Wyposażenie koszy ulicznych w piktogramy informujące o możliwości umieszczania w nich odchodów zwierzęcych.

160
Zazieleniamy trasę tramwajową na terenie Prądnika Białego

Projekt zakłada zazielenienie terenów wzdłuż nowo budowanej linii tramwajowej na Górkę Narodową.

252
In Vitro dla Krakowian - pomóżmy spełnić marzenia!

Dramat bezpłodności dotyka coraz większej liczby osób. Dla wielu z nich ratunkiem jest skorzystanie z procedury in vitro. Niestety jest to droga metoda. Sfinansujmy częściowo koszty zapłodnienia i pomóżmy przyszłym rodzicom spełnić ich marzenia.

117
Rozszerzenie chodnika przy ul. Rogozińskiego

Chodnik przy ul Rogozińskiego na odcinku od Al. Pokoju do sklepu Biedronka należy rozszerzyć do 2,5 metra ok. 82 mb. W związku z dużym ruchem piesi nie mogą się na nim wyminąć co powoduje konieczność zejścia na jezdnię lub wydeptywania ścieżki na trawniku.

156
Segregujmy śmieci w Krakowskich parkach!

Projekt przewiduje montaż estetycznych 5 komorowych koszy na odpady segregowane w krakowskich parkach. Nowe kosze znajdą miejsce min. w Parku Dębnickim, Parku Decjusza, Parku Bieżanów, Parku Krowoderskim, na terenie Łąk Nowohuckich oraz w innych krakowskich parkach!

211
EKOfiltracja- ławka z panelem z mchu oczyszczająca powietrze

EKOfiltracja-ławka wyposażona w panel z mchu oczyszczający powietrze. Rozwiązanie to stosowane jest w wielu miastach na świecie, które posiadają zwiększone ryzyko występowania smogu. Filtr wbudowany w ławkę ma wydajność porównywalną do 275 drzew!

137
TAK DLA DRZEW!

Drzewa to niezmiernie ważny element krajobrazu miasta. Obniżają temperaturę, oczyszczają powietrze oraz pełnią wiele innych pożytecznych funkcji. Powiedzmy TAK DLA DRZEW!

122
Miejskie podróże edukacyjne

Projekt MPE ma pomóc opiekunom dzieci w wieku 2-5 lat w wykorzystywaniu podróży komunikacją publiczną do poznawania pojazdów, słów i miejsc związanych z podróżami oraz wymianę dobrych praktyk z odkrywania ich znaczeń.

185
Lekcje teatralne o komedii dell'arte dla młodzieży szkolnej

Projekt zakłada organizację cyklu 20 lekcji teatralnych dla młodzieży. Lekcja łączy poznanie z doświadczaniem teatru. Historycznie odległy teatr, ożywiony poprzez performatywną i interaktywną formę, odkrywa korzenie wielu tradycji teatralnych.

178
Plac zabaw na Plantach

Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw w miejscu wyasfaltowanego skweru na Plantach Krakowskich, niedaleko zejścia podziemnego w kierunku Dworca Głównego, od strony ul. Westerplatte.

134
"Miejsce, w którym praca i nauka nigdy się nie kończą!"

Jest to nowoczesna przestrzeń, z której użytkownicy mogą korzystać przez całą dobę. Miejsce funkcjonować będzie jako open space, dostępne dla każdego, kto potrzebuje cichego i sprzyjającego środowiska do pracy lub nauki.

220
OGRÓD EQ Centrum kultury i rozwoju w Parku Kleparskim

Przystosowanie budynku w Parku Kleparskim do wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Prowadzenie i działania wokół OGRÓD EQ stworzą bezpieczne środowisko umożliwiające rozwój indywidualny i aktywizację dla społeczności LGBTQ+ w Krakowie.

136
Koszykarska Liga podbija Kraków

Finałowe rozgrywki koszykarskie w ramach Koszykarskiej Ligi Szkolnej. Głównym celem projektu jest dbałość o zdrowie i promocja kultury fizycznej w Krakowie.

214
Zazieleńmy przystanki tramwajowe !

Projekt zakłada wykonanie na przystankach konstrukcji typu ławka z pergolą do ekspozycji zieleni i nasadzeń.

82
W zdrowym ciele zdrowy duch

Zadanie zakłada usunięcie niepraktycznych elementów siłowni plenerowej a w jej miejsce budowę placu do Street workout oraz stojaków na rowery. Całość zostanie zwieńczona nasadzeniami drzew, krzewów ozdobnych i bylin.

11
ZADBAJMY O KRAKOWSKIE PARKI- PŁUCA NASZEGO MIASTA!

Projekt zakłada nasadzenia nowej roślinności, naprawę alejek oraz montaż urządzeń małej architektury na terenie Plant Bieńczyckich. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności obszaru oraz zachęci mieszkańców do spędzania czasu w parku.

