Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 255:

Kraków Silent Disco Festival - bijemy Rekordy Guinnessa

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

450 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rynek Główny

Krótki opis projektu

Funk, pop, trance a może disco-polo? To Ty zdecydujesz w rytm czego będziesz tańczyć! Zorganizujmy największą w historii imprezę silent disco w historii! Razem, bez różnic i podziałów!

Opis projektu

Silent disco to wydarzenie, które tylko z pozoru jest ciche. Tańczący mają założone słuchawki dzięki czemu przestrzeń nie jest wypełniona dźwiękiem. Wypełnia ją radość, rytmy i bawiący się ludzie.

Chcesz wziąć udział w wydarzeniu? Potrzebujesz jedynie telefonu, słuchawek i wygodnych butów. W ramach projektu stworzymy aplikację, która zaoferuje Ci pięć kanałów z odmienną muzyką. Wybierzesz tę, przy której najlepiej się bawisz i ruszysz w tłum tańczących ludzi. Pięciu DJ''ów zadba o to, by każdy odnalazł muzykę dla siebie.  

Widzisz ten obrazek? Krakowski Rynek pełen uśmiechniętych, bawiących się ludzi?
My tak! Choć oczywiście wiele innych przestrzeni w Krakowie będzie równie dobrych!

Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga – śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec - najlepsze remedium na czasy, w których żyjemy!

UZASADNIENIE PROJEKTU

Żyjemy w coraz bardziej skłóconym społeczeństwie. Dzieli nas polityka, światopogląd, wiara czy styl życia. Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej oddaliła nas od drugiego człowieka. Naszą odpowiedzią jest taniec!

 
Celem projektu tylko pozornie jest świetna zabawa. Najważniejsza jest powtórna integracja mieszkańców. Tym razem nieopartą o smutne czy tragiczne wydarzenia, a przeciwnie - o radość i wspólną zabawę!
 
Projekt pokaże, że mimo wszelkich różnic potrafimy razem spędzać czas. Choć w innych rytmach, to jednak razem tańcząc! Niezależnie od różnicy wieku, płci, pochodzenia czy stylu życia.

Projekt zakłada zrealizowanie pierwszej edycji wydarzenia, które na stałe może wpisać się w kulturalne życie miasta. Stać się elementem promocyjnym i przykładem dla całej Polski!
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Prawa autorskie Pokrycie kosztów praw autorskich 50 000,00 PLN
Stworzenie aplikacji Zlecenie stworzenia aplikacji mobilnej do obsługi silent disco. 100 000,00 PLN
Nawiązanie współpracy ze stacjami radiowymi Nawiązanie współpracy ze stacjami radiowymi poprzez znalezienie partnerów nadających określoną muzykę w trakcie trwania wydarzenia oraz honoraria 100 000,00 PLN
Służby porządkowe Służby zapewniające bezpieczeństwo i porządek w trakcie wydarzenia 100 000,00 PLN
Materiały promocyjne Promocja wydarzenia 50 000,00 PLN
Zabezpieczenie terenu Wynajem i montaż barierek zabezpieczających teren 50 000,00 PLN
450 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zlecenie utworzenia aplikacji Pierwszy kwartał 2024
Nawiązanie współpracy ze stacjami radiowymi Pierwszy kwartał 2024
Zlecenie dla służb porządkowych Pierwszy kwartał 2024
Promocja Określenie strategii promocyjnej i stworzenie materiałów promocyjnych Druga połowa 2023 - Pierwszy kwartał 2024
Działania organizacyjne Formalności związane z udostępnieniem miejsca na zorganizowanie imprezy. marzec - kwiecień 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada zorganizowanie ogólnodostępnego wydarzenia typu silent disco na Rynku Głównym. Dzięki formule silent disco, mieszkańcy będą mieli okazję do udziału w wydarzeniu, które nie będzie w znacznym stopniu zakłócało ciszy i porządku w przestrzeni publicznej. Możliwość bezpłatnego udziału oraz brak ograniczeń wiekowych będzie szansą na integrację mieszkańców i udział szerokiego grona odbiorców.
powrót