Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2024

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
Indu-Natur-Park Kamieniołom Libana - etap 1A

Utworzenie atrakcyjnego Indu-Natur-Parku w Kamieniołomie Libana - synergii dzikiej zieleni oraz dziedzictwa kultury przemysłowej i kinematografii (m.in. filmu Lista Schindlera), użytku ekologicznego i ścieżki przemysłu wapienniczego.

Logo kategorii
RZEKA NA RETORYKA! PRZYWRÓĆMY BIEG RUDAWY

Czy wiedzieliście, że ponad 100 lat temu ulicą Retoryka płynęła rzeka? Czas ją przywrócić! Projekt zakłada przywrócenie biegu rzeki Rudawa znajdującej się pod ul. Retoryka i odświeżenie ciągu pieszego.

Logo kategorii
STWÓRZMY WSPÓLNIE LAS* KRAKOWIAN | vol. 3

PROJEKT ZAKŁADA POWIĘKSZENIE TERENÓW LEŚNYCH W MIEŚCIE

Logo kategorii
Zaczarujmy od nowa Dorożkę

Projekt ma na celu oczyszczenie oczka wodnego z jego pogłębieniem i wymianą wody, wyprofilowanie i pogłębienie kanału oraz wykonanie w nim nasadzeń roślinności podczyszczającej wodę. Zagospodarowanie przestrzeni wokół oczka oraz naprawę mostka.

Logo kategorii
Kwitnąca Nowa Huta: Zielony Plan dla 5 Dzielnic Nowohuckich

Projekt zakłada obsadzenie wiosennymi roślinami cebulowymi i kwitnącymi krzewami nowohuckich podwórek, skwerów i ciągów komunikacyjnych na terenie 5 dzielnic Nowohuckich: Bieńczyc, Czyżyn, Mistrzejowic, Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty.

Logo kategorii
Naprawa nawierzchni pomiędzy Barbakanem a Bramą Floriańską

Celem realizacji jest naprawa lub eliminacja wapiennych elementów nawierzchni alejki na Plantach na odcinku pomiędzy Barbakanem a Bramą Floriańską, które w obecnym stanie stanowią barierę architektoniczną.

Logo kategorii
KRAKÓW ZRYWA Z BETONEM - IV edycja

W wybranych lokalizacjach Krakowa, zerwiemy płyty chodnikowe, posadzimy drzewa, gdzie to możliwe, stworzymy zielone trawniki: zasiejemy trawę (NIE KORĘ), posadzimy krzewy.

Logo kategorii
Rejs RETRO po Wiśle z potańcówką - przenieśmy się w czas

Proponuje organizację rejsu statkiem po Wiśle, podczas którego uczestnicy przeniosą się w czasie do lat minionych. Podczas rejsu będą mieli okazję uczestniczyć w potańcówce przy dźwiękach muzyki z minionych dekad, ciesząc się niezapomnianym przeżycie

Logo kategorii
Przedszkolaki na Kajaki

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

Logo kategorii
Edukacyjny plac zabaw przy CEE "Symbioza"

Stworzenie ogólnodostępnego edukacyjnego placyku zabaw przy Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza". Aktualnie nie ma w Lesie Wolskim tego typu przestrzeni dedykowanych najmłodszym, a powstałe miejsce pozwoli zapełnić tę oczywistą lukę.

Logo kategorii
Tabliczki z informacją o patronach krakowskich ulic

Montaż przy wybranych ulicach tablic z informacjami o tym, czym zasłużyły się postacie, które upamiętniono w ich nazwach. Jeżeli nie można w inny sposób, to w pierwszej kolejności taka informacja na gminnych budynkach.

Logo kategorii
Kopiec Wandy do remontu!

Mieszkańcy, nasz ukochany Kopiec Wandy woła o pomoc! Nadszedł czas, by odnowić nasz historyczny skarb. Niech odzyska dawny blask. Ratujmy wspólnie Kopiec Wandy! Projekt zakłada przeprowadzenie odwlekanego w czasie remontu Kopca Wandy.

Logo kategorii
Boulodrom odkryty i kryty - Przez cały rok dla petanque/bule

Boulodrom odkryty i kryty (30 boisko) do gry w pétanque i uprawiania innych sportów jak ringo, molki i podobne. Używany przez użytkowników od 5 roku życia. Bulodrome zapewnia przestrzeń dla wszystkich dostępnych do zabawy i spotkań towarzyskich.

Logo kategorii
Książka bliżej nas

Wzbogacenie księgozbioru Biblioteki Kraków o nowości wydawnicze z różnych dziedzin w formie tradycyjnej oraz kodów do e-booków i audiobooków. Organizacja licznych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Logo kategorii
ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

PROJEKT POLEGA NA NASADZENIU ZIELENI W TEJ CZĘŚCI PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, KTÓRA NIE BĘDZIE KOLIDOWAŁA Z DROGĄ POŻAROWĄ, A TAKŻE ZAKŁADA UWOLNIENIE DROGI POŻAROWEJ OD PARKUJĄCYCH NA NIEJ POJAZDÓW.

Logo kategorii
Mobilny ratownik do zadań specjalnych

Celem projektu jest wyposażenie Grupy Ratownictwa Specjalistycznego w nowoczesny sprzęt do niesienia pomocy w najtrudniejszym terenie. W skład zestawu wchodzi quad do zadań specjalnych oraz przyczepa ratownicza. Dzięki Tobie pomożemy skuteczniej!

Logo kategorii
Z muzyką przez Kraków

chodzi o zakup kataryny - wraz z wózkiem elektrycznym - saturatora i wózka - straganu do sprzedaży "łakoci" gdyż drugą cześcią tego projektu mają być cykliczne spotkania muzyczno -poetyckie - tematyczne na skwerach / 17 x / parkach Krakowa / 14 x

Logo kategorii
TAK DLA ESTETYCZNYCH TOALET MIEJSKICH!

W Krakowie brakuję miejsc gdzie w sposób higieniczny oraz komfortowy możemy załatwić potrzeby fizjologiczne, musimy dążyć do tego by nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki.

Logo kategorii
Całoroczny fortepian na terenie "Małej Chorwacji" na Bagrach

Zakup całorocznego fortepianu zewnętrznego służyć ma szeroko rozumianej edukacji muzycznej całej społeczności (młodzieży i dorosłych) miasta Krakowa oraz otworzyć ma możliwości organizowania recitali fortepianowych i koncertów kameralnych.

Logo kategorii
Muzyczne Wieczory na Białych Morzach - Koncerty Organowe

Cykl 4 koncertów organowych, odbywających się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, wykonywanych przez uznanych i renomowanych wykonawców z kraju i zza granicy, z wykorzystaniem wysokiej klasy wielkich organów symfonicznych.

Logo kategorii
Piłkarskie wakacje

Wiele dzieci nie wyjeżdża podczas przerwy wakacyjnej z Krakowa i spędza ją w domach. Dla nich w ramach projektu Piłkarskie Wakacje zostanie przygotowana różnorodna oferta spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób - na sportowo, wśród rówieśników.

Logo kategorii
PTAKI W MIEŚCIE : Akcja-Edukacja!

Projekt "Ptaki w Krakowie: Akcja-Edukacja" ma na celu przybliżenie mieszkańcom Krakowa fascynującego, a mało znanego tematu krakowskich ptaków oraz zachęcenie do ochrony ich środowiska naturalnego, poprzez serię spacerów i warsztatów ornitologicznych

Logo kategorii
Pieszo i rowerem na Fabryczną

Utworzenie brakującej infrastruktury pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Mogilskiej na odcinku od przejścia pieszo-rowerowego przy Komendzie Wojewódzkiej Policji do ulicy Fabrycznej.

Logo kategorii
2025 SENIORÓW NA WAWELU

Projekt zakłada możliwość bezpłatnego zwiedzenia Wawelu przez seniorów w ramach oferty "Wawel dla Pasjonatów". Seniorze, z tym biletem za darmo zobaczysz wszystkie dostępne wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu.

Logo kategorii
Budowa parku kieszonkowego.

Budowa parku kieszonkowego pomiędzy budynkami osiedle Sportowe 24 , osiedle Sportowe 32, osiedle Sportowe 33.

