Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 96:

Disc golf w Parku Lotników

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

92 300,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Lotników Polskich

Krótki opis projektu

Stwórzmy razem pierwsze pole do disc golfa wraz z wypożyczalnią dysków w Krakowie. Zagłosuj na projekt stworzenia ogólnodostępnego 9-dołkowego pola do gry w disc golfa, aktywności dla osób w każdym wieku, które szukają alternatywy dla zwykłych spacerów.

Opis projektu

Zadanie polega na stworzeniu dziewięcio-dołkowego pola do disc golfa w obrębie Parku Lotników.

 
Obejmuje dokładnie:
  • zamontowanie 9 koszy w obrębie Parku Lotników wraz z 9 znakami informacyjnymi oraz 9 miejscami rozbiegu,
  • montaż 1 tablicy informacyjnej,
  • zakupienie zestawów dysków do wypożyczalni,
  • organizacja pikniku połączonego z warsztatami i mini turniejem, w celu popularyzacji i promocji disc golfa wśród mieszkańców Krakowa.
Autor projektu wyraża zgodę na dostosowanie ilości elementów do gry w disc golfa do wysokości środków oraz na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. 
Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.
Podane obiekty małej architektury stanowią przykład elementów wyposażenia i wskazówkę dla projektantów projektu budowlanego. Konkretne typy obiektów małej architektury i ich ilości zostają doprecyzowane na etapie uzgodnień branżowych (dostosowanie do przepisów prawa, m.in. odległości od budynków, dróg, strefy bezpieczeństwa, sieci infrastruktury technicznej). Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Pole do disc golfa to miejsce, które łączy rekreację, kontakt z przyrodą i relaks w jednym.


Disc golf to forma aktywności, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Zawodnicy używają dysków, aby rzucić je w kierunku koszy, które są umieszczone na polu. Celem gry jest umieszczenie dysku w koszu w jak najmniejszej liczbie rzutów.

Disc golf promuje rekreację na wolnym powietrzu. Uprawiać go mogą osoby w każdym wieku - jest świetną alternatywą dla zwykłego spaceru lub spędzania czasu z rodziną lub znajomymi. Podczas rundy, można ze sobą swobodnie rozmawiać i dobrze się bawić, jednocześnie wplatając elementy sportowej rywalizacji. 

Warto również podkreślić, że gra na polu wkomponowanym w park jest całkowicie bezpieczna dla spacerowiczów i innych użytkowników parku. Kosze do rzutu są obiektami małej architektury, które nie wymagają pozwolenia na budowę.

W Polsce znajduje się w tej chwili 19 pól do disc golfa, w tym 3 w Gdańsku, 3 w okolicach Warszawy oraz 5 w województwie śląskim. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 12 300,00 PLN
Roboty budowlane Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania 70 000,00 PLN
Zakup zestawów dysków do wypożyczalni Zakup zestawów dysków do wypożyczalni 2 000,00 PLN
Piknik Piknik promujący grę w disc golfa 8 000,00 PLN
92 300,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 2024
Roboty budowlane Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania 2024
Piknik Piknik promujący grę w disc golfa 2024
Zakup zestawów dysków do wypożyczalni Zakup zestawów dysków do wypożyczalni 2024

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę dziewięcio dołkowego pola do disc golfa oraz zorganizowanie wypożyczalni dysków do gry i pikniku promocyjnego na terenie Parku Lotników. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia popularności gry w disc golfa oraz zachęci mieszkańców do rekreacji i spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu.
powrót