Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 20:

wiecznie zielona Grzegórzecka

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

200 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: cała ul. Grzegórzecka 67-101, po obu stronach jezdni, działki S-17, 423, 453, 460, 467, 470, 476, 151/29, 458, 456

Krótki opis projektu

O drzewa trzeba dbać, nie tylko je sadzić. Zbadajmy stan pięknych drzew, wzdłuż ul. Grzegórzeckiej (od Ronda do ostatniego numeru).

Opis projektu

Projekt zakłada ocenę stanu zdrowia wszystkich drzew rosnących na wskazanym odcinku drogi. W przypadku złej kondycji drzewa podjęte mają zostać kroki pozwalające na leczenie go. W ten sposób zielona aleja jaka obecnie w tym miejscu istnieje nie będzie zagrożona zniszczeniem.

W ramach realizowanego projektu żadne drzewo nie może zostać usunięte. 
 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

 

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt zapewnia pozostanie ulicy zieloną w długim okresie czasu. Jest to niezwykle ważne w dobie kryzysu klimatycznego oraz rosnącej presji na wycinkę wielu drzew w okolicy. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Realizacja zadania 200 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Realizacja zadania 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada przeprowadzenie badań i pielęgnację wszystkich drzew rosnących na ulicy Grzegórzeckiej. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy kondycji starych drzew w Dzielnicy II Grzegórzki i poprawy walorów krajobrazowych na ulicy Grzegórzeckiej.
powrót