Logo kategorii
Diagnostyka w Schronisku dla Zwierząt - II etap

Zakup aparatu ultrasonograficznego dla krakowskiego Schroniska dla Zwierząt

Logo kategorii
Poprawa bezpieczeństwa placów zabaw dla dzieci

Wykonanie audytów bezpieczeństwa placów zabaw należących do Gminy Miejskiej Kraków wraz z wykonaniem koniecznych napraw.

Logo kategorii
Enklawa - centrum konsultacji

Enklawa - centrum konsultacji merytorycznych i wzmocnienia samooceny dla osób mobbingowanych oraz z syndromem wypalenia zawodowego

Logo kategorii
Kraków rusza się do góry.

Bezpłatne, ogólnodostępne, cykliczne zajęcia ogólnorozwojowo-wspinaczkowe dla dzieci w wieku od 4 - 18 lat. Niezależnie od wieku wspinaczka dla początkujących poprawia sprawność fizyczną, wpływa na siłę charakteru oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Logo kategorii
"Stacja park-S-owa" w rejonie ulic Sołtysowskiej/Na Załęczu

utworzenie parku w rejonie ul.Sołtysowskiej i Na Załęczu,którego motywem przewodnim są tory starej linii kolejowej wraz z obiektami małej architektury (m.in sowa w centralnym punkcie parku),zg. z projektem sporządzonym przez ZZM w Krakowie-1/3 etapów

Logo kategorii
Tablica upamiętniająca przelot Fineasza i Ferba nad Krakowem

W jednym z odcinków animowanego serialu "Finesz i Ferb" bohaterowie przelecieli nad Krakowem. Chcemy upamiętnić ten fakt niewielką pamiątkową plakietką, czule wyśmiewając krakowskie umiłowanie do tablic, pomników i podniosłych uroczystości.

Logo kategorii
ZIELONA KRUPNICZA: OD UL. SZUJSKIEGO DO UL. SKARBOWEJ

PROJEKT ZAKŁADA REMONT ULICY KRUPNICZEJ NA ODCINKU OD UL. SZUJSKIEGO DO UL. SKARBOWEJ ORAZ ZWIĘKSZENIE WYGODY I BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH, A TAKŻE WPROWADZENIE ZIELENI WRAZ Z MAŁĄ ARCHITEKTURĄ.

Logo kategorii
Ku pamięci Bronisława Cieślaka (07 zgłoś się)

Projekt zakłada umieszczenie tablicy pamiątkowej z brązu w chodniku przed budynkiem przy ul Krakowskiej 13, gdzie urodził się i spędził lata młodości Bronisław Cieślak legendarny por. Borewicz z filmowego serialu "O7 zgłoś się".

Logo kategorii
Ogród Edukacyjny Nad Wisłą

Celem Projektu jest stworzenie niemal w centrum miasta unikalnej przestrzeni pozwalającej obcować z dziką przyrodą , wzbogaconą o elementy edukacyjne oraz altanę dającą możliwość organizacji różnego typu spotkań.

Logo kategorii
Smok w każdej dzielnicy miasta Krakowa

Celem projektu jest stworzenie figurek smoków (zgodnych z Krakowskim smoczym szlakiem). Figurki smoków w Dzielnicach, w których są nieobecne. Atrybuty smoków powinny kojarzyć się i nawiązywać do konkretnej dzielnicy.

Logo kategorii
Kraków mówi Stop utonięciom!

Dzięki projektowi będą realizowane zajęcia z podstaw ratownictwa wodnego, samoratownictwa oraz pierwszej pomocy i bezpieczeństwa nad wodą dla dzieci i młodzieży. Planowana jest również organizacja webinariów z pierwszej pomocy co dwa tygodnie.

Logo kategorii
Narodowy zielony skatepark na Górce

Budowa Skateparku,pumptrucku, boisk do koszykówki, zagospodarowanie terenu zielenią-nasadzenia drzew, krzewów, posadowienie ławek, wykonanie zielonych skwerków na terenie "zniszczonym" przez budowniczych linii tramwajowej Górce Narodowej-Banacha

Logo kategorii
Pumptrack pod Lasem Wolskim

Celem projektu jest stworzenie pumptracku, czyli specjalnego toru rowerowego z muldami i zakrętami, który służy do treningu i zabawy dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności.

Logo kategorii
Nowa Huta Świętuje: Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie

Oddaj głos na Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie! Stwórzmy razem świąteczną atmosferę, wspierajmy lokalnych twórców i cieszmy się magią świąt w naszej dzielnicy. Niech Nowa Huta zabłyśnie świątecznymi barwami!

Logo kategorii
Budowa miejsc parkingowych.

Budowa miejsc parkingowych przy budynku osiedle Sportowe 24 .

Logo kategorii
ŁĄCZYMY BRZEGI: BUDUJEMY/REMONTUJEMY MOSTY i KŁADKI RUDAWY 2

Od Salwatora po Balice wzdłuż rzeki Rudawy ciągnie się trasa, której słabym ogniwem są przeprawy: MOSTY i KŁADKI PIESZE. Dotychczasowe Przeprawy przez rzekę to przestarzałe elementy infrastruktury, który trzeba koniecznie poprawić!

Logo kategorii
Piłkarskie Mistrzostwa Krakowa dzieci

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2025.

Logo kategorii
ZRZUTKA NA ZALEW NOWOHUCKI

Projekt poświęcony jest w głównej mierze działaniom proekologicznym nad Zalewem Nowohuckim oraz innym ważnym zagadnieniom porządkującym temat rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego.

Logo kategorii
Urzędy Miasta Krakowa dają przykład - Urzędnicy na rowery

Celem jest wymiana części samochodów Urzędu Miasta Krakowa i urzędów na rowery

Logo kategorii
Rewitalizacja Schodów Kalwaryjska-Zamoyskiego

Celem projektu jest rewitalizacja schodów między ulicami Kalwaryjską a Zamoyskiego w Podgórzu polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni, oświetlenia (wymiana opraw) oraz elementów małej architektury i zieleni.

Logo kategorii
Plac cwiczen dla dorosłych i dzieci - Osiedle Na Skarpie

Instalacja sprzętu sportowego m.in. rowerków stacjonarnych, dużych huśtawek w kształcie ławek, przyrządów do ćwiczeń kręgosłupa ,kończyn górnych i dolnych oraz przyrządów do cwiczen służących aktywności fizycznej i psychicznej doroslych i dzieci

Logo kategorii
Zagraj w kosza na Parkowej!

Projekt pn. "Zagraj w kosza na Parkowej!" zakłada przygotowanie boiska do koszykówki na obiekcie Centrum Sportu Parkowa - dawny stadion Korony Kraków przy ul. Parkowej 12a.

Logo kategorii
Nowa Huta Łączy: 5 Sąsiedzkich Pikników

Zapraszamy do oddania głosu na "Nowa Huta Łączy: 5 Sąsiedzkich Pikników ", który ma na celu ożywienie społeczności lokalnej poprzez wspólne celebrowanie sąsiedztwa. Wzmocnijmy więzi sąsiedzkie przez 5 pikników pełnych gier, rozmów i radości.

Logo kategorii
Odbudujmy pomosty na Łakach Nowohuckich

Zadanie dotyczy odbudowy rozebranych w 2024r. 2 pomostów na Łakach Nowohuckich

Logo kategorii
Bezpłatne Kajaki na Zalewie Nowohuckim dla Krakowian!

Projekt ma na celu udostępnienie mieszkańcom Krakowa możliwości aktywnego wypoczynku i bezpłatnego korzystania z kajaków na Zalewie Nowohuckim. To szansa na wzmocnienie lokalnej społeczności przez wspólne, zdrowe i ekologiczne spędzanie czasu.

Logo kategorii
Muzyka i Prawo

Spotkania mieszkańców Krakowa z autorytetami prawniczymi: wykłady połączone z dyskusjami. Każde z wydarzeń zwieńczone będzie koncertem muzyków - pedagogów AMKP w Krakowie.

Logo kategorii
Monitoring Wykonania Projektów BO

Projekt zakłada rozszerzenie funkcjonalności strony budzet.krakow.pl o informacje o przebiegu realizacji poszczególnych projektów.

