Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2023

Celem projektu jest organizacja cyklu wydarzeń kulturalnych na terenie 6 „podgórskich” dzielnic Krakowa.

Połaczmy dzielnice! Zadanie ma na celu wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Bulwarową ( w okolicy skrzyżowania Bulwarowa/Odmogile) . Ulica jest granicą między dz. 16 i 18- co wyklucza wykonanie zadania z dzielnicowego budżetu.

Sfinansujmy z Budżetu Obywatelskiego projekt parku przy Dworcu PKP przy placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ustalmy wszystko z konserwatorem zabytków, aby za rok w BO walczyć o środki na jego realizację.

Propozycja dotyczy budowy parkingu osiedlowego dla samochodów osobowych. Teren ten dostępny jest dla wszystkich mieszkańców. Jest to działka miejska nr 161/9 teren betonowy, budowa nie niszczy rosnącej zieleni.

Projekt przewiduje usunięcie kostki brukowej z drogi rowerowej znajdującej się przy ul. Kocmyrzowskiej oraz ul. Bieńczyckiej w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego oraz montaż podpórki rowerowej na Rondzie Czyżyńskim w kierunku Al. Pokoju.

Projekt polega na organizacji turnieju piłkarskiego w dwóch miejscach w Dzielnicy XVIII bez względu na przynależność klubową. Turniej nieodpłatny dla wszystkich chętnych dzieci, przez co spełnia zasadę ogólnodostępliwości.

Projekt zakłada montaż dodatkowych ławeczek, leżaków, hamaków przy alei Wędrowników w Krakowie. W drodze do Lasu Wolskiego każdy będzie mógł komfortowo odpocząć, posłuchać śpiewu ptaków oraz relaksować się w otoczeniu winorośli oraz kasztanowców.

Co z aleją Przyjaźni? Minęło już 7 lat od remontu jej 200 metrowego odcinka przy alei Róż a reszta pozostaje nadal tylko w planach. My chcemy działać! Projekt zakłada remont kolejnego odcinka alei Przyjaźni od alei Andersa w kierunku alei Róż.

Chodnik przy ul Rogozińskiego na odcinku od Al. Pokoju do sklepu Biedronka ma szerokość 2 płytek tj. 1 m. W związku z dużym ruchem piesi nie mogą się na nim wyminąć co powoduje konieczność zejścia na jezdnię lub wydeptywania ścieżki na trawniku.

Wykonanie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ul. Izydora Stella-Sawickiego na wysokości ul. Bolesława Orlińskiego w Krakowie.

Projekt zakłada przeznaczenie 1,5 mln złotych na odnowę i rewitalizację zabytków i dóbr kultury Krakowa znajdujących się w rękach prywatnych właścicieli i mieszkańców, których często nie stać na samodzielne pokrycie kosztów odnowy zabytków.

Parkuj szybciej, łatwiej i sprytniej w mieście dzięki naszemu systemowi inteligentnego parkowania - już nie trać czasu na szukanie wolnego miejsca! Powstanie aplikacja oraz kompleks kamer i czujników, które pomogą znaleźć wolne miejsca parkingowe.

Modernizacja starych, niewyremontowanych boisk i urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej nr 38 i XIII Liceum Ogólnokształcącym w celu poprawy bezpieczeństwa i zapewnienia komfortu podczas aktywności fizycznej uczniów oraz mieszkańców

Zakup i montaż 10 stojaków rowerowych i wiaty na hulajnogi przy Szkole Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.

Plac Wolnica od wielu lat nie może doczekać się obiecywanej przebudowy. Lata mijają, a Plac Wolnica mimo wielu koncepcji dalej wygląda tak samo. Najwyższy czas to zmienić!

Defibrylator (AED) może ocalić komuś życie. Sam powie, jak go obsługiwać, w kilka sekund zbada pracę serca oraz wygeneruje impuls elektryczny. Projekt ma na celu rozpropagowanie wiedzy stosowaniu i lokalizacji defibrylatorów w Krakowie.

Akcja "Rolki - sport dla każdego" ma promować zdrowy i sportowy tryb życia wśród całych rodzin, pokazać jazdę na rolkach oraz sporty wrotkarskie jako aktywność dla wszystkich, opcję spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu i w miłym towarzystwie

Młodzi Krakowianie czują się zagubieni, osamotnieni, cierpią na depresje. Oni potrzebują naszej pomocy! Stwórzmy dla nich Safe place - bezpieczne miejsce, w którym można się schować, porozmawiać z psychologiem, odnaleźć siebie.

Drzewa wzdłuż kluczowych ulic wpłyną pozytywnie na problem SMOGU, HAŁASU, przyczynią się do poprawy ŚRODOWISKA NATURALNEGO produkując TLEN, będą absorbowały WODĘ oraz przyczynią się do obniżenia temperatury w naszym mieście w miesiącach letnich.

Kontynuacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego z roku 2022. Projekt przewiduje kolejne inwestycje mające na celu stworzenie zielonego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

Utworzenie orkiestry złożonej z muzyków – amatorów: zarówno absolwentów szkół muzycznych jaki i osób, które gry na instrumencie uczą się samodzielnie lub na lekcjach prywatnych, ale nie grają w profesjonalnych orkiestrach.

Budowa otwartego zbiornika wodnego. Służyć on będzie zwierzętom, rośliną i ludziom. Zabezpieczy też dzielnice Prądnik Biały i Prądnik Czerwony przed powodzią.

Projekt ma na celu wspomóc mieszkańców w ich staraniach dotyczących opieki nad kotami wolno żyjącymi w szczególności zapewnieniu kotom odpowiedniego pokarmu w okresie jesienno-zimowym.

Wzgórza Krzesławickie Remont Parkingu Betonowego na działce gminnej nr 925 obr 10 Nowa Huta

Ścieżka prowadzi wzdłuż rzeki Wisły, brzeg Wisły łączy kilka dzielnic Krakowa i ma na celu wskazać faunę, florę żyjącą w symbiozie z rzeką, z rodzajami drzew rosnących wzdłuż rzeki oraz zabytkami otaczającymi rzekę.

