Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 39:

Przystań w Parku przy Fabrycznej!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

150 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ulica Fabryczna w Dzielnicy II Grzegórzki, działki S-5, 396/5, 396/11

Krótki opis projektu

Spotkajmy się w parku na pikniku, jodze, kinie plenerowym, czy koncercie! Centrum letnich wydarzeń będzie szklany pawilon z bezpłatną wypożyczalnią sprzętów rekreacyjnych. Wykorzystajmy potencjał parku by świetnie spędzić czas z rodziną i sąsiadami!

Opis projektu

Projekt zakłada zorganizowanie w Parku przy Fabrycznej cyklu wydarzeń rekreacyjno - kulturalnych i integrujących lokalną społeczność, czyli mieszkańców Grzegórzek, a także Krakowa w okresie letnim w 2024 roku (czerwiec - wrzesień), a w szczególności:

 
1. instalację przeszklonego pawilonu na cały czas trwania projektu, a co najmniej na miesiące wakacyjne (czerwiec, lipiec i sierpień), z możliwością nieodpłatnego wypożyczenia leżaków, sprzętów rekreacyjnych takich jak badminton, piłki, oraz puzzli, gier planszowych, materiałów kreatywnych, oraz zatrudnienia kilku pracowników do zarządzania kontenerem i wypożyczalnią sprzętu we wszystkie dni tygodnia.
 
2. piknik na otwarcie i zamknięcie sezonu, z poczęstunkiem, kawą i zabawami towarzyszącymi dla dzieci i dorosłych 
 
3. kino plenerowe - 3 seanse w trakcie trwania projektu 
 
4. joga dla osób z różnym stopniem zaawansowania - 6 razy w trakcie trwania projektu 
 
5. wydarzenia dla dzieci - edukacja o zieleni w mieście połączona z zabawą w terenie, wieczorne czytanie bajek, zabawy ruchowe i kreatywne - co najmniej 3 razy 
 
6. koncert 
 
Zakładamy, że istniejąca infrastruktura i obecny kształt parku umożliwią realizację projektu:
-  przyłącze prądu, wody i częściowo utwardzona przestrzeń zaplanowana pod food trucka lub kawiarnię ułatwi instalację przeszklonego pawilonu
- duży zadaszony stół będzie doskonały na piknik lub zajęcia kreatywne dla dzieci 
- trawiasty teren zielony będzie idealnym miejscem na jogę, kino plenerowe czy koncert. 
 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Park przy Fabrycznej cieszy się ogromną popularnością wsród lokalnej społeczności, stał się naturalnym miejscem spotkań rodziców - sąsiadów, oraz zabaw dzieci po przedszkolu czy szkole, przestrzenią w której można nie tylko odpocząć w zieleni, ale także poznawać sąsiadów, nawiązywać znajomości, czy po prostu miło spędzać czas. 

Projekt zakłada zorganizowanie szeregu ciekawych wydarzeń rekreacyjno - kulturalnych adresowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci, i ma za zadanie wykorzystać potencjał Parku, by uczynić go jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem na mapie Grzegórzek.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Joga zatrudnienie instruktora x 6 spotkań 1 800,00 PLN
Wydarzenia dla dzieci animator, materiały x 3 3 000,00 PLN
Koncert wynagrodzenie artysty, wypożyczenie i instalacja sprzętu nagłaśniającego 20 000,00 PLN
Piknik zakup poczęstunku, rowerowa kawiarnia, animacje x 2 2 000,00 PLN
Kino plenerowe wypożyczenie i rozstawienie sprzętu (projektor, ekran, nagłośnienie), licencja na seans x 3 15 000,00 PLN
Toaleta wypożyczenie mobilnej toalety (np. toi toi) - 4 miesiące 1 200,00 PLN
Przeszklony pawilon wypożyczenie pawilonu, zatrudnienie obsługi (4 miesiące), zakup lub wypożyczenie sprzętu rekreacyjnego 107 000,00 PLN
150 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Realizacja zadania 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada zorganizowanie w Parku przy Fabrycznej cyklu wydarzeń rekreacyjno - kulturalnych, integrujących lokalną społeczność. Realizacja zadania przyczyni się do uatrakcyjnienia sposobów spędzania wolnego czasu przez mieszkańców i zintegruje społeczność Dzielnicy II.
powrót