Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XI NR 35:

Zakup obuwia scenicznego dla dzieci z Zespołu Krakowiak

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

30 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” 30-611 Kraków, ul Bujaka 15

Krótki opis projektu

W Zespole tańczy ponad 600 uczestników. Obuwie taneczne jest niezbędnym elementem stroju. Dzięki tym zakupom większa ilość dzieci będzie mogła jednocześnie wystąpić na scenie.

Opis projektu

Założeniem projektu jest zakup obuwia scenicznego typu: oberek, spotykanki, krakowskie, kierpce zarówno dla dziewcząt jak i chłopców tańczących w Zespole Krakowiak.
Placówka nie może zapewnić butów tanecznych, dla wszystkich występujących. Dzięki tym zakupom większa ilość dzieci będzie mogła jednocześnie wystąpić na scenach zarówno wewnętrznych jak i plenerowych.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Z roku na rok większa liczba chętnych dzieci uczestniczy w zajęciach Zespołu Krakowiak. Udział w koncercie, to duże wyróżnienie dla dziecka. Problemem, który ogranicza liczbę dzieci występujących na scenie, to brak odpowiedniego obuwia tanecznego, które stanowi nieodzowny element stroju. Baletki, w których niejednokrotnie tańczą dzieci młodsze nie sprawdzają się na niektórych scenach np.  plenerowych, ze względów bezpieczeństwa, różnorodność podestów tanecznych oraz zmieniające się warunki atmosferyczne.
Zdarza się, że zbyt mała ilość kompletnych strojów i brak obuwia tanecznego uniemożliwia występ niektórym dzieciom. Buty taneczne są bardzo drogie i rodziców nie stać na taki zakup, dlatego wypożyczają obuwie z Zespołu.
Zespół Krakowiak udostępnia również stroje dla dzieci na uroczystości organizowane w przedszkolach i szkołach Dzielnicy XI. Niestety nie zawsze kompletne - bez butów.
Niniejszy projekt służyć będzie dzieciom z Podgórza Duchackiego, które uczą się tańca w Krakowiaku. Warto jednak podkreślić, że buty nie są przypisane do jednego dziecka, ale są udostępniane większej liczbie dzieci nie tylko z zespołu, ale także w ramach współpracy z innymi jednostkami kulturalnymi czy oświatowymi.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup obuwia tanecznego dla dzieci z Zespołu Krakowiak Obuwie taneczne typu: "oberek", "spotykanki" , "krakowskie"," kierpce" 30 000,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup obuwia dla dzieci z Zespołu Krakowiak Rozeznanie rynku, wybór wykonawców oraz okres realizacji zadania styczeń - czerwiec 2024

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” jest zespołem folklorystycznym, który prowadzi działalność artystyczną od wielu lat i sprzyja wydarzeniom związanym z Dzielnicą XI w Krakowie. W ramach projektu BO.D11.35/23 „Zakup obuwia scenicznego dla dzieci z Zespołu Krakowiak” przewidziane jest wyposażenie zespołu w obuwie sceniczne typu: oberek, spotykanki, kierpce zarówno dla dziewcząt jaki i chłopców uczestniczących w zajęciach zespołu. Zarówno stroje jak i obuwie sceniczne stanowią nieodłączny element występów i wydarzeń artystycznych. W Zespole tańczy ponad ponad 600 uczestników i zakup niezbędnego obuwia umożliwi jednocześnie większej ilości dzieci występy na scenie. Dzięki wsparciu MZPiT „Krakowiak” dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych będą mogły występować w środowisku lokalnym, co dodatkowo wzbogaci ofertę kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców Dzielnicy XI.
powrót