Zorganizowanie 10 plenerowych i 10 stacjonarnych zajęć psychoedukacyjnych. Wyjazdy i warsztaty dla 15 osobowych grup w miejsca takie jak użytki ekologiczne miasta Krakowa i inne miejsca zielone dostępne na terenie gminy miejskiej Kraków.

Celem zadania jest rewitalizacja ogrodu na terenach przylegających do Budynku Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów przy ul. Helclów 2 w Krakowie, z którego korzystają osoby starsze mieszkające w ośrodku.

Zmiana Ronda Mogilskiego z wyspy ciepła w wyspę zieleni. Zastąpienie powierzchni brukowanej w możliwie największym stopniu roślinami oraz posadzenie min. 10 nowych drzew. Zamiast ciasnych "okienek" dla zieleni, alejki dla pieszych i rowerzystów.

Umożliwi ona dogodny dojazd rowerem z Woli Duchackiej i Łagiewnik w rejon skrzyżowania się dróg rowerowych u zbiegu ulic Wielickiej i Powstańców Wlp. umożliwiając przejazd w kierunku Nowej Huty oraz centrum Krakowa wzdłuż estakady kolejowej.

Projekt Rodzinny piknik sporotowo-rekreacyjny ma na celu pokazanie rodzinom że wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w sposób aktywny może uwolnić od stresu dnia codziennego oraz uwolnić endorfiny. Dla każdego znajdzie się coś sportowego

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa przez zwiększenie skuteczności działań Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Kraków, specjalizującej się w poszukiwaniach zaginionych osób przy użyciu certyfikowanych psów ratowniczych.

Montaż spójnego z identyfikacją wizualną systemu znaków kierunkowych dla użytkowników dróg i ścieżek rowerowych, ułatwiający przemieszczanie się do konkretnych dzielnic i ważnych punktów i instytucji publicznych.

Taneczny korowód ulicami miasta. Projekt ma na celu zorganizowanie tanecznego korowodu ulicami miasta na zakończenie lata. Zakłada integrację krakowskiej społeczności i propagowanie ruchu i zdrowego stylu życia.

Projekt zakłada utworzenie miejsca spoczynku na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażonym w małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

Zaprojektowanie i budowa pierwszej fontanny na północy Krakowa

Zadanie obejmuje zakup specjalistycznej łodzi kabinowej wraz z wyposażeniem z zakresu ratownictwa wodnego, medycznego oraz defibrylatorem i środkami łączności. Karetka wodna pozwoli na szybkie dotarcie i udzielenie pomocy poszkodowanym.

Projekt ma na celu posadzenie kilkuset nowych drzew na krakowskich osiedlach

Sfinansujmy z Budżetu Obywatelskiego projekt parku Mogilskiego na płycie Ronda Mogilskiego. Ustalmy wszystko z konserwatorem zabytków, aby za rok w BO walczyć o środki na jego realizację.

W związku z Rokiem Kopernika 2023, projekt POŁUDNIK KOPERNIKA proponuje oznaczenie na chodnikach i zieleńcach przy ulicy Kopernika linii krakowskiego południka zerowego, z którego korzystał Kopernik pisząc dzieło "O obrotach sfer niebieskich".

Projekt zakłada obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi i kwitnącymi krzewami nowohuckich podwórek, skwerów i ciągów komunikacyjnych na terenie 5 dzielnic Nowohuckich: Bieńczyc, Czyżyn, Mistrzejowic, Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty.

Dzieliło nas wiele, ale połączyła wojna i walka o wolność. Postawmy symbol przyjaźni polsko-ukraińskiej - ławkę, na której będziemy mogli się spotykać i rozmawiać. Na przeciwko konsulatu Federacji Rosyjskiej

Zakup rowerów towarowych ze wspomaganiem elektrycznym do przewozu dzieci, czyli wyposażonych w skrzynię, siedzisko i pasy bezpieczeństwa. Takim rowerem można przewieźć zarówno dwójkę dzieci, jak i duże zakupy. Rowery wzbogacą ofertę LajkBike.

Konferencja pt.: "Sport to Zdrowie każdy senior Ci to powie." Konferencja jest połączona z: - wystawą fotografii z 50 Marszobiegów po Zdrowie dla Rodziny wokół Błoni Krakowskich, - pokazem ćwiczeń i rozgrzewki nordic walking.

Nie stoję w słońcu, deszczu czy w zimnie. Mam możliwość sprawdzenia w aplikacji gdzie jest autobus/tramwaj, którym chcę pojechać. Mogę zaplanować swoją podróż na podstawie rzeczywistej lokalizacji autobusów, tramwajów, pociągów czy busów.

Proponuję 15 spotkań sensoceramicznych w trzech krakowskich parkach, w czasie których tworząc z naturalnego materiału jakim jest glina będziemy pobudzać dłonie dotykiem, umysł słowem, dźwiękiem i zapachem a oczy cudowną parkową zielenią.

Projekt inspirowany cmentarzami-parkami, które stają się coraz bardziej popularne w zachodniej Europie -zamiast nagrobka drzewo z tabliczką zmarłego pochowanego pod drzewem.

Budowa zadaszonego, całorocznego obiektu dla krakowskich miłośników jazdy na rolkach i łyżwach w każdym wieku.

Historia naszego miasta w kolorowym komiksowym stylu. "Komiks o historii Krakowa" to projekt przeznaczony szczególnie dla młodszych mieszkańców naszego miasta, ale także tych starszych interesujących się Krakowem i jego historią oraz samym komiksem.

🔥Przeszkolenie mieszkańców w zakresie sposobu zachowania się w przypadku pożaru samochodu elektrycznego.

Projekt polega na budowie tężni solankowej w Parku Maćka i Doroty. Tężnia byłaby ogólnodostępna dla każdego. Wspierałaby ona zdrowie mieszkańców w szczególności w zakresie chorób układu oddechowego oraz działała prozdrowotnie.

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń krzewów, mieszanki bylin, traw ozdobnych, grup kwiatowych, drzew, roślin cebulkowych oraz roślin mających zdolność do pochłaniania zanieczyszczonego powietrza na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Celem projektu jest zorganizowanie imprez plenerowych w noc sylwestrową dla mieszkańców Krakowa w lokalizacjach: Rynek Podgórki, Aleja Róż.

