Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 31:

Stop bazgrołom! Tworzymy mural profilaktyczny

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

84 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działka nr 604/3, wschodnia strona muru wokół budynku Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Mikołaja Kopernika 50

Krótki opis projektu

Celem projektu jest stworzenie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych na murze pokrytego bazgrołami przy ul. Mikołaja Kopernika 50, muralu profilaktycznego zachęcającego Panie do wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

Opis projektu

Celem projektu jest stworzenie we współpracy ze studentami i pracownikami Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na murze pokrytego bazgrołami przy ul. Mikołaja Kopernika 50 w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Uniwersyteckiego, muralu profilaktycznego zachęcającego Panie do wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Lokalizacja muru nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie w tym budynku znajduje się Pracownia Mammograficzna, w której to Panie mogą wykonać badanie profilaktyczne w kierunku raka piersi. 

 
Zadaniem muralu profilaktycznego przy ul. Mikołaja Kopernika 50 będzie zachęcanie i przypominanie kobietom o wykonywaniu regularnych badań profilaktycznych, w szczególności w kierunku raka piersi oraz raka szyjki macicy. 
 
Dodatkowym aspektem będzie poprawa walorów estetycznych muru, który obecnie pokryty jest bazgrołami i bohomazami, często wulgarnymi.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu pozwoli na zwrócenie szczególnej uwagi na konieczność wykonywania badań profilaktycznych wśród Pań. Dzięki regularnym badaniom profilaktycznym możemy w wielu przypadkach wykryć chorobę w jej początkowym stadium rozwoju.

 
Kolejnym elementem jest poprawa walorów estetycznych murów przy ul. Mikołaja Kopernika 50, który obecnie pokryty jest bohomazami.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Mural profilaktyczny Zaprojektowanie i wykonanie muralu profilaktycznego o powierzchni całkowitej ok. 140 m² 84 000,00 PLN
84 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Zaprojektowanie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych muralu profilaktycznego II-VII 2025 r.
Przetarg Ogłoszenie przetargu i wyłonienie artysty na wykonanie muralu profilaktycznego VIII-X 2025 r.
Realizacja Wykonanie muralu profilaktycznego XI 2025 r.

Galeria

powrót