269
Suchą stopą do tramwaju

Projekt zakłada zadaszenie przystanku 03 na rondzie Mogilskim z wykorzystaniem ścian wykopu.

149
Szkoła 142 modernizacja placu zabaw

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci przy szkole 142 Wolica.

5
Park rzeczny wzdłuż Białuchy - trójstyk Dzielnic I, II i III

Zadanie polega na utworzeniu trasy spacerowo-rowerowej. Park obejmie trójstyk trzech dzielnic Krakowa

124
777 000 zł na Park Kurdwanowski

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

144
Zielona Twierdza – Wiślany Fort dla mieszkańców

Dzikie drzewa, naturalne ścieżki, pędzące tyrolki, ekologiczne ławki – to wszystko znajdzie się w zielonej przestrzeni przy ul. Golikówka. Obszar wokół zabytkowego Fortu nieopodal brzegu Wisły będzie połączeniem historii, rekreacji i wypoczynku.

243
NIE DLA DZIKICH WYSYPISK!

Projekt przewiduje: zakup oraz montaż 20 foto-pułapek oraz zamontowanie ich na terenie Krakowa.

1
STWÓRZMY WSPÓLNIE LAS* KRAKOWIAN

PROJEKT ZAKŁADA POWIĘKSZENIE TERENÓW LEŚNYCH W MIEŚCIE

35
Park Rzeczny Białucha

Staraniami Rady Dzielnicy oraz kilku radnych miasta, zabezpieczone zostały środki w kwocie ponad 4 mln zł na realizację Parku Rzecznego Białucha. Niestety przez opieszałość środki przepadły, więc trzeba ratować co się da i rozpocząć realizację

165
MIESZKAŃCY RAZEM Z KLUBEM "KARINO"

Zadanie polega na integracji mieszkańców Chałupek i okolicznych osiedli.

210
Zróbmy nowe ścieżki spacerowo - biegowe w Lasku Wolskim!

Ścieżki spacerowo - biegowe w Lasku Wolskim. Projekt zakłada utworzenie oraz oznakowanie tras spacerowych, biegowych oraz rowerowych o wartościach przyrodniczych, krajobrazowych i edukacyjnych w Lasku Wolskim.

199
Turniej Niepodległości

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji Święta Niepodległości. Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: żak, żak młodszy. Planowany udział 320 dzieci.

73
SKRZYŻOWANIE WYNIESIONE przy szkole 49 na skrzyżowaniu ulic:Montwiłła-Mireckiego,Żywiecka Kościuszkowców, Miła.

Budowa skrzyżowania wyniesionego przy szkole 49 na skrzyżowanie ulic Montwiłła-Mireckiego,Żywiecka Kościuszkowców, Miła.

219
Mówimy Stop szalonym rowerzystom i hulajnogistom na chodniku

Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym poruszającym się po chodnikach, często z dziećmi lub z psami. Zagrożeniem dla nich są rowerowi dostawcy towarów, a także inni rowerzyści lub hulajnogiści, którzy jeżdżą z duża prędkością.

48
Więcej Wiosny w Nowej Hucie

Projekt zakłada obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi i kwitnącymi krzewami nowohuckich podwórek, skwerów i ciągów komunikacyjnych na terenie 5 dzielnic Nowohuckich: Bieńczyc, Czyżyn, Mistrzejowic, Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty, działki NH-45, 43/2, 108, 57/1, 86/6, 43/2, NH-2, 34/12, NH-8, 223/12, NH-51, 192.

39
Poradnia - Przyjazna Przestrzeń dla Rodziny

Celem zadania jest remont pomieszczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 przy ul. Konfederackiej oraz wzbogacenie oferty Poradni o cykl warsztatów pod nazwą: “RODZINA - każdy tu ma swoją rolę!”. Celem jest wzmocnienie ról pełnionych przez poszczególnych członków rodzin przez przeprowadzenie warsztatów dedykowanych dla każdej z grup.

Poradnia służy pomocą psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną i terapeutyczną dla dzieci i ich rodzin. Organizuje zarówno indywidualne jak i grupowe formy pomocy. Obecne wnętrza wymagają remontu, aby mogły być bezpieczną, przyjazną i komfortową przestrzenią dla wszystkich, którzy korzystają z pomocy specjalistów.

2
Przyjęty do realizacji
Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!

Projekt pn. "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" zakłada remont bieżni istniejącej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa - dawnego stadionu Korony Kraków, wraz z wykonaniem prac dodatkowych.

152
ZIELONY i kwitnący PRĄDNIK

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń krzewów, mieszanki bylin, traw ozdobnych, grup kwiatowych, drzew, roślin cebulkowych oraz roślin mających zdolność do pochłaniania zanieczyszczonego powietrza na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

195
Przyjęty do realizacji
Piłkarskie Mistrzostwa Krakowa dzieci

Krótki opis propozycji zadania Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2024.