Projekt zakłada umieszczenie w widocznych miejscach plakatów z żeńskimi formami nazw zawodów, by przechodnie oswajali się z nimi w przestrzeni publicznej.

Proponuję utworzenie parku chroniącego przyrodę naturalnego lasu w obrębie naszego miasta i umożliwiającego wypoczynek i rekreację dla mieszkańców Krakowa - o nazwie "Park Leśny Starego Dębu".

Projekt pn. "3x3 Parkowa streetball - koszykówka na Parkowej" zakłada zakup dwóch mobilnych boisk do koszykówki 3x3 (nawierzchnia układana jak puzzle z kolorowego tworzywa) wraz z 2 koszami oraz piłkami do koszykówki.

Projekt zakłada nasadzenia drzew 🌳, krzewów, doświetlenie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 26 oraz wymianę opraw 💡 ponad 40 opraw latarni od ul. Smolki aż do Ronda Matecznego - by było bezpiecznie i przyjaźnie dla Krakowian!

Namalowanie na estakadzie nad rondem Polsad koło dawnego lotniska lotniczych symboli - godeł eskadr 2 Pułku Lotniczego i polskich dywizjonów z Zachodu, które podlegały pod patrona estakady - gen. bryg. pil. Mateusza Iżyckiego

Projekt jest kontynuacją inicjatywy wyrażanej przez Mieszkańców, od lat upraszających się o ogólnodostępność parku, Radnych wnoszących mnóstwo interpelacji w tej sprawie oraz pobliskich placówek szkolnych, które niegdyś miały do niego swobodny dostęp

Organizacja 14 wycieczek dla emerytów i rencistów - celem poznania miejscowości, skorzystania z atrakcji , nawiązania kontaktów międzyludzkich, innej formy spędzania czasu

Seria wykładów dla mieszkańców Krakowa dotyczących bezpiecznego lokowania oszczędności w Bitcoinie oraz jego wpływie na zużycie energii i ekologię.

Założeniem przygotowanego projektu jest zorganizowanie cyklu szkoleń strzelecko - medycznych, skierowanych do młodzieży z szkół średnich wiek 17-19lat. Prowadzonych przez doświadczonych Instruktorów z bogatą wiedzą, praktyczno-teoretyczną.

Wzorem zeszłorocznego wygranego projektu „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!” chcemy zazielenić też pozostałe place w mieście! Drzewami i zielenią walczymy z panującą na nich betonozą, która tworzy miejskie wyspy ciepła uniemożliwiające szczęśliwe żyć

Budowa małej tężni. Tężnia solankowa ma charakter prozdrowotny. Powietrze, wokół tężni jest nasycone cennymi mikroelementami, stosuje się je w różnego rodzaju kuracjach. Korzystanie z nich ma na celu poprawienie kondycji naszego organizmu.

Ścieżki spacerowo - biegowe w Lasku Wolskim. Projekt zakłada utworzenie oraz oznakowanie tras spacerowych, biegowych oraz rowerowych o wartościach przyrodniczych, krajobrazowych i edukacyjnych w Lasku Wolskim.

Projekt zakłada udostępnienie pomieszczeń w domach kultury dla mieszkańców Krakowa, szczególnie w soboty i niedziele. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy będą mieli zaplecze do organizacji spotkań, eventów, przyjęć czy innych podobnych inicjatyw.

Ustawienie ławki multimedialnej upamiętniającej Andrzeja Zauchę, wybitnego krakowskiego wokalistę i muzyka.

Celem projektu jest zakup ambulansu wraz z wyposażeniem dla Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie.

Postawienie przenośnych kontenerów sanitarnych służących jako łaźnie dla osób w kryzysie bezdomności.

Obecnie bardzo popularne jest organizowanie warsztatów poświęconych nadawania „drugiego życia” przedmiotom uznanym za już niepotrzebne. Składany projekt ma objąć pomoce naukowe ze sprzętem optycznym w roli głównej (przede wszystkim mikroskopy).

Zadanie zakłada organizacje eventu kulturalnego-sportowego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, pochodzenie. Polegać będzie na organizacji gry terenowej. W punktach będą na nich czekać pytania lub aktywność ruchową.

Funk, pop, trance a może disco-polo? To Ty zdecydujesz w rytm czego będziesz tańczyć! Zorganizujmy największą w historii imprezę silent disco w historii! Razem, bez różnic i podziałów!

Projekt przewiduje wykonanie zjazdów na Bulwarach Poleskim i Wołyńskim, jako uzupełnienie schodów łączących różne poziomy ścieżek. Podjazdy pomogą poruszać się użytkownikom wózków inwalidzkich, rowerów czy wózków dziecięcych.

Zwiększenie budżetu na rewitalizację parku przy Dworze Czeczów w Krakowie Bieżanowie

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla psów wraz z miejscami do siedzenia dla ich właścicieli na Bulwarach Wiślanych, w sąsiedztwie pomnika psa Dżoka.

Rozszerzenie funkcjonalności portalu obywatelski.krakow.pl o system online pozwalający zbierać wnioski mieszkańców w ramach prowadzonych konsultacji w jednolity i wygodny sposób.

Projekt zakłada zagospodarowanie nieużywanego placu ze zniszczoną nawierzchnią. Po wymianie nawierzchni, na boisku będzie można uprawiać wszystkie dyscypliny nie wymagające profesjonalnych boisk jak przykładowo ringo, mölkky, boule czy podobne.

Budowa skrzyżowania wyniesionego przy szkole 49 na skrzyżowanie ulic Montwłła-Mireckiego,Żywiecka Kościuszkowców, Mila.

Celem zadania jest remont pomieszczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci przy ul. Konfederackiej 18 w Krakowie. Poradnia służy pomocą psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną dla dzieci i ich rodzin. Obecne wnętrza wymagają remontu.

Przedsięwzięcie polega na zorganizowaniu Dni Zdrowia Seniora w Krakowie, a także organizacji imprez towarzyszących. Celem wydarzenie będzie edukacja seniorów w zakresie zdrowia, aktywności fizycznej i aktywizacji społecznej.

