Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 154:

Integracja pokoleniowa i społeczna- piknik rodzinny

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

122 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park na Kurdwanowie przy ul. Franciszka Bujaka

Krótki opis projektu

Zadanie zakłada organizacje eventu rodzinno-sportowego dla mieszkańców Krakowa, bez znaczenia jest wiek, miejsce zamieszkania czy niepełnosprawność. Piknik będzie polegał na organizacji gry terenowej, oraz aktywności i integracji całych rodzin.

Opis projektu

Zadanie będzie polegało na organizacji eventu rodzinno-integracyjno-sportowego w parku miejskim na Kurdwanowie. Czas trwania pikniku to ok 8h.

Celem działania jest integracja pokoleniowa i społeczna. Chcemy w ten sposób pokazać mieszkańcom Krakowa, jak można współpracować, jednoczyć się z osobami niepełnosprawnymi spędzać razem czas. Nie ma znaczenia wiek, czy niepełnosprawność. Chcemy by było to wydarzenie, w którym nie ma barier wykluczających kogokolwiek w jego udziale. Podczas pikniku dla wszystkich uczestników czekać będzie wiele atrakcji, konkursów i zabaw.
Bardzo dużym aspektem dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży jest integracja ze zdrowymi rówieśnikami, aby nie czuły się bardziej wykluczone niż są. Potrzeba przynależności do grupy rówieśniczej jest ogromna, stąd inicjatywa do połączenia sił w integracji rodzin.
 

Plan Wydarzenia obejmuje zorganizowanie na terenie Parku na Kurdwanowie ( miejsce to posiada pełną dostępność architektoniczną) miejsca dla dzieci z Krakowa oraz ich rodzin. w którym będą strefy dmuchańców, strefa poczęstunku (wata cukrowa, dania ciepłe oraz napoje), animacje, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i ich rodzin. Kolejnym punktem będzie gra terenowa na której będą do wykonania pod okiem instruktorów różne aktywności sportowe, zadania matematyczne,tor przeszkód, zadania manualne – a w śród tych którzy zaliczą każdą stację zostaną rozlosowane nagrody w formie drobnego sprzętu sportowego, gadżetów oraz o słodyczy. Dodatkowo dla młodzieży będzie strzelnica ASG, jak również warsztaty plastyczne, ruchowe, przyrodnicze i inne.

.
 
Planuje się że przez cały dzień w zadaniu weźmie min1000 mieszkańców Krakowa. Planuje się realizację zadania 7.06.2025 w godzinach od 12 –20. Podstawowym celem jest integracja społeczna wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych poprzez aktywność ruchową.

 

Pomysł na realizację zadania jest wynikiem braku integracji dzieci i młodzieży oraz dorosłych w szczególności niepełnosprawnych. Po obserwacji potrzeb społecznych po przebyciu pandemii oraz wojny na Ukrainie, która niewątpliwie bardzo odznaczyła się i odznacza na psychice ludzi.
 
Podczas pikniku chcemy uspołecznić, odbudować relacje społeczne, zbudować siatkę relacji, integrować ludzi, budować nowe więzi a także dać ludziom oddech, pomóc zwalczać stres. Proponowany przez nas event ma charakter pikniku dla wszystkich pokoleń, wszystkich mieszkańców tych starych i tych nowych, młodszych i niepełnosprawnych. Projekt zadania zakłada bezpłatny udział w zadaniu dla mieszkańców Krakowa.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Beneficjentami proponowanego zadania są mieszkańcy Krakowa w każdym wieku bez jakichkolwiek selekcji. Zadanie jest zadaniem bezpłatnym dla jego odbiorców i jest zadaniem ogólnodostępnym. Z uwagi na fakt w jakich czasach przyszło nam żyć i jak będzie wyglądał świat po pandemii należy pamiętać ze ludzie będą koncentrować się na zaspokojeniu i zapewnieniu sobie i swoim bliskim tzw. podstawowych potrzeb a potrzeby rozrywki, integracji, rozwoju, kultury i sportu będą na znacznie dalszym planie.
Zadanie zakłada ze mieszkańcy będą mieli możliwość nie tylko spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również zintegrować się i poruszać, czy to indywidualnie czy w grupach. Mieszkańcy naszego miasta potrzebują spotkań, świadomości jak wiele miasto dla nich robiło i robi.

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu pozwoli na integrację społeczną różnych osób, niezależnie od wieku czy niepełnosprawności. Projekt ma na celu pokazanie mieszkańcom Krakowa, jak można współpracować, jednoczyć się i aktywnie spędzać czas z osobami niepełnosprawnymi.
powrót