Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XVI NR 22:

Likwidacja "Ławczki Strusia" w okolicach bloku os. Strusia 6

Projekt odrzucony: Projekt zakłada likwidację wykonanego zagospodarowania terenu oraz tzn. "Ławeczkę Strusia" na wysokości os. Strusia 6 w Krakowie. Całość przedmiotowego terenu powstała w ramach złożonego projektu Budżetu Obywatelskiego w roku 2019 pn. "Zagospodarowanie terenu Plant Bieńczyckich wraz z ławeczką Józefa Strusia" - numer BO.D16.20/19 . Podkreśla się, że stan techniczny całego zagospodarowania nie wymaga rewitalizacji lub likwidacji. Dodatkowo ze względu na fakt, iż przedmiotowe zagospodarowanie zawiera w sobie elementy upamiętniające zasłużoną postać i spełnia swoje podstawowe założenia nie jest zasadnym usuwanie go z terenu Plant Bieńczyckich. Mając na względzie powyższe, projekt zostaje odrzucony.

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica XVI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

38 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: teren przed blokiem os. Strusia 6 - gps 50.08840756475837, 20.012215150705348

Krótki opis projektu

W okolicy bloku os. Strusia 6 została zbudowana atrakcja turystyczna pn "Ławeczka Józefa Strusia". Miejsce to nie zyskało na popularności, a postać patrona może mieć charakter fikcyjny. Likwidacja - oszczędność kosztów napraw, utrzymania tego miejsca

Opis projektu

Proponujemy rozbiórkę obiektu p/n Ławeczka Strusia. Wywiezienie do utylizacji gruzu, betonowych i metalowych elementów. Dodatkowo potrzebna jest rekultywacja terenu, w celu przywrócenia jego pierwotnej funkcji.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Miejsce to wprowadza w błąd, co do zapewniania o historycznym charakatrze postaci Józefa Strusia, a dodatkowo promuje osiągnięcia socjalizmu przedstawiając okoliczności powstania okolicznych osiedli. Miejsce nie cieszy się dużą popularnością, nie zyskało też sławy o charakterze ogólno-miejskim. Wkrótce będzie ono wymagało rewitalizacji, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Formuła tego miejsca nie sprawdziła się, a rozwiązaniem jest jego rozbiórka i rewitalizacja terenu.

Galeria

powrót