W zadaniu chodzi o docenienie wolontariuszy i organizacji pozarządowe i zorganizowanie Krakowskiego Festiwalu Wolontariatu. Przede wszystkim chodzi o zaangażowanie dzieci i młodzieży.

Wykonanie ok. 20 szt kamer podłączonych do miejskiego monitoringu monitorujących okolice Rynku Dębnickiego i Bulwarów Wiślanych

Zapewnienie mieszkańcom dostępu do literatury poprzez zakup kodów do platformy e-booków i nowości wydawniczych (książek, audiobooków, komiksów i gier planszowych), organizacja wydarzeń, np. spotkań z pisarzami i artystami w filiach Biblioteki Kraków

Drzewa poprawiają estetykę i komfort oczekiwania na autobus czy tramwaj. Na każdym przystanku mogłoby rosnąć drzewo, lub drzewko w zależności od szerokości przystanku.

Projekt poświęcony jest w głównej mierze działaniom proekologicznym nad Zalewem Nowohuckim oraz innym ważnym zagadnieniom porządkującym temat rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego.

Celem projektu jest rewitalizacja schodów między ulicami Kalwaryjską a Zamoyskiego w Podgórzu polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni, oświetlenia (wymiana opraw) oraz elementów małej architektury i zieleni.

Uwolnienie z zatorów autobusów na ul. Powstańców Wielkopolskich - poprzez zmianę organizacji ruchu oraz drobne poprawki geometrii jezdni.

Projekt zakłada umieszczenie tablicy pamiątkowej z brązu w chodniku przed budynkiem przy ul Krakowskiej 13, gdzie urodził się i spędził lata młodości Bronisław Cieślak legendarny por. Borewicz z filmowego serialu "O7 zgłoś się".

odbudowa istniejących, zniszczonych, drewnianych pomostów widokowych na Łąkach Nowohuckich

Rozwój i promocja aktywności ruchowej poprzez uprawianie piłki nożnej bez podziału na płeć. Celem zadania jest popularyzacja ruchu poprzez uprawianie piłki nożnej i organizację 6 turniejów szkoleniowo - treningowych dla dziewczynek i chłopców.

Zadanie polega na renowacji lub wymianie instalacji odpowiedzialnej za to że smok zieje ogniem. Częste awarie smoka, zawiedzeni spacerowicze i turyści to efekt awaryjności instalacji, która podobnie jak smok w ubiegłym roku skończyła 50 lat.

Projekt zakłada zazielenienie terenów wzdłuż nowo budowanej linii tramwajowej na Górkę Narodową.

Zaprojektowanie 5 wzorcowych instalacji zbierania wody deszczowej dla ogrodów, gdzie nie ma dachów i powierzchni do zbierania deszczówki (opracowania techniczne). Realizacja modelowej instalacji w Ogrodzie Społecznym Park Kurdwanów.

Dramat bezpłodności dotyka coraz większej liczby osób. Dla wielu z nich ratunkiem jest skorzystanie z procedury in vitro. Niestety jest to droga metoda. Sfinansujmy częściowo koszty zapłodnienia i pomóżmy przyszłym rodzicom spełnić ich marzenia.

Niechże się każdy dowie, że zbieramy fundusze na remont Dworu w Wadowie. W ramach projektu zakłada się rozpoczęcie prac remontowych zgodnie z wydana decyzja o pozwoleniu na budowę nr 611/6740.2/2022

Projekt zakłada odnowienie oznakowania oraz weryfikację przebiegu rowerowego Bursztynowego Szlaku Greenways na odcinku Nowa Huta-Niepołomice dającego możliwość dotarcia mieszkańcom Krakowa m.in. do kąpieliska w Przylasku Rusieckim i nowych atrakcji.

Co roku w BO wygrywa szereg projektów mających na celu nasadzenia nowych drzew. Chcemy, żeby drzewa żyły, nie tylko zostały wsadzone i pozostawione samym sobie. Zakupmy worki do nawadniania kropelkowego i pomóżmy młodym drzewom przeżyć upalne lata.

Warsztaty musicalowe mają na celu pobudzanie wyobraźni młodzieży, a także poszerzanie kompetencji interpersonalnych oraz poczucia własnej wartości i pewności siebie. Dają także możliwość wyrażania emocji i pomnażania zasobów kreatywności.

Projekt przewiduje odnowienie kolorowych (tzw. tęczowych) schodów na ul. Tatrzańskiej. Zakres prac obejmie punktowe remonty stopni, budowę nowego oświetlenia oraz wykonanie nowej stylizowanej poręczy schodów oraz odświeżenie zniszczonego malowania.

Podtrzymanie tradycji ręcznego koszenia łąk terenów podmokłych poprzez organizację Mistrzostw Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich - Nowohuckie Sianokosy w formie pikniku dla mieszkańców.

Zadanie obejmuje utworzenie miejsca zabaw dla dzieci i budowę nowego chodnika dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Mogilskiej i Kosynierów. Brakuje tam ok. 100m bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Wzgórza Krzesławickie działka drogowa nr 516/2 obr 11 NH wykonanie nakładki asfaltowej

budowa chodnika przy ul. L. Podbipięty na odcinku od pętli autobusowej Lesisko do skrzyżowania z ul. Sołtysowką

Zorganizowanie gier planszowych bądź karcianych na oddziały szpitali dla dorosłych w Krakowie.

Projekt zakłada zakup i rozdanie mieszkańcom drewnianych oraz "rurkowych" domków dla pszczół murarek wraz z instrukcją gdzie i jak zawiesić.

Projekt zakłada kontynuację realizacji zwycięskiego projektu polegającą na przygotowaniu infrastruktury parków oraz realizacji zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenach zielonych w Bronowicach.

Wyposażenie koszy ulicznych w piktogramy informujące o możliwości umieszczania w nich odchodów zwierzęcych.

Bezpłatne koncerty dla mieszkańców Dzielnicy XII i nie tylko! - klasycznie - gospelovo - patriotycznie. Blisko-Bezpłatnie-Bez barier.

Projekt ma na celu wyposażenie przedszkoli samorządowych w artykuły papiernicze typu: kolorowe brystole, dziurkacze ozdobne, kolorowy papier, plastelinę itp. w zależności na co dana placówka ma zapotrzebowanie.