Logo kategorii
KRWIODAWCY Z KRAKOWA

KRWIODAWCY Z KRAKOWA Promocja Honorowego Krwiodawstwa, Zwiększenie liczby Honorowych Krwiodawców Zapewnienie Krwi i jej składników w wystarczającej ilości dla potrzeb Mieszkańców Krakowa

Logo kategorii
MOSTOWA 2.0 - zielony woonerf na Kazimierzu

Projekt zakłada utworzenie woonerfu na ul. Mostowej tworząc zieloną i atrakcyjną przestrzeń ciągnącą się od Placu Wolnica do Kładki Ojca Bernatka

Logo kategorii
Parking dla Wszystkich: Adaptacja Placu na Osiedlu Szkolnym

Projekt budżetu obywatelskiego ma na celu dostosowanie nieużywanego, asfaltowego placu przy osiedlu Szkolne 27 na potrzeby ogólnodostępnego parkingu dla mieszkańców. Teren ten, będący pozostałością po boisku przy dawnej placówce oświatowej, obecnie pozostaje bez funkcji i nie przynosi korzyści lokalnej społeczności. Adaptacja tego obszaru na parking ma na celu rozwiązanie rosnącego problemu z brakiem miejsc postojowych w okolicy, co obecnie skutkuje niszczeniem zieleni i chodników przez nielegalnie parkujące pojazdy. Projekt zakłada utworzenie maksymalnej ilości miejsc parkingowych na powierzchni 800 m², włączając w to remont bramy wjazdowej z instalacją systemu automatycznego, monitoring parkingu, stacje ładowania dla samochodów elektrycznych oraz odpowiednią organizację ruchu w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na nowo powstałym parkingu.

Logo kategorii
UL. DŁUGA BEZ ZATRZYMAŃ TRAMWAJÓW

CELEM PROJEKTU JEST CAŁKOWITA ELIMINACJA ZATRZYMAŃ TRAMWAJÓW NA UL. DŁUGIEJ POPRZEZ UNIEMOŻLIWIENIE PARKOWANIA POJAZDÓW W MIEJSCACH, W KTÓRYCH NAJCZĘŚCIEJ DOCHODZI DO ZATRZYMAŃ

Logo kategorii
Edukacja Leśna w Zielonej Leśniczówce

Stwórzmy Centrum Edukacji Leśnej w Leśniczówce Zielony Dół. Miejsce wyjątkowe, które mogłoby łączyć instytucje miejskie, fundacje, uniwersytety oraz NGOsy w sprawach edukacji leśnej. Tak, aby różne podmioty mogłoby prowadzić edukację leśną.

Logo kategorii
Plenerowe spotkania z kulturą

Zadanie obejmuje cykl 4 spotkań od maja do września dla mieszkańców miasta Krakowa w postaci rodzinnych tematycznych pikników połączonych z kinem plenerowym z repertuarem dla całych rodzin warsztatami filmowymi oraz atrakcjami dla najmłodszych

Logo kategorii
Posadźmy LAS OWOCOWY! WIEJSKA SIELANKA W MIEŚCIE!

Las owocowy to unikalny ekosystem, który skupia się na uprawie różnorodnych gatunków drzew i krzewów owocowych. Takie miejsce w przestrzeni miejskiej pozwoli zasmakować wiejskiej sielanki każdemu bez względu na wiek!

Logo kategorii
Nasze drzewko

Każde publiczne przedszkole na terenie Krakowa otrzymuje 3 drzewka klonu. Dzięki nim przedszkolaki mogą od małe uczyć się dyscypliny i rozwijać opiekuńczość. Po nad to biedzie więcej zieleni i lepiej dla środowiska.

Logo kategorii
Odłóż telefon i Żyj !

Zadanie polega na namalowaniu przy przejściach dla pieszych napisu: Odłóż telefon i Żyj ! W pierwszej kolejności napisy będą namalowane przy przejściach dla pieszych w okolicach szkół, przedszkoli.

Logo kategorii
Przystanek bez deszczu

Koniec z moknięciem w deszczu czekając na tramwaj na zatłoczonym przystanku! Projekt zakłada montaż zadaszenia nad całym peronem na Rondzie Mogilskim (przystanek w stronę R. Grzegórzeckiego).

Logo kategorii
Krakowianka na Skwerze Praw Kobiet

Skwer Praw Kobiet przy ul. Retoryka jest miejscem, gdzie odbywały się liczne manifestacje i protesty w obronie praw kobiet. W tym miejscu stanie rzeźba, która w sposób symboliczny wyrażać będzie krzyk o prawa do życia i walkę o godność.

Logo kategorii
KRAKOWSKA łąka kwietna

PROJEKT MA NA CELU STWORZENIE OGÓLNODOSTĘPNEJ ŁĄKI KWIETNEJ NA TERENIE PARKU KROWODERSKIEGO, DZIĘKI CZEMU NUDNY TRAWNIK ZAMIENI SIĘ W RÓŻNOKOLOROWY KWIETNY DYWAN, CO POPRAWI ESTETYKĘ DZIELNICY ORAZ OGRANICZY DZIAŁANIE SMOGU W TEJ CZĘŚCI MIASTA

Logo kategorii
Realizacja Centrum Sportów Miejskich pod ul. Turowicza

Realizacja projektu budowy Centrum Sportów Miejskich pod ul. Turowicza, który wygrał Budżet Obywatelski w 2019 roku, jednak nie został zrealizowany oraz zabezpieczenie terenu pod realizację zadania.

Logo kategorii
Widoczny to bardziej bezpieczny-Miejski monitoring

Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa w okolicy dworca autobusowego MDA oraz parku Strzeleckiego. Wykonanie ok. 12 szt. kamer podłączonych do miejskiego monitoringu.

Logo kategorii
333 różowych skrzyneczek dla krakowskich szkół

Celem zadania jest wyłonienie 111 krakowskich szkół dla których zostanie sfinansowany zakup różowych skrzyneczek oraz zabezpieczenie środków finansowych na ich roczne wyposażenie.

Logo kategorii
Schrony nie tylko w Nowej Hucie

Celem projektu jest przygotowanie infrastruktury zapewniającej bezpieczne schronienie dla mieszkańców w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia życia np. w przypadku konfliktu zbrojnego.

Logo kategorii
Rowerowy plac zabaw typu Pumptrack- Dzielnica XII

Projekt zakłada budowę rowerowego placu zabaw typu pumptrack w Dzielnicy XII na terenach rekreacyjnych na Osiedlu Rżąka

Logo kategorii
Wjazdy/zjazdy na ścieżkę nad Rudawą

Projekt ma na celu poprawę dostępu do ścieżki rowerowej i pieszej, która biegnie wzdłuż rzeki Rudawy. Projekt zakłada utwardzenie i ewentualną przebudowę wjazdów i zjazdów na ścieżkę z poziomu ulic miasta, co ułatwi korzystanie z niej mieszkańcom.

Logo kategorii
Baza Kajakowa Dłubnia: Wiosło i Relaks w Nowej Hucie

Głosuj na "Bazę Kajakową Dłubnia"! Stwórzmy centrum rekreacji wodnej z wypożyczalnią, miejscem na kawę i odpoczynek przy Dłubni i Zalewie Nowohuckim. Wzbogaćmy Nową Hutę o przestrzeń dla wszystkich!

Logo kategorii
Precz z betonem! Stwórzmy zielony plac Przy Poczcie!!!

Projekt ma za zadanie rozbetonowanie placu Przy Poczcie na osiedlu Willowym i stworzenie zielonej, oraz przyjaznej mieszkańcom strefy wypoczynku, z poszanowaniem historii miejsca.

Logo kategorii
Spacery przyrodnicze - poznajmy miejsca cenne przyrodniczo

Stowarzyszenie Drwinka od początku swojej działalności stara się przybliżyć walory przyrodnicze różnych parków. Zaprosimy specjalistów, dzięki którym lepiej poznamy najcenniejsze przyrodniczo tereny i będziemy uczestniczyć w inwentaryzacji.

Logo kategorii
Zaułek Czartoryskich - miejsce odpoczynku w cieniu baszt

Zadanie dotyczy przeprojektowania Zaułka Czartoryskich, który obecnie jest głównie placem dla jeżdżących na deskorolkach zamiast stanowić miejsce odpoczynku oraz estetyczne dopełnienie architektury Muzeum Czartoryskich i perspektywy ulicy Pijarskiej.

