Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 17:

Bezpłatne badania wzroku krakowskich dzieci

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Krótki opis projektu

Projekt dotyczy przeprowadzenia badań wzroku wśród uczniów szkół podstawowych w Krakowie. Ma na celu wczesne wykrycie wad widzenia u najmłodszych co pozwoli na dalsze leczenie i korektę wad widzenia.

Opis projektu

Kontrola wzroku powinna odbywać się co najmniej raz w roku, szczególnie w okresie wczesnoszkolnym. Niezdiagnozowane zaburzenie widzenia prowadzić może do  pojawienia się dysleksji, dysgrafii oraz problemów w nauce i koncentracji. Widzenie rozwija się u człowieka od urodzenia do ósmego roku życia, koniecznym jest wykrysie wczesnej wady wzroku. Prawidłowe widzenie u rodziców i rodzeństwa nie wyklucza wystąpienia wady u dziecka.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma na celu wczesne wykrycie wad widzenia u najmłodszych mieszkańców miasta Krakowa, co pozwoli na prawidłowe leczenie i skorygowanie wady we wczesnym stadium rozwoju.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
przeprowadzenie badań na terenie szkół podstawowych przeprowadzenie badań dzieci na terenie szkół podstawowych 1 500 000,00 PLN
1 500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przeprowadzenie badań na terenie szkół podstawowych przeprowadzenie badań na terenie szkół podstawowych 2025
powrót