16
Park Białe Morza-etap II

Park Białe Morza-ogólnodostępny park dla wszystkich mieszkańców Krakowa- etap II. Projekt parku realizowany będzie zgodnie z wynikami konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2022 r.

54
Pierwsze Nowohuckie Sianokosy - Piknik dla Natury w Krakowie

Podtrzymanie tradycji ręcznego koszenia łąk terenów podmokłych poprzez organizację Mistrzostw Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich - Nowohuckie Sianokosy w formie pikniku dla mieszkańców.

238
Historia pisana eko-muralami

Stwórzmy nową atrakcję turystyczną Krakowa! Wymalujmy historię miasta na murach krakowskich estakad. Historia zostanie napisana antysmogowymi muralami tworzonymi przez polskich artystów.

95
Remont alejki na małej pętli biegowej w Parku Lotników

Projekt zakłada całkowity remont nawierzchni alejki parkowej z wymianą podłoża i położeniem nowego asfaltu w obrębie wytyczonej już małej pętli biegowej oraz wykonanie malowania poziomego wyznaczającego na alejce część przeznaczaoną dla biegaczy

31
Plakaty normalizujące feminatywy

Projekt zakłada umieszczenie w widocznych miejscach plakatów z żeńskimi formami nazw zawodów, by przechodnie oswajali się z nimi w przestrzeni publicznej.

153
KSIĄŻKOMAT w Twojej okolicy

Projekt zakłada montaż 4 ogólnodostępnych przez 24h książkomatów dla mieszkańców. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.

50
Kopiec Wandy do remontu!

Kopiec Wandy potrzebuje szybkiego remontu. Projekt zakłada przeprowadzenie odwlekanego w czasie remontu Kopca Wandy.

115
Rozbudowa portalu BO

Rozbudowa możliwości systemu informatycznego BO umożliwiająca m.in. audyt społeczny, współtworzenie projektów, zbieranie list poparcia online i raportowanie stanu realizacji projektów.

132
Taneczny korowód ulicami miasta.

Taneczny korowód ulicami miasta. Projekt ma na celu zorganizowanie tanecznego korowodu ulicami miasta na zakończenie lata. Zakłada integrację krakowskiej społeczności i propagowanie ruchu i zdrowego stylu życia.

233
JAŚNIEJ w Nocy w Krakowie!

Obecne oświetlenie jest bardzo słabe, osoby starsze mają problemy z poruszaniem się wieczorami. Wymiana słupów i opraw pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na Osiedlach.

13
Reaktywacja Vert Rampy przy ul. Lipskiej

Projekt zakłada odnowienie nawierzchni istniejącej Vert Rampy, poprzez wymianę płyt jezdnych oraz organizację warsztatów z jazdy na desce, rolkach lub hulajnodze.

261
Drytooling na Zakrzówku

Wspinanie z czekanem i w rakach w centrum Krakowa - czemu nie? Popularyzacja drytooling'u i zachęcenie do aktywności na świeżym powietrzu. Zajęcia z instruktorami na Zakrzówku jako alternatywa do zimowych treningów na ściankach wspinaczkowych

188
Zielony plac zabaw Bagry Żołnierska

Projekt "Zielony plac zabaw" zakłada stworzenie wielofunkcyjnego ogrodowego doświadczalnego placu zabaw przeznaczonego dla dzieci z ekologicznym podłożem zielonym ogrodzeniem Zadbanie o atrakcje zachodniej częściej zalewu gdzie brak infrastrury

34
Sylwestrowa potańcówka Rynek Podgórski

Celem projektu jest zorganizowanie plenerowej imprezy tanecznej w noc sylwestrową dla mieszkańców Krakowa w lokalizacji: Rynek Podgórski.

161
Park przy Forcie w Bronowicach etap 2

Kontynuacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego z roku 2022. Projekt przewiduje kolejne inwestycje mające na celu stworzenie zielonego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

81
50 darmowych spacerów z przewodnikiem po Krakowie

Projekt zakłada organizację 50 darmowych spacerów po wybranych dzielnicach Krakowa. Spacery będą odbywać się w każdy weekend, od maja do września. Udział w spacerach jest darmowy (po zarezerwowaniu bezpłatnej wejściówki).

247
Pokolorować Przedszkole

Projekt ma na celu wyposażenie przedszkoli samorządowych w artykuły papiernicze typu: kolorowe brystole, dziurkacze ozdobne, kolorowy papier, plastelinę itp. w zależności na co dana placówka ma zapotrzebowanie.

96
Disc golf w Parku Lotników

Stwórzmy razem pierwsze pole do disc golfa wraz z wypożyczalnią dysków w Krakowie. Zagłosuj na projekt stworzenia ogólnodostępnego 9-dołkowego pola do gry w disc golfa, aktywności dla osób w każdym wieku, które szukają alternatywy dla zwykłych spacerów.

