Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 6:

Nie pogub się na Rondzie Czyżyńskim!

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rondo Czyżyńskie

Krótki opis projektu

Projekt zakłada montaż tablic informacji pasażerskiej na Rondzie Czyżyńskim wykorzystujących wyświetlacze LED do prezentowania rozkładu jazdy, map komunikacyjnych oraz drogowskazów. Realizacja projektu ułatwi orientację i poruszanie się po węźle.

Opis projektu

Projekt zakłada montaż następujących elementów na węźle przesiadkowym Rondo Czyżyńskie:
 

  • 8 dużych tablic  z wyświetlaczami LED - przymontowane do ściany lub oparte na słupach do podłoża naprzeciwko każdego wejścia do przejścia podziemnego. Wyświetlacze LED należy zastosować wyłącznie w miejscach numerów linii tramwajowych i autobusowych oraz prezentowania aktualnej daty i godziny. Pozostała część tablicy ma być stała o niezmiennej treści.
  • 8 małych tablic  z wyświetlaczami LED- montowane do sufitu i skierowane w stronę każdego wyjścia z przejścia podziemnego. Wyświetlacze LED należy zastosować wyłącznie w miejscach numerów linii tramwajowych i autobusowych. Pozostała część tablicy ma być stała o niezmiennej treści.
Wizualizacja zamontowanych tablic w przejściu podziemnym Ronda Czyżyńskiego:
 
Podczas opracowywania projektu tablic wzorowano się na SIM, tym niemniej zrezygnowano z proponowanej grafiki loga tramwaju i autobusu, ze względu na bardzo słabą ich czytelność - schemat czerwonego kwadratu z napisem TRAM oraz niebieskiego koła z napisem BUS są o wiele lepiej widoczne i łatwiej rozpoznawalne z daleka. Informacje na tablicach  należy dostosować w zależności od ich lokalizacji w przejściu podziemnym. Ponadto należy zaprojektować  czytelną mapę węzła przesiadkowego Rondo Czyżyńskie/Czyżyny Dworzec uwzględniając zastosowany schemat w tablicach  . Na dole strony zamieszczono zmodyfikowaną mapę węzła w oparciu o schemat ZTP.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja powyższego pomysłu znacząco ułatwi poruszanie się po węźle przesiadkowym Rondo Czyżyńskie, gdyż obecne oznakowanie jest ubogie w niezbędne informacje, a stan techniczny nie ułatwia ich odczytania. Zastosowanie  tablic znacząco uprości obsługę oraz dostosowanie informacji pasażerskiej do aktualnej siatki połączeń i rozkładu jazdy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt 50 000,00 PLN
Realizacja 450 000,00 PLN
500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i realizacja 2025

Galeria

powrót