Logo kategorii
Zagajnik Miejski: miejsce legendarnych stworzeń i przyrody

Dziki, ale jednocześnie dostępny skrawek przyrody w mieście, o walorach rekreacyjnych i edukacyjnych.

Logo kategorii
W cieniu sztuki! Piękne miejsce do odpoczynku w lecie

Zaprośmy artystów do stworzenia instalacji zacieniających nasłoneczniony plac przed Muzeum Narodowym. W czasie letnich upałów każdy skrawek cienia jest na wagę złota, szczególnie dla grup wrażliwych - osób starszych, kobiet w ciąży i dzieci.

Logo kategorii
Przywróćmy Bulwar[t] nad Zalewem

Dobra energia Teatru Łaźnia Nowa niech jak przed laty przekroczy progi teatru, wyjdzie w Hutę i niech dalej fascynuje i inspiruje jej mieszkańców i mieszkanki oraz turystów odwiedzających nasze miasto w okresie wakacji.

Logo kategorii
Poradnik dla kobiet w ciąży i matek niemowlaków

Tworzenie papierowego poradnika dla kobiet w ciąży i matek niemowląt, mówiących też w różnych językach, na kształt takich poradników, jak "Kraków dla seniorów", "Kraków dla rodzin" i td.

Logo kategorii
Kościelnicki Park Sportowy - PumpTruck Skwer Kościelniki

Ideą projektu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach oraz ( w drugim etapie ) skweru z naturalnym placem zabaw i strefą relaksu .

Logo kategorii
PowietrzePlus: Łapacz Smogu

PowietrzePlus to rewolucyjna technologia filtrująca, wykorzystująca połączenie tlenku magnezu i biowęgla do skutecznego pochłaniania i neutralizowania smogu oraz innych zanieczyszczeń, zapewniając czystsze powietrze w miastach i domach

Logo kategorii
Rondo Kocmyrz./Czyżyńskie - kostka brukowa/podpórka rowerowa

Projekt przewiduje usunięcie kostki brukowej z drogi rowerowej znajdującej się przy ul. Kocmyrzowskiej oraz ul. Bieńczyckiej w pobliżu Ronda Kocmyrzowskiego oraz montaż podpórki rowerowej na Rondzie Czyżyńskim w kierunku Alei Jana Pawła II.

Logo kategorii
Stop bazgrołom! Tworzymy mural profilaktyczny

Celem projektu jest stworzenie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych na murze pokrytego bazgrołami przy ul. Mikołaja Kopernika 50, muralu profilaktycznego zachęcającego Panie do wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

Logo kategorii
Przejście przez ul. Stella-Sawickiego przy ul. Orlińskiego

Wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Izydora Stella-Sawickiego na wysokości skrzyżowania z ul. Bolesława Orlińskiego. Stworzenie przejścia umożliwi w przyszłości zlokalizowanie tam przystanków autobusowych.

Logo kategorii
Rzeczne centrum edukacyjne

River Centre - Centrum rzeczne - miejsce edukacji i dialogu, które zbliża ludzi do rzeki

Logo kategorii
ŁĄCZYMY BRZEGI: BUDUJEMY/REMONTUJEMY MOSTY i KŁADKI RUDAWY I

Od Salwatora po Balice wzdłuż rzeki Rudawy ciągnie się trasa, której słabym ogniwem są przeprawy: MOSTY i KŁADKI PIESZE. Dotychczasowe Przeprawy przez rzekę to przestarzałe elementy infrastruktury, który trzeba koniecznie poprawić!

Logo kategorii
Avatar - bezpieczna droga

Rozbudowa do normatywnych parametrów chodnika wzdłuż ul. Sikorki na odcinku od ul. Sołtysowskiej do rzeczki po stronie północnej ulicy o szerokości 2m2 i długości 300 mb z kostki betonowej.

Logo kategorii
Siatkówka dla każdego

Celem projektu jest popularyzacja siatkówki wśród mieszkańców Krakowa. Projekt będzie polegał na zorganizowaniu i przeprowadzeniu rozgrywek amatorskich zespołów siatkówki męskiej oraz żeńskiej.

Logo kategorii
Nadszedł czas na odbetonowanie Placu Inwalidów.

Projekt ma na celu odbetonowanie Placu Inwalidów poprzez usunięcie zbędnych płyt chodnikowych, nowe nasadzenia roślin a także zielone dachy przystanków MPK.

Logo kategorii
Głaz upamiętniający Aleksieja Nawalnego

Projekt przewiduje ustawienie głazu upamiętniającego Aleksieja Nawalnego w skwerze Aleksandra Biborskiego naprzeciwko konsulatu Federacji Rosyjskiej przy ul. Biskupiej.

Logo kategorii
Wielcy Krakowianie - poznaj ich dzięki tramwajom!

Przybliżmy mieszkańcom postaci historyczne związane z Krakowem! Projekt zakłada prezentowanie infografik w komunikacji miejskiej i w gablotach wiat przystankowych, a także umieszczenie ich wizerunków na zewnątrz tramwajów.

Logo kategorii
Park kieszonkowy na RUCZAJU- ul.Zalesie

Na terenie ul.Zalesie znajduje się podłużna działka obsadzona starymi wierzbami - idealne miejsce na park kieszonkowy. Służyłaby mieszkańcom Ruczaju, który jest bardzo zabetonowany.

Logo kategorii
Niech stanie się światłość! (Park Lotników)

Projekt przewiduje instalację oświetlenia na końcówce małej pętli, wyznaczenie nowej bezpiecznej pętli biegowej o długości 2500m, umieszczenie pod ławkami przy fontannie schowka na rzeczy oraz budowę zadaszonej wiaty chroniącej przed deszczem.

Logo kategorii
1,5 miliona złotych na nowe nasadzenia drzew i krzewów

Projekt ma na celu wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów na krakowskich osiedlach. Nasadzenia zostaną rozdysponowane na terenie wszystkich dzielnic Krakowa w ilości dostosowanej do możliwości terenowych.

Logo kategorii
Modernizacja ogródka jordanowskiego przy Pużaka 6-8

Celem projektu jest stworzenie terenu rekreacyjnego oraz bezpiecznego na najwyższym poziomie. Kompleksowe zagospodarowanie terenu wpłynie również na ożywienie wspólnych więzi lokalnego społeczeństwa i wzmocni ich aktywizację, stworzy miejsce spotkań.

Logo kategorii
Bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z autyzmem.

Zajęcia w małych grupach dla dzieci z diagnozą spektrum autyzmu prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów. W ramach projektu planowane są: warsztaty kulinarne, trening umiejętności społecznych, sensoplastyka oraz logorytmika.

Logo kategorii
Białe Morza Park dla mieszkańców Krakowa

Białe Morza park dla mieszkańców Krakowa zakłada stworzenie ogólnodostępnego parku . Projekt parku realizowany będzie w oparciu o konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania tego terenu, zgodnie z wolą mieszkańców miasta Krakowa.

Logo kategorii
PARK RZECZNY PO ZACHODNIEJ STRONIE WILGI - ETAP 1

PARK RZECZNY PO ZACHODNIEJ STRONIE WILGI - ETAP 1 uporządkowanie i udostępnienie mieszkańcom zadrzewionego terenu po zachodniej stronie rzeki oraz stworzenie projektu przyszłego parku rzecznego na tym obszarze, w oparciu o konsultacje społeczne.

Logo kategorii
SIATKARSKIE MARZENIA W KRAKOWIE

Zadanie ma na celu przybliżenie mieszkańcom Krakowa gry w piłkę siatkową poprzez utworzenie Akademii Siatkarskiej oraz udział w zorganizowanych rozgrywkach sportowych dla dzieci i młodzieży.

Logo kategorii
Integracja pokoleniowa i społeczna- piknik rodzinny

Zadanie zakłada organizacje eventu rodzinno-sportowego dla mieszkańców Krakowa, bez znaczenia jest wiek, miejsce zamieszkania czy niepełnosprawność. Piknik będzie polegał na organizacji gry terenowej, oraz aktywności i integracji całych rodzin.

