Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 75:

Średniowieczny Kraków dla dzieci w świecie Minecraft

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

70 800,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Internet

Krótki opis projektu

Projekt zakłada odtworzenie średniowiecznego miasta Kraków z elementami znanych polskich legend w popularnej grze komputerowej Minecraft.

Opis projektu

Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez odtworzenie średniowiecznego obrazu miasta w popularnej grze komputerowej Minecraft. W ramach projektu każda zainteresowana osoba będzie mogła zwiedzić, całkowicie za darmo, serwer Minecraft z dedykowaną i niepowtarzalną mapą Krakowa, na której będą ukryte interaktywne zadania związane z miejskimi legendami. Projekt ma na celu stworzyć wirtualną przestrzeń do spotkań z najmłodszymi mieszkańcami miasta oraz dziećmi z całej Polski. Kraków jest kulturalną stolicą kraju, więc projekt idealnie wpasowuje się w charakter miasta i stanie się atrakcyjną promocją na spędzenie w nim wolnego czasu. Internet to nieodzowny element codzienności dla dzieci i młodzieży, a Minecraft gwarantuje duże zainteresowanie ze względu na fakt, iż nieprzerwanie cieszy się bardzo dużą popularnością największych twórców internetowych. Projekt ma szansę stać się międzypokoleniowym łącznikiem, ponieważ jego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi różnych grup wiekowych, od rodzin z dziećmi przez młodzież szkolną, a kończąc na studentach.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wykorzystanie komputerów oraz Internetu do promocji kultury i dziedzictwa narodowego może podnieść świadomość polskich dzieci, a także całych rodzin i pozwoli na aktywizację kulturalną najmłodszej grupy społecznej, która stereotypowo nie jest zainteresowana historią oraz wydarzeniami kulturalnymi. Propozycja stworzenia wirtualnego świata opartego na średniowiecznym Krakowie oraz miejskich legendach będzie stanowić poszerzenie ciekawych form spędzania czasu wolnego dla uczniów z Krakowa i okolic, a także dla młodzieży z innych części Polski. Dzieci to jeden z najważniejszych czynników wpływających na wakacyjne plany polskich rodzin, dlatego należy wspierać i rozpowszechniać interaktywną formę edukacji dla najmłodszych na temat Krakowa oraz krzewienia w nich idei spędzenia wakacji w dawnej stolicy Polski. Oprócz korzyści, jaką jest rozwój krakowskiej wspólnoty, stworzymy również okazję na lepsze zrozumienie i komunikację w następnych pokoleniach.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Serwer Minecraft Zakup serwera na 12 miesięcy, wgrywanie pluginów, testowanie różnych rozwiązań, przygotowywanie serwa do poziomu grywalności 3 500,00 PLN
Odtworzenie średniowiecznego Krakowa w świecie Minecraft Wybór odpowiedniego artysty, przygotowanie planów miasta, dopracowanie szczegółów i realizacja zamówienia. 20 000,00 PLN
Tygodniowa kampania w social media Kampania na Facebooku, Instagramie oraz TikToku 5 000,00 PLN
Dwutygodniowa kampania Google Ads Kampania reklamowa na YouTube 2 500,00 PLN
Druk plakatów A3 100 szt 300,00 PLN
Dystrybucja plakatów Dystrybucja plakatów w krakowskich szkołach oraz w pobliżu szkół. 2 000,00 PLN
Współpraca z influencerem Współpraca z Mortalcio (opcjonalnie innym youtuberem związanym z Minecraft oraz Krakowem) na YouTube, stworzenie filmu promocyjnego serwera 10 000,00 PLN
Druk plakatów B1 100 szt 10 000,00 PLN
Ekspozycja plakatów B1 (14 dni) na słupach reklamowych 3 500,00 PLN
Spot reklamowy 30 sekund przygotowany na bazie kreacji graficznej 7 000,00 PLN
Kreacja graficzna wydarzenia 7 000,00 PLN
70 800,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Stworzenie mapy Kontakt z historykami oraz osobami związanymi z historią Krakowa, odtworzenie historycznych planów miasta w grze Minecraft pierwsze półrocze 2025 r.
Uruchomienie serwera Zakup serwera, wgranie mapy, przygotowanie pluginów, wydarzeń oraz wszystkich elementów niezbędnych do gry drugie półrocze 2025 r.
Współpraca z YouTuberem Nawiązanie współpracy ze znanym krakowskim influencerem/youtuberem, który gra lub grał w Minecraft, np. Mortalcio drugie półrocze 2025 r.
Promocja serwera w szkołach oraz mediach społecznościowych Opublikowanie filmu promocyjnego serwera wraz z rozpowszechnieniem informacji na temat projektu wśród młodzieży. drugie półrocze 2025 r.
powrót