Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XVIII NR 41:

INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW Z KLUBEM "HERKULES" BRANICE

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica XVIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

979 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Imprezy plenerowe w osiedlach Branice, Przylasek Rusiecki, Ruszcza, Wyciąże i Pleszów

Dodatkowe lokalizacje: Imprezy plenerowe w osiedlach Branice, Przylasek Rusiecki, Ruszcza, Wyciąże i Pleszów

Krótki opis projektu

Imprezy plenerowe w osiedlach Branice, Przylasek Rusiecki, Ruszcza, Wyciąże i Pleszów, wycieczki integracyjno-krajoznawcze, uczestniczenie w kursach i zajęciach organizowanych przez Klub "Herkules".

Opis projektu

Klub "Herkules" zlokalizowany jest w osiedlu Branice, współpracują z nim grupy obrżędowe z osiedli Przylasek Rusiecki - "Przylasianie", z Ruszczy - "Bezpieczna Ruszcza" ,Wyciąż "Błyskawiczne Panie" i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pleszowskiej. Projekt zakłada organizację imprez plenerowych w sześciu osiedlach, zaproszenie zespołu, wykonawcy lub kabaretu. Wydarzenie będzie bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych i odbędzie się w plenerowej scenerii poszczególnych osiedli. Po planowanym występie zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców. Planowanie wszechstronnej oferty dla rodzin poprzez organizację wycieczek integracyjno-krajoznawczych, pikników dla dzieci, rodziców i seniorów. Zakup niezbędnych akcesoriów i strojów do organizacji imprez plenerowych. Szczegółowa oferta zostanie opracowana po badaniu potrzeb i będzie mogła ulec zmianie w trakcie zbierania na bieżąco opinii uczestników i uczestniczek. Podróżowanie, uczenie się nowych rzeczy, pogłębianie relacji i ciągły rozwój oraz aktywność dopasowana do potrzeb i możliwości człowieka służą każdemu, bez względu na wiek. Projekt przewiduje bezpłatnej oferty zajęć i uczestnictwo w kursach i warsztatach organizowanych przez klub. Służą one zgłębianiu wiedzy, stanowią idealny sposób na rozwój kreatywności i poszerzanie zainteresowań.

Autor projektu mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku oraz niemożliwe do przewidzenia w dniu składania projektu wymagania organizacyjno-prawne, wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. W przypadku, jeśli kwota dofinansowania nie wystarczy na realizację pełnego projektu, zostanie on zrealizowany do wysokości przyznanych środków. Ostateczny zakres realizacji zadania zostanie w takim przypadku skonsultowany z autorem projektu na etapie jego realizacji.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Chcemy stworzyć wydarzenia kulturalne, za pomocą którego można integrować społeczność na poziomie lokalnym. Podróżowanie, uczenie się nowych rzeczy, pogłębianie relacji i ciągły rozwój oraz aktywność dopasowana do potrzeb i możliwości człowieka służą każdemu, bez względu na wiek. Projekt wyrównuje różnice między zamożniejszymi i mniej zasobnymi członkami naszej społeczności. Przewiduje bezpłatnej oferty zajęć w kursach, wykładach i warsztatach. Służą one zgłębianiu wiedzy, stanowią idealny sposób na rozwój kreatywności i poszerzanie zainteresowań. Bezpłatne zajęcia i warsztaty przyciągają więcej mieszkańców, co sprzyja integracji społeczności lokalnej.

Charakterystyka długoterminowych skutków: Długoterminowe efekty to budowanie więzi społecznych i wzmacnianie relacji międzyludzkich w społecznościach lokalnych poprzez regularne organizowanie imprez plenerowych i wycieczek integracyjno-krajoznawczych. Udostępnienie bezpłatnych zajęć i kursów sprzyja ciągłemu rozwojowi społecznemu i edukacyjnemu. Projekt ożywia lokalną scenę kulturalną, łagodzi różnice społeczne i promuje aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, budując społeczeństwo obywatelskie.
powrót