Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XIII NR 19:

Nowa fontanna na Rynku Podgórskim

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

750 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rynek Podgórski

Krótki opis projektu

Wymiana obecnej fontanny na nową zaprojektowaną w oparciu o sugestie mieszkańców, zgodnie w wytycznymi konserwatorskimi.

Opis projektu

Wymiana obecnej fontanny na Rynku Podgórskim na nową zaprojektowaną w oparciu o sugestie mieszkańców, zgodnie w wytycznymi konserwatorskimi.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W ubiegłorocznej edycji BO propozycja nowej fontanny na Rynku Podgórskich zyskała ponad tysiąc punktów, co pokazuje duże poparcie mieszkańców. Niestety to było za mało, żeby została zrealizowana. To jest druga próba i szansa zmiany wizerunku najważniejszego placu prawobrzeżnego Krakowa. Obecna fontanna jest elementem, który od zakończenia remontu Rynku Podgórskiego budzi ogromne kontrowersje. Nigdy nie została zaakceptowana przez mieszkańców Podgórza, którzy nieustannie wspominają tą, która była tam wcześniej. Mało atrakcyjny, ciągle przeciekający i naprawiany, ten „dziwny wodotrysk” nie służy nikomu, dlatego powinien zastąpiony takim, który mieszkańcy nie tylko zaakceptują, ale przede wszystkich polubią!

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Konkurs architektoniczny na projekt nowej fontanny Przeprowadzenie konkursu architektonicznego, wynagrodzenie dla sędziów SARP, nagrody dla laureatów, wybór wykonawcy dokumentacji fontanny 100 000,00 PLN
Projekt budowlany wraz z uzgodnieniami Wykonanie projektu budowlanego i jego uzgodnienie 50 000,00 PLN
Wykonanie i montaż fontanny Budowa nowej fontanny 600 000,00 PLN
750 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przeprowadzenie konkursu architektonicznego, rozpoczęcie opracowania projektu Przeprowadzenie konkursu architektonicznego, rozpoczęcie opracowania projektu 2024
Dokończenie opracowania projektu, realizacja Dokończenie opracowania projektu, realizacja 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Obecna fontanna na Rynku Podgórskim jest elementem, który od zakończenia remontu Rynku Podgórskiego w Krakowie budzi ogromne kontrowersje. Realizacja projektu doprowadzi do wykonania nowej fontanny w miejscu istniejącej i zwiększy atrakcyjność Podgórza.
powrót