Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 47:

Bezpłatne Kajaki na Zalewie Nowohuckim dla Krakowian!

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

241 200,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zalew Nowohucki

Krótki opis projektu

Projekt ma na celu udostępnienie mieszkańcom Krakowa możliwości aktywnego wypoczynku i bezpłatnego korzystania z kajaków na Zalewie Nowohuckim. To szansa na wzmocnienie lokalnej społeczności przez wspólne, zdrowe i ekologiczne spędzanie czasu.

Opis projektu

Zapraszam do wsparcia projektu "Bezpłatne Kajaki na Zalewie Nowohuckim dla Krakowian", który pragnie zapewnić mieszkańcom naszego miasta wyjątkową możliwość korzystania z uroków Zalewu Nowohuckiego w sposób aktywny i całkowicie bezpłatny. 

 
Ten innowacyjny projekt ma na celu udostępnienie kajaków każdemu chętnemu, niezależnie od wieku czy doświadczenia, umożliwiając bliski kontakt z naturą i promując zdrowy styl życia.
 


Od wiosennego rozkwitu maja aż do barwnego zakończenia września, Zalew Nowohucki ma szansę stać się centrum rekreacyjnym, gdzie dźwięk wiosła przecinającego wodę będzie codzienną muzyką dla odwiedzających. Projekt zakłada, że kajaki będą dostępne dla szerokiego grona użytkowników: seniorów, którzy mogą cieszyć się spokojnym wiosłowaniem w rytmie serca miasta, rodzin z dziećmi poszukujących wspólnych, radosnych chwil na łonie natury oraz młodzieży szukającej przygody i aktywnego wypoczynku.

Twoje głosowanie na ten projekt to nie tylko głos na darmową rozrywkę i aktywność na świeżym powietrzu, ale również inwestycja w społeczność Krakowa. To głos na przestrzeń, gdzie możemy się spotkać, wymieniać doświadczenia i cieszyć wspólnym czasem. Darmowe wypożyczenie kajaków to także krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i turystyki, która szanuje nasze lokalne środowisko.
 


Nie pozwólmy, aby ta okazja przepłynęła obok nas bez echa. Zagłosuj na "Bezpłatne Kajaki na Zalewie Nowohuckim dla Krakowian" i bądź częścią zmiany, która wniesie więcej ruchu, radości i spokoju w nasze codzienne życie. Razem możemy uczynić Zalew Nowohucki miejscem pełnym życia, dostępnym dla każdego, kto pragnie doświadczyć piękna Krakowa z kajaka. To więcej niż projekt – to nasz wspólny ruch ku lepszemu, zdrowszemu miastu.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt "Bezpłatne Kajaki na Zalewie Nowohuckim dla Krakowian" to nie tylko inicjatywa rekreacyjna, ale przede wszystkim wszechstronnie korzystna dla społeczności Krakowa. 

 
To przemyślana propozycja, która uwzględnia wiele kluczowych aspektów życia współczesnego miasta.

Aspekt społeczny: Projekt ten sprzyja integracji mieszkańców, oferując wspólną, pozytywną aktywność, która jednoczy ludzi różnych pokoleń i środowisk. Kajakarstwo to hobby, które może być uprawiane przez osoby w różnym wieku, stwarzając doskonałą okazję do budowania więzi między seniorami, dorosłymi oraz młodzieżą. To także platforma wymiany doświadczeń i promowania dialogu międzypokoleniowego.

Aspekt zdrowotny: Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla utrzymania zdrowia. Pływanie kajakiem to forma ćwiczenia, która wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję sercowo-naczyniową i ogólną sprawność fizyczną, a także przyczynia się do redukcji stresu. Dostępność darmowych kajaków zachęca do częstszej aktywności na świeżym powietrzu, co ma bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców.

Aspekt turystyczny: Zalew Nowohucki, dzięki temu projektowi, ma szansę stać się atrakcyjnym punktem na mapie turystycznej Krakowa. Umożliwienie bezpłatnego wypożyczenia kajaków przyciągnie nie tylko mieszkańców, ale także turystów, co może przyczynić się do wzrostu lokalnej gospodarki.

Aspekt rekreacyjny: Projekt zapewnia mieszkańcom Krakowa alternatywę dla tradycyjnych form spędzania wolnego czasu. Kajakarstwo to zajęcie, które pozwala na bliski kontakt z przyrodą i jest doskonałym sposobem na oderwanie się od codziennego zgiełku miasta. 

Podsumowując, "Bezpłatne Kajaki na Zalewie Nowohuckim dla Krakowian" to projekt, który w pełni wykorzystuje potencjał naturalny i społeczny regionu. Jest to inwestycja w zdrowie, dobrostan i rozwój społeczności Krakowa, która przyniesie długofalowe korzyści dla mieszkańców i miasta. Poprzez wsparcie tego projektu, nie tylko wzbogacamy życie rekreacyjne, ale również przyczyniamy się do budowania silniejszej, zdrowszej i bardziej zintegrowanej społeczności.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przygotowania Przygotowania do otwarcia wypożyczalni zawierające niezbędne czynności remontowe miejsca i ochrony dla użytkowników włącznie z zakupem niezbędnego wyposażenia ratunkowego i przeciwsłonecznego. Promocja wydarzenia. 25 000,00 PLN
Prowadzenie Prowadzenie wypożyczalni 10 kajaków z osprzętem w każdy weekendy (sobota-niedziela) od maja do września przez 8 godzin włączając w to transport i zatrudnienie 3 osób obsługi 216 200,00 PLN
241 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowania Przygotowania do otwarcia wypożyczalni styczeń-kwiecień 2025
Realizacja Prowadzenie wypożyczalni maj-wrzesień 2025

Galeria

powrót