3
Przyjęty do realizacji
Pokonajmy raka - bezpłatne badania krwi

Dzięki projektowi każdy za darmo będzie mógł wykonać badania krwi, które pozwalają zdiagnozować nowotwór we wczesnej fazie rozwoju. Zostanie również przeprowadzona kampania zachęcająca do profilaktyki raka. Wspólnie możemy komuś uratować życie.

176
Odkryj w sobie artystę - warsztaty musicalowe dla młodzieży

Warsztaty musicalowe mają na celu pobudzanie wyobraźni młodzieży, a także poszerzanie kompetencji interpersonalnych oraz poczucia własnej wartości i pewności siebie. Dają także możliwość wyrażania emocji i pomnażania zasobów kreatywności.

129
Przytulny kącik dla mamy i malucha

Stworzenie w parkach specjalnych stref do komfortowego karmienia dzieci piersią wraz z przewijakiem.

47
ZIELONE ALEJE 🌳🌳🌳 w Grodzie Kraka 👳 i Wandy 👩

Drzewa wzdłuż kluczowych ulic wpłyną pozytywnie na problem SMOGU, HAŁASU, przyczynią się do poprawy ŚRODOWISKA NATURALNEGO produkując TLEN, będą absorbowały WODĘ oraz przyczynią się do obniżenia temperatury w naszym mieście w miesiącach letnich.

154
Ławka multimedialna Andrzeja Zauchy

Ustawienie ławki multimedialnej upamiętniającej Andrzeja Zauchę, wybitnego krakowskiego wokalistę i muzyka.

236
Zdrowy i zadowolny Senior

Zadanie polega na stworzeniu dla osób starszych możliwości uczestniczenia w zajęciach gimnastyki dla seniorów, uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach kulturalnych oraz podarowanie im na święta paczek żywnościowych.

33
Uratujemy Smoka Wawelskiego i nie zawahamy się go użyć !

Zadanie polega na renowacji i wymianie instalacji odpowiedzialnej za to że smok zieje ogniem. Częste awarie smoka, zawiedzeni spacerowicze i turyści to efekt awaryjności instalacji, która podobnie jak smok w ubiegłym roku skończyła 50 lat.

208
SMOVEY - RADOŚĆ z RUCHU

Smovey - radość z ruchu - to propozycja poznania - smovey (VIBROSWING SYSTEM). Codzienna aktywacja z pierścieniami smovey, staje się nową aktywacją fizyczną wpływającą nie tylko na ciało, ale również na umysł. Zapraszam do Krakowskich Parków i Lasów

58
Wykonanie monitoringu na terenie Bulwarów Wiślanych – Bulwar Poleski i Tyniecki.

Wykonanie ok. 10 szt kamer podłączonych do miejskiego monitoringu monitorujących okolice Bulwarów Wiślanych- Bulwar Poleski i Tyniecki.

88
Zróbmy tężnię solankową w Parku Maćka i Doroty!

Projekt polega na budowie małej tężni solankowej w Parku Maćka i Doroty. Tężnia byłaby ogólnodostępna dla każdego. Wspierałaby ona zdrowie mieszkańców w szczególności w zakresie chorób układu oddechowego oraz działała prozdrowotnie.

157
Rodzinne rowery ze wspomaganiem elektrycznym

Zakup rowerów towarowych ze wspomaganiem elektrycznym do przewozu dzieci, czyli wyposażonych w skrzynię, siedzisko i pasy bezpieczeństwa. Takim rowerem można przewieźć zarówno dwójkę dzieci, jak i duże zakupy.

197
Przyjęty do realizacji
Dzień Dziecka na sportowo

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji dnia dziecka. Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: skrzat, skrzat młodszy, żak, żak młodszy. Planowany udział 600 dzieci.

163
Przyjęty do realizacji
BEZPIECZNY RATOWNIK - BEZPIECZNY NOWOHUCIANIN

Zadanie polega na doposażeniu 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzielnicy XVIII w sprzęt ratowniczy.

189
POŁUDNIK KOPERNIKA na ulicy Kopernika; w Roku Kopernika 2023

W związku z Rokiem Kopernika 2023, projekt POŁUDNIK KOPERNIKA proponuje oznaczenie na chodnikach i zieleńcach przy ulicy Kopernika linii krakowskiego południka zerowego, z którego korzystał Kopernik pisząc dzieło "O obrotach sfer niebieskich".

22
Nówki Radiowozy dla Krakowskiej Policji

Projekt zakłada zakup radiowozów dla Krakowskiej Policji. Nowoczesne samochody to komfort pracy dla Policji, oraz podniesienie poziomu świadczonych usług bezpieczeństwa na rzecz mieszkańców Krakowa.