Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 109:

Przystanek bez deszczu

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

250 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rondo Mogilskie (przystanek tramwajowy w stronę R. Grzegórzeckiego)

Krótki opis projektu

Koniec z moknięciem w deszczu czekając na tramwaj na zatłoczonym przystanku! Projekt zakłada montaż zadaszenia nad całym peronem na Rondzie Mogilskim (przystanek w stronę R. Grzegórzeckiego).

Opis projektu

Typowy krakowski przystanek to peron z ustandaryzowaną wiatą- budką. Niestety na bardziej zatłoczonych przystankach stają się one stanowczo zbyt małe, przez co podczas złych warunków atmosferycznych wiele osób musi stać poza nią, moknąc w deszczu lub smażąc się na słońcu. Takim przystankiem jest Rondo Mogilskie.

Chcemy to zmienić: nasz projekt zakłada wykonanie zadaszenia peronu w kierunku Ronda Grzegórzeckiego. Zadaszenie będzie w formie dachu przymocowanego do muru oporowego, zakrywające całą powierzchnię peronu. Możliwe jest też wsparcie dachu na dodatkowych filarach. 
 
W Krakowie od wielu lat nie stosuje się takich dachów, znanych wielu pasażerom z dworców PKP i PKS. Jedynym wyjątkiem jest pl. Bohaterów Getta. Zadaszenie nad całym peronem pozwala na komfortowe oczekiwanie dla dużej liczby pasażerów i wejście do tramwaju suchą stopą. W innych miastach przystanki o dużym natężeniu ruchu pasażerskiego są w takie zadaszenie wyposażone. Przykładami mogą być łódzka Stajnia dla Jednorożców albo warszawski przystanek Metro Ratusz Arsenał. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt poprawi warunki pasażerów oczekujących na przystanku.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonanie projektu Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnej decyzji administracyjnej 50 000,00 PLN
Wykonanie i montaż zadaszenia Budowa zadaszenia nad przystankiem wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną 200 000,00 PLN
250 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnej decyzji administracyjnej 2025
Realizacja robót budowlanych Realizacja prac w terenie 2026

Galeria

powrót