Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 21:

Miasteczko Rowerowe "Roverove Love"

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

163 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków ul. Popławskiego 17

Krótki opis projektu

Kolorowe miasteczko rowerowe ma służyć dzieciom, które rozwijają umiejętność jazdy na rowerze i poznają przepisy ruchu drogowego. W kontrolowanych warunkach przyczyni się to do zwiększenia ich pewności siebie oraz bezpieczeństwa na drogach.

Opis projektu

Na istniejącym placu betonowym na terenie przyszkolnym o wymiarach 25x25 m należy wymienić nawierzchnię asfaltową i stworzyć miasteczko rowerowe.

 
W skład miasteczka ruchu drogowego miałyby wejść ścieżki rowerowe imitujące drogi z oznaczeniami zarówno poziomymi jak i pionowym w postaci mniejszych niż obowiązujące, znakami drogowymi mobilnymi i montowanymi na stałe. Układ dróg zawierałby skrzyżowania oraz prawoskręty i lewoskręty. Wjazd na układ dróg poprzedzony byłby utwardzonym placem towarzyszącym wyposażonym w samoobsługową stację serwisowania rowerów, ławki dla osób towarzyszących, pojemniki na odpady, oraz elementy zabezpieczające. 
 
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

W związku ze zwiększającym się ruchem rowerowym w Krakowie chcemy zadbać o poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników.

 
 Celem projektu jest umożliwienie dzieciom przekazania zasad ruchu drogowego w sposób przystępny i oddający rzeczywiste uwarunkowania drogowe. Pod okiem rodziców, bądź nauczycieli, dzieci miałyby możliwość poznania i wykorzystania nabytej wiedzy poprzez praktyczne ćwiczenia i zabawę.
 
W kolorowym, przyjemnym, bezpiecznym otoczeniu czas mogłyby spędzać rodziny, ale miasteczko byłoby również miejscem do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 61. 

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Integracja lokalnej społeczności, budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, rozrywka, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Krakowa.
powrót