Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 13:

Reaktywacja Vert Rampy przy ul. Lipskiej

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

180 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Istniejąca Vert Rampa przy ulicy Lipskiej (przy Orliku), Działka nr 32/29 obr.18 Podgórze

Krótki opis projektu

Projekt zakłada odnowienie nawierzchni istniejącej Vert Rampy, poprzez wymianę płyt jezdnych oraz organizację warsztatów z jazdy na desce, rolkach lub hulajnodze.

Opis projektu

Projekt zakłada odnowienie nawierzchni istniejącej Vert Rampy, poprzez wymianę płyt jezdnych oraz organizację warsztatów z jazdy na desce, rolkach lub hulajnodze.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W 2018 roku powstała w krakowskim Płaszowie, najwyższa Vert Rampa w Polsce!
Jedyna w swoim rodzaju, szeroka na 10,5 metra oraz wysoka na 3,5 metra z nawierzchnią specjalnie sprowadzaną ze Stanów, marki Skatelite.
Przez lata służyła wielu osobom z całego Krakowa a także z poza naszego miasta, w doskonaleniu technik jazdy na desce, rolkach czy na hulajnogach.
Niestety w przeciągu 5 lat jej użytkowania, nawet najlepsza sklejka jaką ta Rampa została pokryta uległa zniszczeniu. Powstały w niej pęknięcia, dziury oraz odkształcenia, które uniemożliwiają bezpieczne korzystanie z niej.
Dlatego czas ją odnowić i przywrócić do bezpiecznego użytkowania!
Projekt zakłada wymianę płyt jezdnych amerykańskiej marki Skatelite, tak aby znów można było z niej bezpiecznie korzystać.

Po odnowieniu nawierzchni jezdnej zostaną przeprowadzone warsztaty z jazdy na tego typu Rampie. Planuje się zorganizowanie stosownych warsztatów w doskonaleniu technik jazdy na tego typu obiekcie w jeździe na desce, rolkach lub hulajnodze.

Dodatkowo należy „odświeżyć” zewnętrzną powierzchnię Rampy z obecnego graffiti.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 20 000,00 PLN
Wymiana płyt jezdnych 100 000,00 PLN
Odświeżenie graffiti 10 000,00 PLN
Organizacja warsztatów 50 000,00 PLN
180 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wymiana płyt jezdnych realizacja wymiany płyt jezdnych oraz odświeżenie Rampy. 2025
Warsztaty organizacja warsztatów z jazdy na tego typu obiekcie 2025
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada wymianę nawierzchni jezdnej rampy typu vert, używanej między innymi do jazdy na deskorolce. Realizacja zadania pozwoli na odświeżenie starej rampy i zachęci użytkowników do częstego korzystania z niej. Dodatkowo wpłynie pozytywnie na odbiór terenu przez mieszkańców zachęcając do spacerowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu.
powrót