Projekt zakłada przecisk tunelu rowerowego pod linią kolejową nr 100 przy aktualnie projektowanym węźle Podgórze.

Wprowadźmy zielone torowisko tramwajowe wzdłuż ulicy Pawiej – wystarczy zerwać obecną kostkę brukową! Projekt zakłada też podniesienie prędkości przejazdu dla tramwajów oraz likwidację skomplikowanej sygnalizacji świetlnej wraz z wyznaczeniem rond.

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Jest to nowoczesna przestrzeń, z której użytkownicy mogą korzystać przez całą dobę. Miejsce funkcjonować będzie jako open space, dostępne dla każdego, kto potrzebuje cichego i sprzyjającego środowiska do pracy lub nauki.

Projekt MPE ma pomóc opiekunom dzieci w wieku 2-5 lat w wykorzystywaniu podróży komunikacją publiczną do poznawania pojazdów, słów i miejsc związanych z podróżami oraz wymianę dobrych praktyk z odkrywania ich znaczeń.

Projekt zakłada zadaszenie przystanku 3t na rondzie Mogilskim z wykorzystaniem ścian wykopu.

Budowa małej tężni. Tężnia solankowa ma charakter prozdrowotny. Powietrze, wokół tężni jest nasycone cennymi mikroelementami, stosuje się je w różnego rodzaju kuracjach. Korzystanie z nich ma na celu poprawienie kondycji naszego organizmu i dobroczyn

Projekt zakłada wydłużenie peronów tramwajowo-autobusowych na Rondzie Grzegórzeckim w celu skrócenia czasu przejazdu i umożliwienia obsługi przystanków przez dwa tramwaje/autobusy jednocześnie. Obecna długość peronów ogranicza przepustowość ronda.

Odtworzenie historycznych wnętrz budynku Korony. Wskrzeszenie historycznej sali spotkań. Ekspozycja historii sportowego Krakowa w celach edukacji młodzieży i integracji środowiskowych.

Smovey - radość z ruchu - to propozycja poznania - smovey (VIBROSWING SYSTEM). Codzienna aktywacja z pierścieniami smovey, staje się nową aktywacją fizyczną wpływającą nie tylko na ciało, ale również na umysł. Zapraszam do Krakowskich Parków i Lasów

Nadmierna liczba gołębi w mieście jest uciążliwa dla mieszkańców i tragiczna dla gołębi, które głodują, chorują i są ofiarami przemocy ze strony zdenerwowanych ludzi. Stwórzmy nam czystą przestrzeń, a gołębiom lepsze życie w mniejszych stadach.

Jak dobrze wiemy, od wybuchu wojny na Ukrainie rachunki za prąd poszły w górę – jest to spowodowane głównie niedoborem paliw kopalnych. Poprzez instalację solarów poprawimy czystość powietrza i obniżymy Twoje rachunki za prąd.

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

Budowa tężni solankowej w zachodniej części miasta z dogodnym połączeniem dla mieszkańców Bronowic, Krowodrzy i Zwierzyńca.

Budowa skateparku w stylu basenowym, wraz z potrzebną infrastrukturą ( m.in ławki, kosze na śmieci), oraz nasadzeniem wokół roślinności (m.in krzewy, drzewa)

Nasze miasto stawia tysiące słupków i ogrodzeń. Chronią one ciągi piesze przed parkującymi na chodnikach autami i uniemożliwiają wjazd autem na nie, Taką funkcję kiedyś pełniły pasy zieleni. Żywopłoty i krzywy mogłyby zastąpić stalowe słupki.

Propozycja zakłada przeprowadzenie dla chętnych cyklu szkoleń mieszkańców Krakowa, których zakres obejmowałby ćwiczenia teoretyczne jak i praktyczne z zakresu samoobrony, zwłaszcza w warunkach znacznej przewagi fizycznej napastnika.

W wybranych lokalizacjach Krakowa (do ustalenia z odpowiedzialną jednostką miejską): - zerwijmy płyty chodnikowe, - poszerzmy okienka drzew, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy krzewy - zasadźmy drzewa, gdzie to tylko możliwe

MiędzypokoIeniowa inicjatywa nordic walking w dwóch lokalizacjach na trasie ok. 3,5 km, start godz: - 10,00 w soboty pod Jordanówką - wokół Błoni Krakowskich lub/oraz - 16,30 we wtorki przy kawiarni - wokół Zbiornika Zakrzówek

Zorganizowanie Krakowskiego Festiwalu Zdrowia w postaci dnia konsultacji medycznych, badań profilaktycznych spotkań z lekarzami i specjalistami

Projekt zakłada wykonanie nasadzeń drzew/krzewów na Przystankach MPK.

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci przy szkole 142 Wolica.

#Projekt103 pozostaje cały czas w realizacji. Korzystający z niego będą potrzebować także zaplecza technicznego takiego jak toaleta, magazynki / schowki dla poszczególnych dyscyplin, oświetlenie.

Usterka w rowerze może zepsuć cały dzień i pokrzyżować wiele planów. Nie zawsze mamy przy sobie podstawowe narzędzia do jej szybkiego wyeliminowania.

Obszar katastrofy ekologicznej, zdewastowany przez działalność hutniczą (163 ha) we wschodniej części Krakowa. Należy zainicjować proces przywrócenia biosfery poprzez utworzenie lasu docelowo nasadzając ok. 500 tys. drzew tworzących ekosystem.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie? Zróbmy to razem! Niech świąteczny bożonarodzeniowy klimat zagości do serca Nowej Huty!

Projekt zakłada utworzenie infrastruktury umożliwiającej bezpieczne dostanie się na asfaltową ścieżkę na wale od strony ulicy Sierpowej - z kierunku ul. Lema i Parku Lotników.

Dzięki projektowi w wielu miejscach powstaną prawdziwe zielone oazy, które pozwolą mieszkańcom odpocząć od miejskiego zgiełku. Gęsto posadzone drzewa i krzewy stanowiłyby skuteczną izolację przed spalinami, a latem skwer wypełniałby przyjemny chłodek


Zagospodarowanie terenu na cele sportowo-rekreacyjne zgodnie z projektem koncepcyjnym wykonanym na zlecenie Zarządu Infrastruktury Sportowej

Projekt przewiduje budowę modułowej wieży widokowej (ponad koronę drzew) na jednym z najwyższych punktów n.p.m. na terenie Krakowa przy forcie 49a "Dłubnia".