Logo kategorii
Księżniczka Czardasza

Księżniczka Czardasza - a na scenie mistrzowie, seniorzy i uczniowie ( 3 pokolenia artystów). Przygotowanie spektaklu operetkowego i zagranie kilku koncertów dla seniorów i mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
Dość wyspy cieplnej: zieleń na ścianach Ronda Mogilskiego

Pokryjmy wszystkie ściany i filary dolnego poziomu Ronda Mogilskiego roślinnością pnącą, płożącą i zwisającą. Zapobiegniemy nagrzewaniu się betonu do nieludzkich temperatur, poprawimy powietrze i zwiększymy retencję deszczówki.

Logo kategorii
Grill&Chill na Ruczaju

Utworzenie miejsca do legalnego i bezpiecznego grillowania oraz spędzania wolnego czasu, miejsca spotkań towarzyskich lokalnej społeczności, rozmów i wspólnych posiłków. Lokalizacja projektu: między Pychowicami a Ruczajem - skraj Uroczyska Wiszówka.

Logo kategorii
Skwer w Podgórkach Tynieckich

Zadanie polega na rekultywacji terenu porośniętego drzewami, zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Logo kategorii
Miasteczko Ruchu Drogowego w Nowej Hucie

Nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego przy ulicy Tomickiego. Zrewitalizujmy ten wyjątkowy park nadając mu funkcję rekreacyjną oraz edukacyjną, Stwórzmy miejsce gdzie nauczymy nasze dzieci bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Logo kategorii
Zaparkuj w Nowej Hucie

Projekt dotyczy utworzenia dodatkowych miejsc postojowych w rejonie osiedla Centrum E i osiedla Na Skarpie.

Logo kategorii
MPK daje przykład - rowery do obsługi autobusów

Celem jest wymiana części taboru technicznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji na rowery e-rowery i e-rowery cargo oraz promocja i popularyzacja komunikacji rowerowej, poprzez dawanie przykładu praktycznego zastosowania tego typu rozwiązań.

Logo kategorii
WYREMONTUJMY JORDANÓWKĘ DLA MIESZKAŃCÓW

25 LAT CZEKALIŚMY AŻ JORDANÓWKA WRÓCI W RĘCE MIASTA. NIESTETY BUDYNEK NADAL JEST ZAMKNIĘTY ZE WZGLĘDU NA ZŁY STAN TECHNICZNY. TYMCZASEM MIASTO NIE PRZEZNACZA NA JEGO REMONT ŻADNYCH ŚRODKÓW. DLATEGO TYLKO MY, MIESZKAŃCY, MOŻEMY URATOWAĆ JORDANÓWKĘ.

Logo kategorii
Zalew Bagry - kontynuacja zagospodarowania zachodniej części

Dokończenie zagospodarowanie Zalewu Bagry w jego zachodniej i południowej części poprzez poprowadzenie oświetlonej alejki o nawierzchni wygodnej zarówno dla pieszych jak i rowerzystów czy biegaczy wraz z mała kładką nad wodą przy brzegu osuwiska.

Logo kategorii
Parking pod Urzędem dla Mieszkańców-nie tylko dla urzędników

Władze Krakowa z Jackiem Majchrowskim na czele ograniczają możliwość parkowania dla mieszkańców. W tym samym czasie dysponują parkingami tylko dla urzędników Miejskich. Domagamy się aby parkingi pod urzędami były dostępne dla petentów i mieszkańców.

Logo kategorii
Bagry 2.0

Projekt zakłada remont istniejącej infrastruktury nad Zalewem Bagry.

Logo kategorii
Krakowski festiwal kultury i sportu

Zadanie zakłada organizacje eventu kulturalnego-sportowego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, pochodzenie. Polegać będzie na organizacji gry terenowej. W punktach będą na nich czekać pytania lub aktywność ruchową.

Logo kategorii
Szybciej z/do tramwaju na Mogilskim

Przyspieszenie wymiany pasażerów tramwajów na relacji Rondo Grzegórzeckie<->Tunel (w obu kierunkach) poprzez odsunięcie od torowiska wiat przystankowych, co zwiększy ilość miejsca dostępnego dla pasażerów i ułatwi dostęp do tramwaju.

Logo kategorii
Łączymy Bronowickie Parki

Projekt zakłada tworzenie infrastruktury w parkach na terenie Bronowic oraz Bronowic Wielkich, a także realizację zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenach zielonych w dzielnicy Bronowice oraz Prądnik Biały.

Logo kategorii
Tężnia solankowa Podgórze - zdrowe płuca Krakowian :-)

Tężnia solankowa to świetnie miejsce do inhalacji. Dobrze sprawdzi się w przypadku m.in. problemów związanych z drogami oddechowymi, alergii czy nadciśnienia. Tężnia solankowa w Podgórzu będzie dostępna dla mieszkańców Krakowa przez 7 dni w tygodniu.

Logo kategorii
Kompleks doisk do siatkówki

Centrum siatkówki to projekt wybudowania trzech boisk ogólnodostępnych ze sztuczna nawierzchniom przeznaczonych wyłącznie do siatkówki oraz dodatkowo w sąsiedztwie trzy boiska do siatkówki plażowej .

Logo kategorii
Kreowanie pozytywnego wizerunku kobiet Krakowa

kreowanie pozytywnego wizerunku kobiet w społeczeństwie poprzez promowanie ich osiągnięć, talentów oraz różnorodności. Poprzez wydarzenia kulturalne, warsztaty i szkolenia, projekt ten będzie pokazywał bogactwo i siłę kobiet.

Logo kategorii
Strefa pica alkoholu "Pod chmurką"

Kraków nie ma strefy, w której legalnie można spożywać alkohol na wolnym powietrzu. Proponujemy stworzenie takiej strefy w Rynku Głównym w Krakowie pod Ratuszem. Wielu ludzi, chcących kulturalnie wypić alkohol nie stać na wygórowane ceny w pubach.

Logo kategorii
Daj Boże, zieleń na Dajworze

Projekt zakłada posadzenie krzewów oraz drzew na skwerze przy ul. Dajwór, tak aby wprowadzić więcej zieleni.

Logo kategorii
Naucz się parkować ze Strażą Miejską Miasta Krakowa

Wielu z nas popełnia wykroczenia drogowe z pośpiechu, ale także z niewiedzy. W natłoku codziennych obowiązków zapomnieliśmy o podstawowych przepisach związanych z parkowaniem pojazdów lub nie mieliśmy czasu zgłębić zmian zachodzących w prawie.

Logo kategorii
CENTRUM AKTYWNOŚCI i DZIEDZICTWA SPORTOWEGO - CRACOVIA

Utworzenie w ramach istniejącej infrastruktury centrum aktywności i dziedzictwa sportowego Cracovia, które to będzie w sobie integrować wiele aktywności związanych nie tylko ze społecznością sympatyków klubu, ale także całego miasta Krakowa.

Logo kategorii
"Ja tylko na chwilę"

Kampania społeczna uświadamiająca co oznacza zatrzymawanie pojazdów na chodnikach w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Masz dość przeciskania się między autami albo brodzenia w kałużach na chodniku zniszczonym przez auta? Ta kampania nam pomoże!

Logo kategorii
Nowohuckie place zabaw!

Bezpieczne i radosne - takie powinny być nowohuckie place zabaw, które wymagają rewitalizacji!

Logo kategorii
Doposażenie CEE Symbioza oraz bezpłatne spacery w Lesie

Las Wolski to piękne miejsce, które warto poznać z perspektywy zamieszkujących go roślin i zwierząt. Zakupy sprzętu i materiałów warsztatowych posłuży do przeprowadzenia cyklu darmowych warsztatów i spacerów przyrodniczych.

Logo kategorii
Miejsca w przedszkolach na wakacje w systemie elektronicznym

Celem projektu jest stworzenie nowego elektronicznego systemu zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach, tym samym ułatwienie rodzicom zapewnienia opieki dzieciom w miesiącach: lipiec - sierpień.

Logo kategorii
ŁĄCZYMY BRZEGI I DZIELNICE: REMONTUJEMY KŁADKI RUDAWY

Od Salwatora po Balice wzdłuż rzeki Rudawy ciągnie się trasa, której słabym ogniwem są przeprawy: MOSTY i KŁADKI PIESZE. Dotychczasowe Przeprawy przez rzekę to przestarzałe elementy infrastruktury, który trzeba koniecznie poprawić!

