Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XI NR 6:

Tężnia solankowa dla Kurdwanowa, Piasków i Woli!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

657 500,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działka miejska 185/22 mieszcząca się pomiędzy ul. Witosa a Marcową (nieopodal Lidla).

Krótki opis projektu

Mikroklimat Tężni solankowej dla Mieszkańców Kurdwanowa, Piasków I Woli! Spacerkiem, za darmo, bez jeżdżenia i szukania! Projekt zakłada budowę Tężni Solankowej na ogólnodostępnej działce miejskiej pomiędzy ul. Witosa a Marcową (nieopodal Lidla).

Opis projektu

Projekt zakłada budowę dwustronnej Tężni solankowej w miejscu ogólnodostępnym dla Mieszkańców Kurdwanowa, Piasków i Woli. Miejscu gdzie można będzie dotrzeć na piechotę lub komunikacją miejską z każdego miejsca Dzielnicy XI (w pobliżu przystanku autobusowego i tramwajowego Nowosądecka).

 

Tężni wykonanej z drewna o przybliżonych rozmiarach:

- wysokość 3m,

- szerokość1,5m,

- długość 4m.

 

Wyposażonej w zbiornik wody o pojemności ok 300-400 litrów, oświetlenie i pompę pompującą solankę.

Tężni otoczonej pożądanymi przez mieszkańców ławkami z oparciami, co umożliwi maksymalne jej wykorzystanie.

Dla zwiększenia uczucia prywatności osób inhalujących się, całość zostanie otoczona żywopłotem lub wysokimi krzewami. Dla utrzymania miejsca w porządku po obydwóch stronach zostaną postawione kosze na śmieci.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Jeszcze więcej zieleni, miejsca do odpoczynku i relaksu połączonego z leczniczym działaniem mikroklimatu tężni solankowej! Bez szukania, jeżdżenia i za darmo!

 

Tężnie, wykorzystywane są od dziesięcioleci i uważane są za niemal niezastąpione w profilaktyce i leczeniu górnych dróg oddechowych. Przebywanie w ich pobliżu przynosi ulgę i ma właściwości inhalacji, z których grzech nie skorzystać!

 

Ogólnodostępność i łatwość w dotarciu pieszo z dowolnego miejsca Dzielnicy XI sprawi, że miejsce to będzie odwiedzane przez wszystkie grupy wiekowe, młodzież, rodziny z dziećmi i starszych. Będzie ono również przyjazne osobom niepełnosprawnym z uwagi na pobliski przystanek autobusowo/tramwajowy Nowosądecka.

 

Mieszkańcy Dzielnicy XI zasługują na takie miejsce. My wszyscy na nie zasługujemy! I to tylko od Nas zależy czy będziemy je mieć!

 

Załączone do projektu zdjęcia ukazują przykładowe tężnie solankowe znajdujące się w innych miastach Polski.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

W przypadku braku możliwości realizacji zadania na wskazanej działce konieczne będzie wskazanie nowej lokalizacji.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja Wykonanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i uzgodnień 50 000,00 PLN
Realizacja Zakup materiałów i wykonanie robót budowlanych 607 500,00 PLN
657 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie dokumentacji Wykonanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i uzgodnień 2024
Realizacja Realizacja robót budowlanych 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę ogólnodostępnej tężni solankowej oraz nasadzenia roślin będących osłoną od pobliskiej, ruchliwej ulicy. Specyficzny leczniczy mikroklimat, zielone otoczenie oraz mała architektura pozytywnie wpłyną na atrakcyjność dzielnicy XI Podgórze Duchackie oraz przyczynią się do poprawy zdrowia Mieszkańców.
powrót