Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 63:

Muzyczne Wieczory na Białych Morzach - Koncerty Organowe

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

30 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, Totus Tuus 32, 30-610 Kraków

Krótki opis projektu

Cykl 4 koncertów organowych, odbywających się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, wykonywanych przez uznanych i renomowanych wykonawców z kraju i zza granicy, z wykorzystaniem wysokiej klasy wielkich organów symfonicznych.

Opis projektu

Propozycja koncertów organowych w ramach cyklu: ,,Muzyczne Wieczory na Białych Morzach'''', które odbędą się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie -  w miejscu o światowej renomie i w jednym z najważniejszych kościołów miasta Krakowa. Zachwyca ono neorenesansową architekturą i sztuką sakralną, przyciąga licznie turystów, pielgrzymów i melomanów muzyki klasycznej. Sanktuarium posiada wysokiej klasy, wielkie organy piszczałkowe, polskiej firmy Zych, które mają 52 głosy i zachwycają słuchaczy swoim głębokim, potężnym symfonicznym brzmieniem. W planach uwzględnione są 4 koncerty, w wykonaniu renomowanych i wybitnych na skalę światową artystów z Polski i zza granicy, rozłożone na nadchodzący kwartał:

W kwietniu: koncert prof. Tomasza Adama Nowaka z Niemiec. W programie niemiecka muzyka organowa oraz improwizacje organowe. 

W maju - koncert prof. Arkadiusza Bialica, w programie organowa muzyka baroku i romantyzmu.

W czerwcu - koncert Sary Kim z Francji, w programie francuska muzyka organowa epoki romantyzmu. 

W lipcu - koncert duetowy Erika Strohmeiera z Niemiec i Anastazji Yurchenko z Ukrainy - w programie tranksrypcje na organy muzyki W.A. Mozarta oraz nieznane utwory duetowe na organy.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Organizacja powyższego projektu, ubogaci ofertę kulturalną Krakowa i będzie świetną promocją dla samego miasta. Cykl koncertów ma dużą szansę na międzynarodowy rozgłos, nie tylko poprzez sprowadzenie wybitnych i znanych wykonawców, ale również dzięki infrastrukturze, wyposażeniu i renomie krakowskiego sanktuarium, które oczekują na wykorzystanie ich w pełnej krasie. Podczas, gdy na północy miasta i w jego centrum, koncertów nie brakuje, tak na południu odczuwalny jest brak koncertów muzyki klasycznej i poważnej, która przyciągnie nie tylko mieszkańców, ale i osoby z różnych zakątków Polski, a nawet i świata. Promocja dobrej kultury na wysokim poziomie jest potrzebna dla kształtowania wiedzy, wyobraźni, świadomości społeczeństwa, stanowi naukę piękna i poznanie tego, co wartościowe. 

 
Zdjęcia prezentujące kościół i organy autorstwa własnego i strony: sjanpawel2.pl 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Promocja Kampania reklamowa (ekspozycja 14 dni – cały Kraków, 150szt. plakatów B1) 4 000,00 PLN
Koszty podróży Zwrot kosztów podróży zagranicznym artystom (2 osoby) 2 000,00 PLN
Zakwaterowanie i wyżywienie Zapewnienie muzykom noclegów i wyżywienia (4 x 1000,00) 4 000,00 PLN
Poczęstunek Zakup arykułów spoźywczych do przygotowania poczęstunku dla muzyków po koncercie 2 000,00 PLN
Opłaty licencyjne ZAiKS 2 000,00 PLN
Honoraria wykonawców Wynagrodzenie dla 4 muzyków (4 x 4000,00 brutto 16 000,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Organizacja koncertów organowych w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie w ramach cyklu: ,,Muzyczne wieczory na Białych Morzach''''''''. Sprowadzenie wybitnych i renomowanych wykonawców z Polski i zza granicy, zapewnienie im noclegów, wyżywienia i zapłata za wykonywanie koncertów. 20.02.2023

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu zwiększy atrakcyjność oferty kulturalnej skierowanej do mieszkańców Krakowa. Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony mieszkańców na kontakt z kulturą wysoką. Realizowanie potrzeb wyższych - kulturowych, w tym poznawczych i estetycznych, będzie ważnym elementem rewitalizacji społecznej.
powrót