Logo kategorii
PRZYWRÓĆMY ZIELEŃ NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY

CELEM PROJEKTU JEST PRZYWRÓCENIE ZIELENI NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY. ZANIM TEN PLAC ZOSTAŁ "ZREWITALIZOWANY" (CZYLI WYBETONOWANY) BYŁ TO ZIELONY SKWER Z DUŻYM DRZEWEM, KTÓRY DAWAŁ CIEŃ W UPALNE DNI.

Logo kategorii
Budowa placu zabaw dla dzieci niewidomych i słabowidzących

Celem projektu jest budowa pierwszego w Krakowie placu zabaw dostosowanego do potrzeb dzieci niewidomych i słabowidzących. Na placu znajdowałyby się ścieżki dotykowe i sensoryczne zabawki. Obiekt byłby dla dzieci miejscem bezpiecznej zabawy.

Logo kategorii
Krakoski Olimpijczyk

"Krakoski Olimpijczyk" to projekt polegający na rozpowszechnieniu wśród dzieci i młodzieży NOWEJ DYSCYPLINY OLIMPIJSKIEJ - FUTBOLU FLAGOWEGO poprzez zorganizowanie i przeprowadzeniu zajęć sportowych z bezkontaktowej odmiany futbolu amerykańskiego.

Logo kategorii
Kajaki dla Seniorów - Szkółka Kajakowa dla Seniorów

Seniorze! Chcesz na nowo odkryć lub po raz pierwszy zażyć Kajakowej Przygody? Zapraszamy na Wakacyjną Szkółkę Kajakową dla Krakowskich Seniorów na Zalewie Nowohuckim! Poznaj ABC Kajaka i wyrusz z instruktorem na prawdziwy spływ kajakowy rzeką Dłubnią

Logo kategorii
Bezpłatne badania wzroku krakowskich dzieci

Projekt dotyczy przeprowadzenia badań wzroku wśród uczniów szkół podstawowych w Krakowie. Ma na celu wczesne wykrycie wad widzenia u najmłodszych co pozwoli na dalsze leczenie i korektę wad widzenia.

Logo kategorii
Miejski Ogród Owocowy

Owocowy ogród miejski to propozycja uzupełniania istniejącego terenu zielonego o drzewa i krzewy owocowe, odmiany najbardziej odporne i najmniej wymagające.

Logo kategorii
Festiwal sportowy w Dzielnicy XVIII

Wydarzenie jest sportowym świętem całych rodzin, pełnym atrakcji dla dzieci w każdym wieku, ale również i dla rodziców i dziadków! Jest to dzień pełen konkursów, zawodów, pokazów i sportowych występów.

Logo kategorii
Automatyczny system monitoringu krakowskich rzek

System automatycznego monitoringu rzek w Krakowie ma na celu wychwytywać przypadki ich zanieczyszczenia przez zrzut ścieków oraz będzie stanowić element zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta.

Logo kategorii
Szlak pieszo rowerowy

Zadanie polega na wykonaniu szutrowej drogi pieszo-rowerowej z dala od ulicy Bogucianka, dającej możliwość bezpiecznego przejścia i przejazdu

Logo kategorii
Zielony Kazimierz - nowe nasadzenia i remont chodnika

Projekt polega na zrealizowaniu zakresu opracowanej w 2023 roku przez Zarząd Zieleni Miejskiej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wprowadzenie zieleni niskiej i remont chodnika na ul. Św. Wawrzyńca.

Logo kategorii
BEZPIECZNIEJ NAD WODĄ

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup samochodu do ratownictwa wodno-nurkowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 na bazie której funkcjonuje SGRWN Kraków oraz SGS Kraków.

Logo kategorii
Ciepły posiłek dla seniora

Coraz wiecej osob starszych i samotnych nie ma odpowiednich zasobów, by zadbać o ciepły posiłek dla siebie. Org. pozarzadowe opiekujace sie osobami z niepelnosprawnością moga wspomóc integracje dwóch środowisk i poprawić sytuację zdrowotną seniorów.

Logo kategorii
Strawa pod Kopcem Wandy - Prasłowiański Festyn Rodzinny

Odkryj tajemnice przeszłości na Festynie Rodzinnym Strawa pod Kopcem Wandy! Czeka na Ciebie podróż w czasie, gdzie prasłowiańskie tradycje i legendy ożywają. Nie przegap tej magicznej przygody w cieniu pradawnego Kopca Wandy.

Logo kategorii
Mówimy "Stop!" szalonym rowerzystom i hulajnogistom

Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym na chodnikach. Patrole Straży Miejskiej powinny usunąć z chodników rowerowych dostawców towarów, a także innych rowerzystów i hulajnogistów.

Logo kategorii
Piłka nożna dla każdego

Propagowanie zdrowego trybu życia poprzez promowanie wśród dorosłych mieszkańców Krakowa aktywności fizycznej i zainteresowania sportem.

Logo kategorii
"Krakowskie fajfy" - integracyjne potańcówki

Krakowskie fajfy - cykliczne, integracyjne potańcówki dla krakowskich seniorów oraz ludzi młodych i turystów. Wydarzenia organizowane na wzór potańcówek organizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych.

Logo kategorii
Chcemy Palant Areny

Projekt zakłada budowę pierwszego w historii Krakowa stadionu do gry w palanta. Umożliwi on prowadzenie treningów dla różnych grup społecznych, które zakochały się w tym polskim 600-letnim sporcie i rozwiąże problem dostępności obiektów sportowych.

Logo kategorii
Kraków i jego przyroda - podróże w czasie i przestrzeni

Projekt ma na celu promowanie edukacji przyrodniczej i kulturalnej wśród mieszkańców Krakowa. Realizowany będzie w Muzeum Przyrodniczym ISEZ PAN. Zakłada : bezpłatny wstęp, modernizację budynku i przystosowanie go dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Logo kategorii
Al. Daszyńskiego prowadzi pieszych i rowerzystów nad Wisłę!

Reorganizacja ruchu ulicznego w kwartale ulic ograniczonym przez ulice Daszyńskiego, Siedleckiego i Podgórską, mająca na celu lepsze uwzględnienie potrzeb pieszych i rowerzystów, zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawę estetyki miejskiej przestrzeni.

Logo kategorii
Park Drwinka - dla Ciebie

Możliwości rozwijania terenów rekreacyjnych dla Mieszkańców są ograniczane przez presję inwestycyjną. Rozwiązaniem jest właściwe zagospodarowanie Parku Rzecznego Drwinka, z poszanowaniem jego walorów przyrodniczych.

Logo kategorii
Oceanarium w krakowskim ZOO

Projekt zakłada wybudowanie oceanarium w ZOO krakowskim na wzór oceanarium we Wrocławiu. Oceanarium w kształcie tunelu gdzie mieszkańcy podziwiać będą świat fauny i flory oceanu: żółwie, płaszczki, ryby, koniki morskie i inne gatunki oceaniczne.

Logo kategorii
#PROJEKT103 Zaplecze dla Centrum Sportów Miejskich

#Projekt103 z roku 2019 zostanie rozszerzony o zaplecze techniczne w postaci toalet, magazynki / schowki dla poszczególnych dyscyplin, oświetlenie.

Logo kategorii
Boisko do koszykówki przy Parku Bednarskiego

Projekt zakłada budowę boiska do koszykówki przy Parku Bednarskiego, za Technikum Gastronomicznym, wraz z miejscem do wypoczynku. Na tym terenie w przeszłości znajdowało się już boisko - teren jest wypłaszczony i częściowo zabezpieczony siatką.

Logo kategorii
Bezpłatna pomoc psychologiczna na rzecz chłopców i mężczyzn

W ramach projektu na terenie Krakowa zorganizowana zostanie bezpłatna, indywidualna pomoc psychologiczna dla chłopców i mężczyzn. Z pomocy skorzystać będzie mógł każdy chłopiec i mężczyzna aż do wyczerpania środków stacjonarnie lub online.

Logo kategorii
Nie pogub się na Rondzie Czyżyńskim!

