Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 75:

Średniowieczny Kraków dla dzieci w świecie Minecraft

Projekt odrzucony: Ocena merytoryczno-prawna propozycji zadania: „Średniowieczny Kraków dla dzieci w świecie Minecraft” zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego (numer projektu BO.OM.75/24) wykonana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w dniu 29.05.2024 r. na podstawie § 15 ust.3 uchwały nr LI/1410/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 13.01.2021 r. w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa Projekt „Średniowieczny Kraków dla dzieci w świecie Minecraft” o numerze projektu BO.OM.75/24do Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony w kategorii Kultura. Projekt zakładał odtworzenie średniowiecznego miasta Kraków z elementami znanych polskich legend w popularnej grze komputerowej Minecraft. W związku z faktem, że w ocenie komórek merytorycznych Muzeum Krakowa, którym przekazano projekt do analizy m.in. Działu Informatycznego i Działu Promocji w projekcie występowały braki, które rzutowały na konieczność dokonania zmiany kosztorysu projektu – Muzeum Krakowa wystąpiło do wnioskodawcy mailowo na adres wskazany przez niego do kontaktu tj. bartekczechy96@gmail.com czterokrotnie, kolejno w dniach 29.03.2024 r., 08.04.2024 r. 12.04.2024 r. i 19.04.2024 r. z prośbą o kontakt i uzupełnienie informacji. Do dnia dokonania niniejszej oceny Muzeum nie otrzymało żadnej zwrotnej informacji. Dodatkowo pracownik Muzeum w dniach 05.04.2024, 08.04.2024 r., 11.04.2024 r., 12.04.2024 r., 17.04.2024 r., 6.05.2024 r. wykonał do wnioskodawcy połączenia telefoniczne, które nie zostały przez niego odebrane, a w dniu 08.04.2024 r. pracownik Muzeum wysłał wnioskodawcy wiadomość sms z prośbą o kontakt w sprawie projektu – która pozostała bez odpowiedzi ze strony wnioskodawcy. Mając na względzie powyższe, biorąc pod uwagę dochowanie przez Muzeum najwyższej staranności w próbach nawiązania kontaktu z wnioskodawcą, działając na podstawie § 16 Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa, Muzeum Krakowa dokonuje negatywnej oceny projektu i stwierdza, że z przyczyn formalnych winien on zostać odrzucony.

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

70 800,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Internet

Krótki opis projektu

Projekt zakłada odtworzenie średniowiecznego miasta Kraków z elementami znanych polskich legend w popularnej grze komputerowej Minecraft.

Opis projektu

Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez odtworzenie średniowiecznego obrazu miasta w popularnej grze komputerowej Minecraft. W ramach projektu każda zainteresowana osoba będzie mogła zwiedzić, całkowicie za darmo, serwer Minecraft z dedykowaną i niepowtarzalną mapą Krakowa, na której będą ukryte interaktywne zadania związane z miejskimi legendami. Projekt ma na celu stworzyć wirtualną przestrzeń do spotkań z najmłodszymi mieszkańcami miasta oraz dziećmi z całej Polski. Kraków jest kulturalną stolicą kraju, więc projekt idealnie wpasowuje się w charakter miasta i stanie się atrakcyjną promocją na spędzenie w nim wolnego czasu. Internet to nieodzowny element codzienności dla dzieci i młodzieży, a Minecraft gwarantuje duże zainteresowanie ze względu na fakt, iż nieprzerwanie cieszy się bardzo dużą popularnością największych twórców internetowych. Projekt ma szansę stać się międzypokoleniowym łącznikiem, ponieważ jego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi różnych grup wiekowych, od rodzin z dziećmi przez młodzież szkolną, a kończąc na studentach.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wykorzystanie komputerów oraz Internetu do promocji kultury i dziedzictwa narodowego może podnieść świadomość polskich dzieci, a także całych rodzin i pozwoli na aktywizację kulturalną najmłodszej grupy społecznej, która stereotypowo nie jest zainteresowana historią oraz wydarzeniami kulturalnymi. Propozycja stworzenia wirtualnego świata opartego na średniowiecznym Krakowie oraz miejskich legendach będzie stanowić poszerzenie ciekawych form spędzania czasu wolnego dla uczniów z Krakowa i okolic, a także dla młodzieży z innych części Polski. Dzieci to jeden z najważniejszych czynników wpływających na wakacyjne plany polskich rodzin, dlatego należy wspierać i rozpowszechniać interaktywną formę edukacji dla najmłodszych na temat Krakowa oraz krzewienia w nich idei spędzenia wakacji w dawnej stolicy Polski. Oprócz korzyści, jaką jest rozwój krakowskiej wspólnoty, stworzymy również okazję na lepsze zrozumienie i komunikację w następnych pokoleniach.

powrót