Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XIII NR 44:

Plac zabaw nad Wilgą w rejonie ul.Rydlówka i Kobierzyńskiej

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica XIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

450 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Obszar nad stawem Banka w Parku Rzecznym Wilga, wejście od ul.Kobierzyńskiej, działka nr 115/2 Obr.P30

Krótki opis projektu

PLAC ZABAW WŚRÓD DRZEW - stwórzmy wymarzone miejsce rekreacji dla naszych dzieciaków, w pięknym otoczeniu zieleni, rzeki Wilgi i stawu Banka.

Opis projektu

Uwaga!!! Wasze dzieci nie mogą się doczekać na pierwszy publiczny plac zabaw w okolicy!
Koniecznie wśród zieleni! Najlepiej w Parku nad Wilgą!  
                                                                                                      
 
Właśnie nad rzeką Wilgą, w rejonie ul. Rydlówka może powstać piękny plac zabaw, położony w cieniu drzew, nad brzegiem malowniczego stawu Banka.




Wyobraźmy sobie, że główną atrakcją będzie zestaw w klimacie „domków w koronach drzew”  wkomponowany w istniejącą zieloną przestrzeń, złożony z:
  • wież/domków z balkonami
  • mostków linowych, przejść, zaułków i tuneli
  • zjeżdżalni i spirali do zjazdu
  • wejść w postaci ścianek linowych i wspinaczkowych,
  • lornetki do obserwacji ptaków
zapewniających wyzwania i świetną zabawę dla dzieci w każdym wieku!

Kolejną atrakcją niech będzie zestaw huśtawek, w tym też nieco bardziej osobliwych jak:
  • przestrzenna wieża sznurkowa
  • huśtawka typu skateboard
  • bocianie gniazdo
oraz uwielbiana przez wszystkich trampolina czy „małpi gaj”.

Po harcach wśród drzew, najmłodsi chętnie spędzą czas w zacienionej i ogrodzonej piaskownicy, najlepiej z kuchnią polową z prawdziwego zdarzenia!

Miejsce zabaw zostanie oddzielone od ulicy, ścieżki rowerowej wzdłuż Wilgi i stawu, ogrodzeniem z krzewów, traw i rabat z kwiatami. Nie zabraknie też ławek dla opiekunów z widokiem zarówno na plac zabaw jak i staw.


Dzieci z niepełnosprawnościami będą miały możliwość dostępu do różnych zabawek, w szczególności do piaskownicy z kuchnią polową i bocianiego gniazda.

Cały plac zabaw ma powstać z poszanowaniem istniejących drzew, które mają stanowić jego wielki atut w upalne, letnie dni.

Projekt miałby być realizowany w ramach założonego budżetu i w przyszłości uzupełniany o kolejne atrakcje.

Przedstawione wizualizacje są propozycją zagospodarowania przestrzeni wskazanej jako miejsce na plac zabaw i nie zawierają wszystkich opisanych w projekcie elementów.
 
GALERIA:



 
 
LOKALIZACJA:

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

Ceny podane w kosztorysie projektu są cenami orientacyjnymi, które zostaną szczegółowo określone przez Projektanta na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Na obszarze pomiędzy ulicami Konopnickiej, Wadowicką i Brożka, w szybko rozwijającej się dzielnicy Mateczny brakuje ogólnodostępnego placu zabaw zarówno dla starszych jak i młodszych dzieci. Miejsca do zabawy musimy szukać na sąsiednich osiedlach i nie znajdziemy go w promieniu mniejszym niż 1km od ul. Rydlówka, będącej centralną ulicą dzielnicy.
 

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę placu zabaw w Dzielnicy XIII Podgórze w obrębie Parku Rzecznego Wilga. Plac zabaw zostałby wykonany z naturalnych materiałów (m.in. drewno, naturalna nawierzchnia bezpieczna) nawiązując do naturalności parku rzecznego. Realizacja zachęciłaby okolicznych mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
powrót