Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 59:

Pieszo i rowerem na Fabryczną

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ul. Mogilska w kierunku al. Jana Pawła II na odcinku od przejścia przy Komendzie Wojewódzkiej Policji do ulicy Fabrycznej

Krótki opis projektu

Utworzenie brakującej infrastruktury pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Mogilskiej na odcinku od przejścia pieszo-rowerowego przy Komendzie Wojewódzkiej Policji do ulicy Fabrycznej.

Opis projektu

Projekt zakłada uzupełnienie brakującej infrastruktury pieszo-rowerowej wraz z rozbudową chodnika w ciągu ulicy Mogilskiej w kierunku Jana Pawła II na odcinku od przejścia pieszo-rowerowego przy Komendzie Wojewódzkiej Policji do ul. Fabrycznej.Projekt ma na celu rozbudowę obecnego chodnika w ciąg pieszo-rowerowy oraz postawienie oznaczeń drogowych C-13/C-16 na podanym odcinku.
Rozbudowa jest możliwa dzięki obszernemu niezagospodarowanemu pasowi zieleni, który graniczy z obecnym wąskim chodnikiem.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ze względu do budowę i rozwój kompleksu mieszkalno-usługowego Miasto w Mieście przy ul. Fabrycznej istniejąca infrastruktura piesza prowadząca od przystanku Białucha w stronę ulicy Fabrycznej jest niewystarczająca. W godzinach szczytu chodnikiem poruszają się mieszkańcy osiedli oraz pracownicy znajdujących się przy ulicy Fabrycznej kompleksów biurowych.
Ruch pieszych jest wzmożony a dodatkowo sytuację utrudnia fakt urywającej się w tym miejscu ścieżki rowerowej. Projekt ma na celu ułatwienie poruszania się i zwiększenia komfortu funkcjonowania mieszkańcom dzielnicy oraz dojeżdżającym do pracy w kompleksie Fabryczna mieszkańcom innych części Krakowa. Projekt wspiera bezpieczeństwo Krakowian oraz rozwój ekologicznego transportu.
Dodatkowym atutem projektu jest uzupełnienie brakującego szlaku rowerowego łączącego Dzielnice Grzegórzki z północnymi dzielnicami Krakowa oraz al. Pokoju.
 

Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Sporządzenie dokumentacji projektowej Opracowanie i niezbędne uzgodnienia styczeń-luty 2025
Realizacja Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oznaczeniem marzec-czerwiec 2025

Galeria

powrót