Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 252:

In Vitro dla Krakowian - pomóżmy spełnić marzenia!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 125 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Krótki opis projektu

Dramat bezpłodności dotyka coraz większej liczby osób. Dla wielu z nich ratunkiem jest skorzystanie z procedury in vitro. Niestety jest to droga metoda. Sfinansujmy częściowo koszty zapłodnienia i pomóżmy przyszłym rodzicom spełnić ich marzenia.

Opis projektu

Założeniem projektu jest przekazanie dodatkowych środków na realizację:  "Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa" w 2024 r. - tak by znacznie więcej spełniajacych kryteria osób mogło skorzystać z dofinansowania na zasadach przewidzianych w programie.

Zgodnie z obecnym brzmieniem programu: "Pacjenci będący uczestnikami niniejszego Programu mają prawo do skorzystania
z jednorazowego dofinansowania leczenia w wysokości do 5000 zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub do jednorazowego dofinansowania w wysokości do 2500 zł do procedury adopcji zarodka.".
Niniejszy projekt powiela również założenie "Gminnego Programu...", iż adopcja zarodka dot. będzie ok. 5% przypadków zapłodnienia pozaustrojowego. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dramat bezpłodności dotyka coraz większej liczby osób. Dla wielu z nich ratunkiem jest skorzystanie z procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Niestety jest to droga metoda. Sfinansujmy częściowo koszty zapłodnienia i pomóżmy przyszłym rodzicom spełnić ich marzenia.  

A potem już tylko trzymajmy kciuki. Trzymajmy kciuki by w kolejnych latach uczestnicy programu już jako młodzi rodzice mogli wspólnie ze swoimi dziećmi podziwiać parki, drzewa na Rynku i inne inwestycje, które do tej pory sfinansowaliśmy wspólnie z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dofinansowanie do ok. 230 procedur zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) w 2024 r. Dofinansowanie leczenia w wysokości do 5000 zł do zabiegu zapłodnieniapozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub dojednorazowego dofinansowania w wysokości do 2500 zł do procedury adopcji zarodka - powyższe kwoty wynikają z Programu stanowiącego załącznik do uchwały NR XCIII/2572/22 Rady Miasta Krakowa z dnia 31 sierpnia 2022 r. Kwoty maksymalne mogą ulec zmianie w przypadku zmiany treści załącznika do uchwały w tym zakresie. 1 125 000,00 PLN
1 125 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dofinansowanie do ok. 230 procedur zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) w 2024 r. Dofinansowanie leczenia w wysokości do 5000 zł do zabiegu zapłodnieniapozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub dojednorazowego dofinansowania w wysokości do 2500 zł do procedury adopcji zarodka - powyższe kwoty wynikają z Programu stanowiącego załącznik do uchwały NR XCIII/2572/22 Rady Miasta Krakowa z dnia 31 sierpnia 2022 r. Kwoty maksymalne mogą ulec zmianie w przypadku zmiany treści załącznika do uchwały w tym zakresie. 2024

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: W ramach zaplanowanych działań zakłada się przekazanie dodatkowych środków finansowych na realizację w 2024 roku „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. Projekt zakłada dofinansowanie ok. 230 procedur zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do programu na terenie Gminy Miejskiej Kraków i umożliwienie większej liczbie mieszkańców spełniających kryteria skorzystanie z dofinansowania na zasadach przewidzianych w programie. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 1 125 000,00 zł.
powrót