Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XV NR 15:

CHODNIK od parku wzdłuż działek ROD do ul. Mistrzejowickiej

Projekt odrzucony: Projekt zakłada wykonanie chodnika - spacerniaka od górnej części os. Piastów do parku/lasku w dół osiedla w kierunku działek ROD do ul. Mistrzejowickiej. Przedmiotowy projekt został poddany ocenie merytoryczno-prawnej oraz wysłany do opinii różnych jednostek zewnętrznych. Część lokalizacji znajduje się we władaniu Gminy Miejskiej Kraków, jednak większa część to działki w korzystaniu Rodzinnych Ogródków Działkowych Kombatant. Użytkownicy zespołu ogródków działkowych mają zawarte z Gminą Miejską Kraków umowy dzierżawy na czas nieokreślony dodatkowo działka nr 52/84 obręb NH-2, objęta jest umową dzierżawy zawartą na czas nieoznaczony na cel rolniczy. Zmniejszenie zakresu spowoduje niespełnienie głównego założenia zadania jakim jest połączenie os. Piastów do ul. Mistrzejowickiej. Zgodnie z opinią Zarządu Dróg Miasta Krakowa należy również zapewnić prawidłowe warunki odwonienia i oświetlenia. Mając na uwadze powyższe całościowe koszty wykonania zadania przewyższyłyby koszty realizacji projektu o charakterze dzielnicowym. Zgodnie z zapisami uchwały nr LI/1410/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 13 stycznia 2021 r. w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa § 17. 1. W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty: 2) których wymagany budżet całkowity na realizację jest niezgodny z limitami finansowymi wskazanymi w § 13 ust. 2 do 3 regulaminu; 7) które są planowane do realizacji na gruntach nie należących i nie pozostających we władaniu Miasta. W związku z powyższym projekt zostanie odrzucony.

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica XV Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

110 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: OS. PIASTÓW / MISTRZEJOWICKA

Krótki opis projektu

Budowa nowego chodnika- spacerniaka będzie przedłużeniem zejścia od górnej części os. Piastów od parku/lasku w dół osiedla w kierunku działek ROD do ul. Mistrzejowickiej. Projekt umożliwi mieszkańców osiedla przejście w stronę Zalewu Zesławickiego.

Opis projektu

Projekt dotyczy budowy ok 270 m odcinka nowego chodnika- spacerniaka dla górnej części mieszkańców os. Piastów oraz dla mieszkańców ul. Mistrzejowickiej. Rejon chodnika dotyczy działek gminnych nr: 52/84 (przejście między działkami ROD),  52/51 (miejsce starej ścieżki już nieistniejącej ze względu na rokroczne zajeżdżanie rolnika sąsiadującego z działką terenu gminnego), 52/50 (dołączenie do obecnego chodnika) nr obrębu 2 w jednostce ewidencyjnej Nowa Huta. Koniecznością byłoby wycięcie w niedużym stopniu dzikiej roślinności. Projekt wpisywałby się w dolnej jej części z obydwu stron działek ROD z projektem zagospodarowania terenu Mistrzejowice- Północ wykonując tam w przyszłości przejścia dla pieszych. Ze względu na liczne korzystanie ze spacerów niezbędna jest pilna budowa chodnika. Końcem spacerniaka byłby przecinający go odcinek drogi przedłużenia od ul. Powstańców wzdłuż nasypu kolejowego po stronie miasta. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

W ostatnim okresie na osiedlu Piastów powstała duża liczba bloków. Mieszkańcy coraz częściej wychodzą z rodzinami na spacery właśnie w rejon bardziej niezagospodarowany jakim jest Zalew Zesławicki, czując tam spokój i dobro naturalnego środowiska. Do mieszkańców naszego osiedla przyjeżdżają rodziny i znajomi i właśnie tam jesteśmy w stanie przedstawić nam połączenie miasta z rejonami pięknej wsi polskiej. Renowacja Fortu 48a powoduje zwiększenie atrakcyjności naszego osiedla dla zwiedzających, który sąsiaduje z omawianymi terenami. Znaczna część naszych mieszkańców posiada na terenach ROD działki. Przejście suchą stopą w tym terenie na obecną chwilę jest niemożliwe. 

Stanowiące przedmiot niniejszego projektu działania infrastrukturalne w wymierny sposób podniosą estetykę, a także funkcjonalność oraz bezpieczeństwo zmniejszając liczbę poślizgnięć powodujących potencjalne zagrożenia złamań.

Galeria

powrót