Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 167:

Przejście przez ul. Stella-Sawickiego przy ul. Orlińskiego

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Skrzyżowanie ul. Izydora Stella-Sawickiego z ul. Bolesława Orlińskiego.

Krótki opis projektu

Wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Izydora Stella-Sawickiego na wysokości skrzyżowania z ul. Bolesława Orlińskiego. Stworzenie przejścia umożliwi w przyszłości zlokalizowanie tam przystanków autobusowych.

Opis projektu

Wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Izydora Stella-Sawickiego na wysokości skrzyżowania z ul. Bolesława Orlińskiego. Budowa fragmentów chodników przez pas zieleni oraz dowiązanie do chodników wzdłuż ul. Stella-Sawickiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Aktualnie w miejscu, w którym miałoby znaleźć się przejście przez ul. Stella-Sawickiego znajduje się przedept na pasie zieleni oddzielającym obie jezdnie tej ulicy. Mieszkańcy przechodzą w tym miejscu przez ulicę narażając się na niebezpieczeństwo. Takie przejście umożliwiłoby połączenie osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych po wschodniej stronie ul. Izydora Stella-Sawickiego z biurowcami, terenami zielonymi i atrakcjami takimi jak Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego zlokalizowanymi po zachodniej stronie tej ulicy.

 
Przejście dla pieszych umożliwiłoby także w przyszłości wyznaczenie w jego sąsiedztwie przystanków autobusowych, o które mieszkańcy od lat zabiegają. Poza osiedlem mogłyby one obsługiwać także biurowce zlokalizowane wzdłuż ul. Życzkowskiego.
 
Takie przejście ułatwiłoby także komunikację pomiędzy dzielnicami, tworząc prostą drogę z Bieńczyc i Nowej Huty, wzdłuż pasa startowego lotniska Rakowice - Czyżyny, przez Czyżyny w stronę Prądnika Czerwonego. Dobrze wpisywałoby się również w nowy układ drogowy zbudowany po zachodniej części lotniska w ramach inwestycji w dojazd do MCN Cogiteon.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt organizacji ruchu Przygotowanie projektu organizacji ruchu na ul. Stella-Sawickiego 20 000,00 PLN
Wyznaczenie przejścia oraz budowa połączeń chodników Budowa dowiązań do istniejących chodników oraz instalacja znaków pionowych i malowanie poziomych 1 500 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt organizacji ruchu Przygotowanie projektu organizacji ruchu na ul. Stella-Sawickiego 2025-03-31
Wyznaczenie przejścia oraz budowa połączeń chodników Budowa dowiązań do istniejących chodników oraz instalacja znaków pionowych i malowanie poziomych 2025-08-31

Galeria

powrót