Projekt zakłada montaż tablic informacji pasażerskiej na Rondzie Czyżyńskim wykorzystujących wyświetlacze LED do prezentowania rozkładu jazdy, map komunikacyjnych oraz drogowskazów. Realizacja projektu ułatwi orientację i poruszanie się po węźle.

Logo kategorii
Odtworzenie barokowego ogrodu przed kościołem św. Łazarza

Projekt zakłada zaprojektowanie i urządzenie zieleni na terenie części działki miejskiej nr 12/19, obręb 52 Śródmieście, przed wejściem do kościoła NPNMP (św. Łazarza) przy ulicy Kopernika 19.

Logo kategorii
Średniowieczny Kraków dla dzieci w świecie Minecraft

Projekt zakłada odtworzenie średniowiecznego miasta Kraków z elementami znanych polskich legend w popularnej grze komputerowej Minecraft.

Logo kategorii
Twój wolny czas dla miasta

Osoby mające wolny czas i chęci zrobić coś dla miasta znajdują inicjatywe na stworzonej platformie i się zapisują na wybraną. Zatem stworzenie platformy co, gdzie i kiedy robimy dla miasta, i tam rejestrują sie chetni, typu: sprzątanie, malowanie, it

Logo kategorii
Zimowy ogród świateł na Wesołej

Ponura Wesoła punurą zimą zamieni się w ulubiony teren do spacerów krakowian. ZA DARMO. Zobacz zdjęcie, żeby wyobrazić sobie jak pięknie może to być miejsce do spotkań.

Logo kategorii
MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA: URATUJMY STARE DRZEWA I ROZWIJAJMY PARK

STWÓRZMY ZIELONĄ TRASĘ Z KROWODRZY DO BRONOWIC ! URATUJMY STARE DRZEWA. JEŚLI WYKONANE ZOSTANĄ ODPOWIEDNIE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE, JEST SZANSA, ŻE OCALEJĄ. DODATKOWO POSADŹMY TEŻ NOWE DRZEWA!

Logo kategorii
Spotkanie literackie ze Stephenem Kingiem

Proponuję zaprosić popularnego na całym świecie autora Stephena Kinga do Krakowa i zorganizować z nim tutaj spotkanie literackie z fanami.

Logo kategorii
Akademia Młodego Trenera

Nigdy nie wiadomo, w którym momencie zaszczepimy młodzieży pomysł na życie i pomożemy im odkryć swoją drogę... Program jest skierowany do uczniów i uczennic, którzy wiążą swoje plany i pasję z wykonywaniem zawodu trenera.

Logo kategorii
Zakup ocieplanych budek dla kotów wolno żyjących

Projekt zakłada zakup ocieplanych budek dla kotów wolno żyjących na ogródkach działkowych (60) na terenie Krakowa. Celem projektu jest ochrona kotów w okresie zimowym przed zamarznięciem oraz podniesienie świadomości społecznej na tego typu działania

Logo kategorii
Kwesta na zabytkowe groby Cmentarza Rakowickiego.

Celem projektu jest zabezpieczenie środków na renowacje zabytkowych grobów na cmentarzu Rakowickim.

Logo kategorii
Ścieżka rowerowa przez skwer wzdłuż Alei Trzech Wieszczów

Celem jest zbudowanie ścieżki rowerowej na pasie zieleni na Alejach od Jubilata do Nowego Kleparza. Dziesiątki rowerów jeżdżą tam chodnikami gdyż po jezdni nikt się nie odważy. Wszystkie ścieżki w dzielnicy biegną tylko w kierunku wschód-zachód.

Logo kategorii
Park Rzeczny Dłubnia - Stwórzmy go razem!

Nowohucianie, twórzmy razem historię! Wasze wsparcie to klucz do rzecznej zielonej oazy w Nowej Hucie. Zjednoczmy siły dla przyrody, relaksu i naszej wspólnoty! Wykupmy działki i przyspieszmy powstanie Parku Rzecznego Dłubnia!

Logo kategorii
Wygodna Ścieżka do ZOO

Budowy ścieżki pieszo-rowerowej przez działkę 2/1 wzdłuż ulicy Leśnej (droga do ZOO), na której brak chodnika, co zagraża bezpieczeństwu pieszych w sytuacji korków występujących w lecie. Długość około 200m. Alternatywna, widokowa droga do ZOO.

Logo kategorii
ZIELONE MOGILSKIE - bluszcz na okrągło!

Nasadzenie bluszczy na betonowych ścianach Ronda Mogilskiego. Zazielenione zostaną wjazdy do tuneli i przylegające do nich przystanki. Wykorzystane będą istniejące od wielu lat metalowe podpory, dziś nieużyteczne i niszczejące.

Logo kategorii
AR Wawel: Historia i Gry

Interaktywna gra - wycieczka AR na Wawelu łącząca historię z zabawą. Użytkownicy odkrywają tajemnice zamku, ucząc się jego historii przez zabawę i wyzwania AR.

Logo kategorii
Zazieleńmy Stare Miasto!!!

Projekt zakłada posadzenie 100 drzew na obszarze historycznego Starego Miasta w Krakowie w lokalizacjach niekolidujących z zabytkowymi walorami krajobrazu kulturowego.

Logo kategorii
KRZEWIENIE SPORTU W OSIEDLACH PERYFERYJNYCH

Projekt polega na organizacji turnieju piłkarskiego w dwóch miejscach w Dzielnicy XVIII bez względu na przynależność klubową. Turniej nieodpłatny dla wszystkich chętnych dzieci, przez co spełnia zasadę ogólnodostępliwości

Logo kategorii
JASNA DZIELNICA XII

Wymiana obecnego oświetlenia ulicznego na nowoczesne lampy ledowe

Logo kategorii
Posadźmy drzewa przy przystankach!

W ramach projektu zostaną posadzone drzewa przy popularnych punktach przesiadkowych, które obecnie znajdują się pośrodku betonowej pustyni. Warto wreszcie zadbać o cień, niższe temperatur latem i izolacje przed spalinami na przystankach.

Logo kategorii
Oswój się ze Sztuczną Inteligencją

Poznaj i używaj AI bez lęku o przyszłość. Wykwalifikowana kadra wskaże Ci drogę do opanowania najszybciej rozwijającej się technologii na Świecie. Rozwiązuj problemy, wspomagaj się narzędziami, przyspieszaj realizację zadań, generuj nowe pomysły z AI

Logo kategorii
Na STRAŻY Bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy poprzez doposażenie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Z projektu w sposób pośredni skorzysta każdy mieszkaniec, turyści i osoby pracujące w dzielnicy.

Logo kategorii
NA RATUNEK! Zakup 15 zewnętrznych AED - II edycja

Celem projektu jest zakup i montaż 15 ogólnodostępnych zewnętrznych automatycznych defibrylatorów AED w ramach realizowanego obecnie w Gminie Miejskiej Kraków programu polityki zdrowotnej pn. "Programu powszechnego dostępu do defibrylacji..."

Logo kategorii
SPORTBOXY W POBLIŻU BŁOŃ 

SPORTBOXY ze schowkami do czasowego bezpłatnego przechowywania rzeczy dla osób uprawiających aktywnie sport na Błoniach. Celem projektu jest stworzenie skrytek w formie modułów z indywidualnymi schowkami w pobliżu Błoń.

Logo kategorii
Remont auta w ramach praktyki uczniów szkoły mechanicznej

Zadanie składa się z kilku części, niezbędnych do remontu uszkodzonego samochodu osobowego: podpisanie umowy o praktykę w ramach nauki w związku z naprawą samochodu, przygotowanie listy zakupu potrzebnych części w związku z remontem, naprawa auta

Logo kategorii
Tężnia solankowa w Dzielnicy XII

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Krakowa poprzez budowę małej tężni solankowej wraz z małą architekturą w południowej części Krakowa w Dzielnicy XII.

Logo kategorii
WIĘCEJ TLENU - 5 000 drzew tlenowych dla całego Krakowa

Projekt WIĘCEJ TLENU zakłada posadzenie 5 000 drzew tlenowych na obszarze całego Krakowa. Drzewa tlenowe wytwarzają 10 razy więcej tlenu niż reszta drzew. Bardzo szybko rosną i ładnie wyglądają. Drzewa zielone -> płuca dotlenione!

