Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 33:

Oceanarium w krakowskim ZOO

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa

Krótki opis projektu

Projekt zakłada wybudowanie oceanarium w ZOO krakowskim na wzór oceanarium we Wrocławiu. Oceanarium w kształcie tunelu gdzie mieszkańcy podziwiać będą świat fauny i flory oceanu: żółwie, płaszczki, ryby, koniki morskie i inne gatunki oceaniczne.

Opis projektu

Projekt zakłada wybudowanie oceanarium w ZOO krakowskim na wzór oceanarium we Wrocławiu. Oceanarium w kształcie tunelu gdzie mieszkańcy podziwiać będą świat fauny i flory oceanu: żółwie, płaszczki, ryby, koniki morskie i inne gatunki oceaniczne. Krakowskie ZOO stanie się prawdziwą atrakcją dla mieszkańców i turystów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Krakowskie oceanarium podobnie jak w mieście Wrocław może stać jedna z najpopularniejszych atrakcji Krakowa. Wspaniałe wnętrza niebieskiej wody z rafą koralową oraz zwierzętami oceanicznymi przybliżą mieszkańcom piękny podwodny świat. Z tunelu można obserwować zachowanie oceanicznych zwierząt, zobaczyć ich życie, podziwiać wspaniałe kolorowe ryby i inne gatunki żyjące w oceanie. Projekt ma również bogatą wartość edukacyjną dla dzieci, które nie tylko z podręczników na lekcji biologii ale i na żywą będą mogły podziwiać świat oceanu. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt, PNB Projekt, PNB 100 000,00 PLN
Budowa oceanarium budowa oceanarium 1 420 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt, PNB Projekt, PNB 2025
Budowa oceanarium Budowa oceanarium 2026

Galeria

powrót