Projekt ma na celu stworzenie kampanii informacyjnej na temat sposobów rozpoznawania udarów i tym samym zapobiegania ich skutkom.

🌿CELEM PROJEKTU JEST WPROWADZENIE ZIELENI NA CZĘŚCI PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I UWOLNIENIE W TEN SPOSÓB CHODNIKA ORAZ DROGI POŻAROWEJ OD PARKUJĄCYCH NA NIEJ POJAZDÓW, CO JEST ZGODNE PRZEPISAMI PRAWA, JAK I POLITYKĄ TRANSPORTOWĄ MIASTA 🚋

Zadanie polega na doposażeniu 4 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzielnicy XVIII w sprzęt ratowniczy.

Projekt zakłada organizację cyklu 20 lekcji teatralnych dla młodzieży. Lekcja łączy poznanie z doświadczaniem teatru. Historycznie odległy teatr, ożywiony poprzez performatywną i interaktywną formę, odkrywa korzenie wielu tradycji teatralnych.

Zadanie obejmuje cykl 5 spotkań od maja do września dla mieszkańców miasta Krakowa w postaci rodzinnych tematycznych pikników połączonych z kinem plenerowym z repertuarem dla całych rodzin oraz atrakcjami dla najmłodszych.

Rewitalizacja nabrzeża przystani jachtowej na brzegu rzeki Wisły przy klubie sportowym - Yacht Klub Polski Kraków

Projekt zakłada nasadzenia nowej roślinności, naprawę alejek oraz montaż urządzeń małej architektury w krakowskich parkach. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności obszaru oraz zachęci mieszkańców do spędzania czasu w parkach.

Założeniem realizacji projektu jest wsparcie specjalistów oraz edukacja z zakresu laktacji i karmienia noworodków dla mam oraz przyszłych mam. W Krakowie nie funkcjonuje ani jeden bezpłatny punkt konsultacyjny dla kobiet karmiących.

Zadanie zakłada usunięcie niepraktycznych elementów siłowni plenerowej a w jej miejsce budowę placu do Street workout oraz stojaków na rowery. Całość zostanie zwieńczona nasadzeniami drzew, krzewów ozdobnych i bylin.

Użytek ekologiczny to forma ochrony przyrody, którą można objąć niewielkie obszary mające znaczenie dla zachowania różnorodności biologicznej. Do tej pory ustanowiono ich w Krakowie 17, ale terenów, które na to zasługują jest znacznie więcej!

🌳CELEM PROJEKTU JEST PRZYWRÓCENIE ZIELENI NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY. ZANIM TEN PLAC ZOSTAŁ "ZREWITALIZOWANY" (CZYLI WYBETONOWANY) BYŁ TO ZIELONY SKWER Z DUŻYM DRZEWEM, KTÓRY DAWAŁ CIEŃ W UPALNE DNI.🌳

Dziurawa jak ser szwajcarski Aleja Waszyngtona, skorodowane kładki na Łąkach Nowohuckich, zniszczone alejki w parkach: Lotników Polskich, Jordana oraz Dąbie to niektóre tylko przykłady zadań wymagających podjęcia działań naprawczych.

Projekt zakłada montaż 4 ogólnodostępnych przez 24h książkomatów dla mieszkańców. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.

Wspinanie z czekanem i w rakach w centrum Krakowa - czemu nie? Popularyzacja drytooling'u i zachęcenie do aktywności na świeżym powietrzu. Zajęcia z instruktorami na Zakrzówku jako alternatywa do zimowych treningów na ściankach wspinaczkowych

Projekt zakłada organizacje integracyjnych pikników podczas których mieszkańcy nowohuckich dzielnic będą mogli się poznać bliżej i zacieśnić sąsiedzkie więzy.

Krótki opis propozycji zadania Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2024.

Dzięki projektowi każdy za darmo będzie mógł wykonać badania krwi, które pozwalają zdiagnozować nowotwór we wczesnej fazie rozwoju. Zostanie również przeprowadzona kampania zachęcająca do profilaktyki raka. Wspólnie możemy komuś uratować życie.

🌳NIEKTÓRE STARE DRZEWA ROSNĄCE WZDŁUŻ MŁYNÓWKI KRÓLEWSKIEJ SĄ JUŻ W ZŁYM STANIE. WSPÓLNIE MOŻEMY JE JEDNAK URATOWAĆ. JEŚLI WYKONANE ZOSTANĄ ODPOWIEDNIE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE, JEST SZANSA, ŻE OCALEJĄ. DODATKOWO POSADŹMY TEŻ NOWE DRZEWA!🌳

🚾DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI W PARKU JORDANA ZOSTANĄ WYREMONTOWANE TOALETY TAK, BY BYŁY DOSTOSOWANA DO POTRZEB RODZICÓW Z DZIEĆMI I OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI 👪👩🦽

EKOfiltracja-ławka wyposażona w panel z mchu oczyszczający powietrze. Rozwiązanie to stosowane jest w wielu miastach na świecie, które posiadają zwiększone ryzyko występowania smogu. Filtr wbudowany w ławkę ma wydajność porównywalną do 275 drzew!

Rozbudowa możliwości systemu informatycznego BO umożliwiająca m.in. audyt społeczny, współtworzenie projektów, zbieranie list poparcia online i raportowanie stanu realizacji projektów.

Zadanie polega na utworzeniu trasy spacerowo-rowerowej, łączącej Wisłę z Ojcowem ciągłym pasem naturalnego koryta rzeki. Park obejmie trójstyk trzech dzielnic Krakowa

Projekt zakłada zamontowanie najazdów/szyn rowerowo-wózkowych na schodach kładki nad torami kolejowymi przy Zalewie Bagry, zarówno od strony Podgórza jak i Bieżanowa-Prokocimia. Zróbmy w końcu te najazdy aby żyło nam się łatwiej i przyjemniej!

Stworzenie w parkach specjalnych stref do komfortowego karmienia dzieci piersią wraz z przewijakiem.

