Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica IV NR 71:

A może Andrejkow? StreetArt przy Bałtyckiej

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica IV Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

65 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Bałtycka 3

Krótki opis projektu

Celem projektu jest wykonanie muralu na budynku przy ul. Bałtyckiej 3, pozostającym w zarządzie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie.

Opis projektu

Celem projektu jest wizualne ożywienie budynku przy ul. Bałtyckiej 3 poprzez wykonanie autorskiego muralu, którego tematyka będzie nawiązywała do przeszłości tych okolic lub postaci ważnych dla lokalnej społeczności. Koncepcja zostanie skonsultowana z autorem projektu, będzie również spójna z koncepcją Ekomuzem Prądnika. 

Mural zostanie wykonany zgodnie z wytycznymi zarządcy (zgoda w załączeniu). 
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Street art pod postacią muralu z powodzeniem ożywia przestrzeń miejską i powoduje, że zaniedbane często miejsca zyskują na atrakcyjności, a często  może z powodzeniem"opowiadać" o miejscu, w którym się znajduje.

Galeria

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada realizację muralu na elewacji budynku przy ul. Bałtyckiej 3, który jest w zarządzie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozytywnie opiniuje projekt pn. „A może Andriejkow? StreetArt przy Bałtyckiej” zgłoszony do Budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa 2024 (wniosek nr BO.D4.71/24) z poniższymi uwagami: • konkurs musi być przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (Prawo zamówień publicznych), a projekt przedstawiony do zaopiniowania Zespołowi ds. Murali, zgodnie z zarządzeniem nr 580/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 3 marca 2023 r. w sprawie powołania zespołu zadaniowego pod nazwą Zespół ds. Murali, trybu i zakresu jego działania oraz powinien być zgodny z obowiązującą polityką muralową w Mieście, • zgodnie z przedstawionymi wymogami przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Zespołu ds. Murali, wykonanie muralu będzie możliwe przy spełnieniu poniższych warunków: - prace będą prowadzone przez osoby posiadające stosowne uprawnienia i kwalifikacje do ich realizacji, adekwatne do planowanego zakresu i charakteru prac, - prace będą prowadzone przy wykorzystaniu materiałów posiadających stosowne atesty i dopuszczonych do wykorzystywania na terenie Polski, - realizacja prac nie może uniemożliwiać użytkowania budynku oraz stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa osób lub ich mienia, - teren realizacji prac utrzymywany będzie w stanie uporządkowanym, zgodnie z aktualnie obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków oraz w należytym stanie sanitarno-porządkowym, - wnioskodawca/wykonawca przyjmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób trzecich, w tym odpowiedzialność cywilnoprawną za wszelkie zdarzenia w związku z prowadzonymi pracami, mogące rodzić roszczenia właściciela budynku lub osób trzecich, - po wykonaniu muralu należy zabezpieczyć ścianę powłoką antygraffiti, - ewentualne powstałe nielegalne graffiti w miejscu muralu będą usuwane przez wykonawcę we własnym zakresie, - zabrania się ingerencji w strukturę ściany, tj. tynk, izolację termiczną, - wykonane prace nie mogą pogorszyć parametrów termicznych ściany, • równocześnie informuję, iż uzyskanie pozytywnej opinii Zespołu ds. murali, nie zwalnia wykonawcy od uzyskania innych pozwoleń/opinii wymaganych obowiązującymi przepisami prawa.
powrót