Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 34:

Sylwestrowa potańcówka Rynek Podgórski

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

399 900,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rynek Podgórski

Krótki opis projektu

Celem projektu jest zorganizowanie plenerowej imprezy tanecznej w noc sylwestrową dla mieszkańców Krakowa w lokalizacji: Rynek Podgórski.

Opis projektu

Celem projektu jest zorganizowanie plenerowej imprezy tanecznej w noc sylwestrową dla mieszkańców Krakowa w lokalizacji: Rynek Podgórski. Mieszkańcy Krakowa cenią sceny plenerowe i wspólną zabawę "pod chmurką", szczególnie w sylwestrową noc. Okres pandemii sprawił, że miasto nie organizowało w ostatnich latach sylwestrowych zabaw w plenerze. Z uwagi na duże zainteresowanie i masowe uczestnictwo mieszkańców w imprezach plenerowych - sylwestrowych w latach ubiegłych pożądane jest, aby do tradycji urządzania imprez masowych w sylwestra powrócić.

Projekt zakłada zorganizowanie potańcówki w noc sylwestrową w przestrzeni Rynku Podgórskiego. Wybrany zespół oraz DJ (grający w przerwach zespołu) zagrają muzykę popularną, odpowiednią do tańca i zabawy plenerowej. Uczestnicy zebrani pod sceną na płycie Rynku (nie jest przewidziane montowanie podestu do tańca, a także ogrzewanie) będą mogli wspólnie tańczyć w rytm energicznych i lubianych melodii.

Impreza potrwa 4 godziny - od godz. 21.00 (dnia 30.12.2024 roku) do godz. 1.00 (dnia 01.01.2025 roku). O północy przewidziana jest krótka przerwa w muzyce po to, aby uczestnicy mogli złożyć sobie życzenia noworoczne.

Wyboru zespołu oraz wyboru DJa dokona organizator merytorycznej jednostki miejskiej, która będzie realizowała projekt. Dokona tego spośród krakowskich artystów i artystek.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkańcy Krakowa zawsze chętnie uczestniczyli w imprezach masowych organizowanych w noc sylwestrową. Dla wielu mieszkańców jest to jedyna możliwość zabawy w noc sylwestrową. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zespół wynagrodzenie dla zespołu muzycznego 22 000,00 PLN
ZAIKS opłaty licencyjne 3 000,00 PLN
Koszty produkcyjne koszty produkcyjne, w tym: obsługa techniczna i transport, scenografia, konstrukcje, oświetlenie, projekt i realizacja oświetlenia, nagłośnienie, podłoga do namiotów dla artystów, instrumenty i backline, zabezpieczenie energetyczne, ogrzewanie sceny i zaplecza, catering dla artystów, woda do picia, płoty zabezpieczające, wózek widłowy, zabezpieczenie medyczne, usługi ochrony mienia i osób, toalety przenośne, zmiana organizacji ruchu, usługi sprzątania, rekultywacja terenu 351 900,00 PLN
Koszty promocyjne koszty promocyjne, w tym: kreacja graficzna wydarzenia, fotograf, druk plakatów B2, dystrybucja plakatów, kampania w social mediach, kampania radiowa na lokalnej antenie 16 000,00 PLN
DJ wynagrodzenie dla DJa 7 000,00 PLN
399 900,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie uzyskanie odpowiednich i wymaganych zgód dotyczących szczegółowego miejsca realizacji wydarzenia sierpień-wrzesień 2024
Przygotowanie wybór zespołu muzycznego, wybór DJa sierpień 2024
Przygotowanie złożenie wniosków o zajęcie terenu wrzesień 2024
Przygotowanie przygotowanie umów wrzesień – listopad 2024
Realizacja wydarzenia realizacja potańcówki sylwestrowej 31 grudnia 2024 roku
Charakterystyka długoterminowych skutków: Przed pandemią COVID-19 sylwestrowe plenerowe zabawy miejskie cieszyły się dużą popularnością i spotykały z entuzjazmem oraz zainteresowaniem. Przerwa związana z sytuacją na świecie spowodowała dużą tęsknotę mieszkańców za taką formą zabawy. Złożony wniosek odpowiada na oczekiwania wielu mieszkańców Krakowa oraz okolic miasta. Zorganizowanie potańcówki w zaproponowanej lokalizacji jest realne i dlatego Krakowskie Biuro Festiwalowe opiniuje wniosek pozytywnie. Należy jednak pamiętać, że powierzchnia Rynku Podgórskiego pozwala na organizację imprezy masowej dla około 1500-2000 osób. Istnieje niebezpieczeństwo, że mieszkańcy, którzy nie zmieszczą się w wydzielonej przestrzeni, zaczną ustawiać się na ulicy Limanowskiego oraz ulicach otaczających Rynek Podgórski, poza terenem wydarzenia. Dlatego też na początkowym etapie ewentualnej realizacji projektu niezbędne będzie uzyskanie opinii służb bezpieczeństwa w tym zakresie, a organizacja wydarzenia zależna będzie od odpowiedzi i decyzji tychże służb.
powrót