Projekt zakłada organizację 50 darmowych spacerów po wybranych dzielnicach Krakowa. Spacery będą odbywać się w każdy weekend, od maja do września. Udział w spacerach jest darmowy (po zarezerwowaniu bezpłatnej wejściówki).

Projekt zakłada odnowienie nawierzchni istniejącej Vert Rampy, poprzez wymianę płyt jezdnych oraz organizację warsztatów z jazdy na desce, rolkach lub hulajnodze.

Deszczówka to skarb-warto ją gromadzić i zatrzymywać! Przy placówkach miejskich chcemy zrealizować rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury, które możesz zastosować przy swoim budynku. Sprawdź, jak możesz odzyskiwać wodę i oszczędzać!

Dzikie drzewa, naturalne ścieżki, pędzące tyrolki, ekologiczne ławki – to wszystko znajdzie się w zielonej przestrzeni przy ul. Golikówka. Obszar wokół zabytkowego Fortu nieopodal brzegu Wisły będzie połączeniem historii, rekreacji i wypoczynku.

Odbetonowanie zieleńców wzdłuż południowej strony jezdni ul. Kopernika na odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Lubicz. Zmiana parkowania z ukośnego na podłużne. Poprawa wyglądu ciągu spacerowego.

Zadanie polega na integracji mieszkańców Chałupek i okolicznych osiedli.

zakłada budowę wielofunkcyjnego pawilonu, oddanej do użytku lokalnym aktywistom, organizacjom i mieszkańcom z Krowodrzy.

🎯 Celem projektu jest zazielenienie Pl. Św. Marii Magdaleny a także zamontowanie ławek pod drzewami na wzór krakowskich plant, aby mieszkańcy i turyści mogli w upalne dni zatrzymać się i odpocząć w cieniu drzew.

Kontynuacja Parku Stacja Wisła na Zabłociu. Projekt jest gotowy, został zlecony przez Zarząd Zieleni Miejskiej, ale nie znalazły się fundusze na realizację. Mamy szansę to zmienić! Projekt zgłaszamy dzielnicowo i ogólnomiejsko, aby zwiększyć budżet.

Celem projektu jest zakup aparatu USG z doposażeniem kardiologicznym i nowoczesnymi głowicami dla krakowskiego schroniska.

Budowa boisk o sztucznej nawierzchni do gry w siatkówkę i piłkę nożną dla dzieci i mieszkańców Krakowa na terenie miejskiej działki gdzie aktualnie znajduje się zaniedbane boisko trawiaste stanowiące ze względu na swój stan wręcz zagrożenie.

Zadanie polega na rekultywacji terenu porośniętego drzewami, zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Projekt zakłada utworzenie kontrapasu dla rowerzystów na chodniku przy ul. Bulwarowej od strony osiedla Sportowego na odcinku od al. Róż do ul. Wojciechowskiego.

Projekt zakłada renowację wg zaleceń konserwatorskich Grobu Pomnika Ofiar Dąbia znajdującego się na Cmentarzu Rakowickim nieopodal Alei Zasłużonych w kwaterze LXVII, w rzędzie wschodnim, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła rozstrzelanych na Dąbiu.

Przeznaczenie niezagospodarowanych terenów zielonych pod ogólnodostępny Park Miejski.

Projekt ma za zadanie rozwój dziecięcego ampfutbolu, czyli gry w piłkę nożną wszystkim dzieciom po amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki. Projekt przeznaczony jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Projekt zakłada budowę bezpiecznego, dwukierunkowego ciągu rowerowego, łączącego Rondo Mogilskie z Rondem Młyńskim, od ul. Misiołka, przez całą długość ulic Brodowicza, Olszyny i Pilotów, do wysokości skrzyżowania okrężnego z ul Młyńską i Meissnera

Celem projektu jest wymiana zamków w toaletach w Pałacu Wielopolskich w Krakowie w celu zapobieżenia zatrzaskiwaniu się radnych podczas głosowania podczas sesji Rady Miasta

Poznaj historię miejsca i prasłowiańskie tradycje podczas wyjątkowego plenerowego wydarzenia: Strawa pod Kopcem Wandy!

Budowa SKATEPARKU w Parku SOLVAY dla NIE tylko dzieci i młodzieży.

Projekt zakłada budowę lub wyznaczenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Radzikowskiego od Ronda Ofiar Katynia, do skrzyżowania z ul. Stachiewicza, tak aby rowerzyści mogli ominąć bezpiecznie i szybko, występujące tam codziennie korki.

Projekt pn. "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" zakłada remont bieżni istniejącej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa - dawnego stadionu Korony Kraków, wraz z wykonaniem prac dodatkowych.

Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym poruszającym się po chodnikach, często z dziećmi lub z psami. Zagrożeniem dla nich są rowerowi dostawcy towarów, a także inni rowerzyści lub hulajnogiści, którzy jeżdżą z duża prędkością.

Zróbmy coś dla Naszego Miasta! Umyjmy Kraków! WSZYSCY ze SZLAUFEM na Kraków! Projekt zakłada umycie najbardziej uczęszczanych przez Mieszkańców i turystów miejsc w Krakowie. Umyjmy m.in. Rondo Mogilskie, przejście podziemne do Galerii Krakowskiej...

Strefy Małego Ruchu skutecznie eliminują nadmierny i uciążliwy tranzytowy ruch samochodowy pozwalając jednocześnie dojechać autem do każdego domu. To rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo, jakość powietrza i obniżające poziom hałasu.

Kopiec Wandy potrzebuje szybkiego remontu. Projekt zakłada przeprowadzenie odwlekanego w czasie remontu Kopca Wandy.

Projekt zakłada zakup radiowozów dla Krakowskiej Policji. Nowoczesne samochody to komfort pracy dla Policji, oraz podniesienie poziomu świadczonych usług bezpieczeństwa na rzecz mieszkańców Krakowa.

