Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XIV NR 2:

KRWIODAWCY Z CZYŻYN

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica XIV Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

8 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: os. Dywizjonu 303, 34, Kraków

Krótki opis projektu

KRWIODAWCY Z CZYŻYN Promocja Honorowego Krwiodawstwa, Zwiększenie liczby Honorowych Krwiodawców Zapewnienie Krwi i jej składników w wystarczającej ilości dla potrzeb Mieszkańców Dzielnicy XIV Czyżyny i całego Miasta Krakowa

Opis projektu


1. Promocja Honorowego Krwiodawstwa na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny
2. Zakup Materiałów Promujących Honorowe Krwiodawstwo w Krakowie 
a. Banery, Rollupy
b. Gadżety (np: smyczki, przypinki, długopisy, ołówki, parasole, piłki)
c. Ulotki, Plakaty, Nalepki
d. Inne materiały promocyjne
 
Promocja Społeczna: "KRWIODAWCY Z CZYŻYN"
https://www.facebook.com/groups/KRWIODAWCY.z.CZYZYN

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem jest przede wszystkim Promocja Krwiodawstwa wśród Mieszkańców Dzielnicy XIV Czyżyny,

dotarcie do jak najszerszej grupy Honorowych Dawców Krwi, a w szczególności do Kandydatów na Honorowych Dawców Krwi oraz uświadomienie społeczeństwu potrzeb systemu lecznictwa w zakresie krwi, jak i znaczenia systematycznego oddawania krwi. 

Krwi nie można wyprodukować, ciągle krwi brakuje. W Krakowie zlokalizowanych jest wiele szpitali, które wymagają zapasów krwi by przeprowadzać operacje jak i inne zabiegi ratujące życie.
Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym.

Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.
Aby wspomóc zapewnienie jej zapasów do wykorzystania w takich sytuacjach, coraz więcej osób decyduje się na zostanie krwiodawcą. Wszystko opiera się na zasadzie dobrowolnego oraz bezpłatnego oddawania krwi.

Promocja krwiodawstwa jest potrzeba zwłaszcza w perspektywie starzejącego się społeczeństwa. Istotne jest by pokazać, zwłaszcza młodym zdrowym osobom, że robiąc tak niewiele mogą uratować Komuś życie.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia.

Powszechna opinia o wysokiej wartości moralnej honorowego krwiodawstwa i jego pożyteczności dla społeczeństwa nie przekłada się jednak na spektakularny napływ krwiodawców do punktów pobrań. Istnieje niewielka grupa ludzi, która oddaje krew oraz zdecydowanie większa, która tego nie robi mimo braku formalnych przeciwwskazań.

Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – dlatego tak ważne jest, by zdrowe, pełnoletnie osoby dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi i niosły pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami.
Pamiętajmy, że krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.
Dzięki krwi ofiarowanej przez wyjątkowych ludzi – Honorowych Dawców Krwi, możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którym krew jest potrzebna do życia.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Promocja Honorowego Krwiodawstwa Zakup materiałów promujących Honorowe Krwiodawstwo 8 000,00 PLN
8 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Akcje krwiodawstwa 7 akcji krwiodawstwa w Dzielnicy XIV Czyżyny 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt ważny społecznie w kontekście podniesienia świadomości mieszkańców związanej z honorowym krwiodawstwem oraz pozyskania nowych krwiodawców. Istotny jest również pozytywny aspekt projektu związany z budową lokalnych, dzielnicowych więzi społecznych.
powrót