Logo kategorii
Bezpieczne kąpieliska

Zapewnijmy bezpieczeństwo na krakowskich kąpieliskach na Bagrach i Zakrzówku. Celem projektu jest zapewnienie finansowania obsługi ratowniczej kąpielisk, poprawa istniejącej infrastruktury w Parku Bagry Wielkie i w Parku Zakrzówek.

Logo kategorii
Tablica kibica - stop nielegalnemu graffiti

Projekt zakłada wykonanie i rozmieszczenie na terenie Krakowa tablic, na których kibice i graficiarze mogli by malować hasła czy malunki. Forma tablic zbliżona do tablic indlformacyjnych z wyborów w formie trójboka lub czworoboka.

Logo kategorii
Pochylnia na Bulwarze Czerwieńskim

Budowa pochylni - zjazdu dla rowerów, wózków, łączącej poziom górny i dolny na Bulwarze Czerwieńskim.

Logo kategorii
BĄDŹ OFFLINE NA ZEBRACH

Projekt graficzny dot. bezpieczeństwa polega na namalowaniu znaków zakazów używania elektroniki na przejściach dla pieszych. Znaki te powinny być przed przejściem, duże wyraźne symbole - przejdź offline, zakaz używania tel, słuchawek, tabletów etc.

Logo kategorii
Poprawmy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

W ramach projektu przejścia dla pieszych położone w wielu lokalizacjach na terenie całego miasta zostaną odpowiednio doświetlone i nie będą już tonąć w ciemnościach, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Wspólnie możemy komuś uratować życie!

Logo kategorii
STUDENCKI OGRÓD

Przed nami unikalna okazja do stworzenia naszej przestrzeni studenckiej! Jeśli brakuje Ci oazy kreatywności, relaksu czy odpoczynku w otoczeniu przyrody będącej odzwierciedleniem naszych pasji i potrzeb, głosuj z nami na wspólną przyszłość!

Logo kategorii
Śladami Józefa Kałuży

Celem projektu jest upamiętnienie Józefa Kałuży jako przykładu sportowca i człowieka godnego naśladowania przez pokolenia Polaków.

Logo kategorii
Muzodajna dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Przestrzeń w której można obudzić lub pobudzić pasję muzyczne: nauka gry na pianinie, poznawanie swojego głosu, produkcja+nagrywanie+mix muzyki. Coaching-warsztaty rozwoju kompetencji komunikacyjnych, zajęcia psycho-ruchowe.

Logo kategorii
Nowe Bulwary Białuchy

Nowe Bulwary Białuchy to powinien być spójny ciąg terenów wzdłuż rzeki umożliwiający przejście lub przejazdy rowerem mieszkańcom przynajmniej kilku dzielnic Krakowa.

Logo kategorii
Nowa tężnia solankowa i park!

Budowa tężni solankowej i parku w zachodniej części miasta z dogodnym połączeniem dla mieszkańców Bronowic, Krowodrzy i Zwierzyńca.

Logo kategorii
Żaba nie musi być plackiem!

Można nie lubić żab, jaszczurek czy zaskrońców, ale to nasi przyjaciele w mieście, którzy żywią się owadami, w tym komarami i osami. W projekcie zostanie przygotowany spis (inwentaryzacja) miejsc ich życia oraz materiały informacyjno-edukacyjnych.

Logo kategorii
Leśny zakątek im. Simony Kossak na terenie "Kossakówki"

Teren dawnego ogrodu rodziny Kossaków. Obecnie mini dziki park z kilkunastoma drzewami liściastymi, w wieku ok. 60-80 lat. Stworzenie przestrzeni edukacyjnej dla osób odwiedzających w zakresie promowania ochrony dzikiej natury i osoby Simony Kossak

Logo kategorii
Leśna przygoda w Lasku Mogilskim

Projekt zakłada stworzenie edukacyjnej gry terenowej Leśna Przygoda w Lasku Mogilskim.

Logo kategorii
Dzieciaki na motory- tor motocrossowy nad Wisłą

Stworzenie toru moto-crossowego do nauki jazdy i doskonalenia sztuki poruszania się na motocyklach crossowych, enduro. W Krakowie i okolicach nie ma miejsca w którym można bezpiecznie uczyć się jazdy na motorach w terenie.

Logo kategorii
Budowa chodnika wraz z poszezrzeniem pasa jezdni dz. 396/2

Budowa nowego jednostronnego chodnika od chodnika istniejącego w ul. Kleinera do skrzyżowania z ulicą boczną Wąwozowa 12 o długości 180 m. Zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami na tym odcinku poszerzenie pasa jezdni do szerokości 5m.

Logo kategorii
Daj pszczołom kwiaty

Założenie łąki kwietnej na Błoniach Mogilskich wraz z projektem i wykonaniem niecki chłonnej z wyprofilowaniem terenu w celu zebrania nadmiaru wód opadowych.

Logo kategorii
Mobilne fotoradary dla Krakowa

Proponuję zakup mobilnych fotoradarów, które będą mierzyć prędkość i robić zdjęcia kierowcom, którzy nadmiernie ją przekraczają.

Logo kategorii
Gołębie vs. mieszkańcy Krakowa, ten konflikt można rozwiązać

Gołębie są wizytówką Krakowa, ale zanieczyszczają naszą wspólną przestrzeń. Zmniejszmy liczbę gołębi tam, gdzie jest ich za dużo i zacznijmy badać ten problemu, by miasto było czystsze, a ptaki nie były obiektem przemocy sfrustrowanych mieszkańców.

Logo kategorii
Połączmy Kozłówek z Piaskami Nowymi

Połączenie dwóch sąsiadujących osiedli Kozłówka i Piasków Nowych przez zagospodarowanie "starych łąk" należących do Parku Rzecznego Drwinki poprzez ukształtowanie terenu i wybudowanie alejki wraz z oświetleniem i posadowieniem ławek.

Logo kategorii
BUDKI LĘGOWE JAK BIOLOGICZNA OBRONA - DRZEWA KASZTANOWCA

BUDKI LĘGOWE JAK BIOLOGICZNA OBRONA - DRZEWA KASZTANOWCA przed gąsienicą szrotówki,która atakuje liście drzewa.

Logo kategorii
Centrum Pomocowe dla Dzielnicy XII Miasta Krakowa

Centrum Pomocowe to idea w której osoby najbardziej potrzebujące wsparcia spotykają się z osobami chcącymi pomagać. To idea, która rozwija lokalny wolontariat i pozwala na aktywizację społeczną mieszkańców Dzielnicy XII.

Logo kategorii
Nowe drzewa, krzewy i byliny dla Krakowa

Projekt przewiduje wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i innych roślin na terenie Krakowa.

Logo kategorii
Defibrylator AEDw samochodzie policyjnym i straży miejskiej

Zadanie polega na zakupie defibrylatorów do radiowozów policyjnych i straży miejskiej. Dzięki defibrylatorom funkcjonariusze łatwiej i szybciej udzielą pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia. Należy pamiętać, że liczy się każda sekunda

Logo kategorii
Alejka parkowa wśród stawów w Przylasku Rusieckim II etap

Kontynuacja budowa alejki parkowej wraz z oświetleniem i elementami małej architektury pn."Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej w Przylasku Rusieckim wzdłuż ulicy Karaszewicza - Tokarzewskiego do ulicy Tatarakowej.

Logo kategorii
Park kieszonkowy Rakowice

Zagospodarowanie terenu zielonego przy alei 29 listopada, celem budowy małego parku kieszonkowego wraz z uporządkowaniem terenu.

Logo kategorii
Radio JAZZKULTURA - ambitnie i bez reklam

Wsparcie ambitnych projektów muzycznych i debiutujących artystów, popularyzacja muzyki jazzowej i improwizowanej oraz konsolidowanie zaangażowanej społeczności kultury, muzyki i współpracy poprzez działalność RADIA JAZZKULTURA.

Logo kategorii
WIĘKSZY PARK ZABŁOCIE I NOWY PLAC ZABAW

Celem projektu jest powiększenie parku "Stacja Wisła" przy ulicy Zabłocie i realizacja w nim placu zabaw. Zwiększenie terenów rekreacyjnych to jedna z największych potrzeb prężnie rozwijającego się Zabłocia.