Projekt "Zielony plac zabaw" zakłada stworzenie wielofunkcyjnego ogrodowego doswiadczalnego placu zabaw przeznaczonego dla dzieci z ekologicznym podłożem zielonym ogrodzeniem Zadbanie o atrakcje wschodniej częściej zalewu gdzie brak infrastrury

Czas na kolejny krok dla Schroniska. Po samochodzie, sprzęcie do rehabilitacji, klatkach dla kotów oraz wybiegu dla psów przyszedł czas na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

Staraniami Rady Dzielnicy oraz kilku radnych miasta, zabezpieczone zostały środki w kwocie ponad 4 mln zł na realizację Parku Rzecznego Białucha. Niestety przez opieszałość środki przepadły, więc trzeba ratować co się da i rozpocząć realizację

Można nie lubić żab, jaszczurek czy zaskrońców, ale to nasi przyjaciele w mieście, którzy żywią się owadami, w tym komarami i osami. W projekcie zostanie przygotowany spis (inwentaryzacja) miejsc ich życia i zakupione urządzenia do ratowania im życia

Stwórzmy razem pierwsze pole do disc golfa w Krakowie Zagłosuj na projekt stworzenia ogólnodostępnego 9-dołkowego pola do gry w disc golfa, aktywności dla osób w każdym wieku, które szukają alternatywy dla zwykłych spacerów.

Po co, co roku ścinać 10-, a nawet 15- metrowe świerki, transportować je do miasta , stabilizować na wypadek wiatru. W tych miejscach posadźmy świerki, które będą cieszyć nas przez lata i będą dekorowane na 3 miesięczny świąteczny czas.

CELEM PROJEKTU JEST POWIĘKSZENIE PARKU STACJA-WISŁA O NATURALNY PLAC ZABAW, KTÓREGO PROJEKT POWSTAŁ W 2021. NIESTETY OD TEGO CZASU, WCIĄŻ BRAKUJE BUDŻETU NA REALIZACJĘ, KTÓRA, ZE WZGLĘDU NA ROSNĄCĄ LICZBĘ MIESZKAŃCÓW ZABŁOCIA JEST PALĄCA!

Celem projektu jest jest wykonanie nasadzeń zieleni (drzewa + krzewy) wzdłuż ulicy Wielickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Bieżanowską. Efekt ma być podobny do działań ZZM na ul. Konopnickiej.

Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw w miejscu wyasfaltowanego skweru na Plantach Krakowskich, niedaleko zejścia podziemnego w kierunku Dworca Głównego, od strony ul. Westerplatte.

ul. Architektów około 250 mb - remont nakładki asfaltowej od ul. Jarzębiny do ul. Kocmyrzowskiej

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Krakowa poprzez budowę małej tężni solankowej wraz z małą architekturą w południowej części Krakowa - na osiedlu Rżąka.

Przystosowanie budynku w Parku Kleparskim do wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Prowadzenie i działania wokół OGRÓD EQ stworzą bezpieczne środowisko umożliwiające rozwój indywidualny i aktywizację dla społeczności LGBTQ+ w Krakowie.

Poprawa warunków ruchu pieszych przy ul. Warszawskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Pawią.

Projekt ma na celu zachęcenie studentów krakowskich Państwowych uczelni do aktywności fizycznej, w wolnym czasie. Każda uczelnia otrzyma 1000 bezpłatnych wejściówek na semestr dla swoich studentów na aktywności tj. siłownia, fitness, basen oraz sauna

Głównym celem zadania, jest umożliwienie dzieciom grania w piłkę w warunkach na jakie zasługują!!!

Park Białe Morza-ogólnodostępny park dla wszystkich mieszkańców Krakowa- etap II. Projekt parku realizowany będzie zgodnie z wynikami konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2022 r.

Seniorze! Chcesz na nowo odkryć lub po raz pierwszy zażyć Kajakowej Przygody? Zapraszamy na Wakacyjną Szkółkę Kajakową dla Krakowskich Seniorów na Zalewie Nowohuckim! Poznaj ABC Kajaka i wyrusz z instruktorem na prawdziwy spływ kajakowy rzeką Dłubnią

Projekt zakłada budowę pomostów umożliwiających spacerowanie i wypoczywanie wzdłuż brzegu nad Bagrami Wielkimi w Krakowie.

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie altany w formie rotundy z zadaszeniem na części działki miejskiej nr 12/19, obręb 52 Śródmieście będącej poszpitalnym terenem rekreacyjnym w okolicy ul. Śniadeckich (ilustracje).

Projekt zakłada całkowity remont nawierzchni alejki parkowej z wymianą podłoża i położeniem nowego asfaltu w obrębie wytyczonej już małej pętli biegowej oraz wykonanie malowania poziomego wyznaczającego na alejce część przeznaczaoną dla biegaczy

🚋CELEM PROJEKTU JEST CAŁKOWITA ELIMINACJA ZATRZYMAŃ TRAMWAJÓW NA UL. DŁUGIEJ POPRZEZ UNIEMOŻLIWIENIE PARKOWANIA POJAZDÓW W MIEJSCACH, W KTÓRYCH NAJCZĘŚCIEJ DOCHODZI DO ZATRZYMAŃ 🚋

Wybudowanie kładki dla rowerzystów i pieszych, łączącej rozdzielone dotychczas odcinki drogi dla rowerów i chodnika, przy skrzyżowaniu ulic: Wrocławskiej/Stachiewicza z Radzikowskiego/Wybickiego.

Budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej o dł.800m przy ul.Skotnickiej od ul.Trockiego do granicy Kraków-Skawina umożliwi połączenie rowerowe między tymi miastami, w celu rozładowania codziennej masowej komunikacji związanej z dojazdami do pracy.

Zorganizujmy Potańcówkę na Placu przy Poczcie jak za dawnych lat. W końcu to pierwszy „rynek” Nowej Huty. To tutaj koncentrowało się życie mieszkańców i to tu organizowano słynne na cały Kraków potańcówki. Zróbmy to wspólnie raz jeszcze!

Finałowe rozgrywki koszykarskie w ramach Koszykarskiej Ligi Szkolnej i otwarty turniej koszykarskich zespołów 3x3 dostępny dla wszystkich w Tauron Arenie Kraków. Głównym celem projektu jest dbałość o zdrowie i promocja kultury fizycznej.

Stwórzmy nową atrakcję turystyczną Krakowa! Wymalujmy historię miasta na murach krakowskich estakad. Historia zostanie napisana antysmogowymi muralami tworzonymi przez polskich artystów.