Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 143:

Muzyka i Prawo

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

30 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków

Krótki opis projektu

Spotkania mieszkańców Krakowa z autorytetami prawniczymi: wykłady połączone z dyskusjami. Każde z wydarzeń zwieńczone będzie koncertem muzyków - pedagogów AMKP w Krakowie.

Opis projektu

Projekt eksploatujący zagadnienia z zakresu związków muzyki klasycznej (artystycznej) i prawa na poziomie estetycznym i filozoficznym. Jak mówi jedna z prelegentek zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu: "Prawo traktuję jako spoiwo społeczne, czynnik, który ma bardzo wiele wspólnego z poezją czy ze sztukami performatywnymi jak muzyka (...)  prawo żyje dzięki interpretacji. Dokładnie to samo, co zdarza się w muzyce".
Do projektu zaproszone zostaną uznane autorytety prawne - osoby o wybitnym dorobku naukowym i zajmujące się eseistyką na temat związków muzyki i prawa: prof. Ewa Łętowska, prof. Włodzimierz Wróbel, mec. Stanisław Kłys. Spotkania uświetnią koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu m.in.: Mateusza Zubika, Adriana Nowaka, Piotra Różańskiego.
Opiekę merytoryczną nad projektem poprowadzą dr Mateusz Zubik (AMKP) oraz dr Jan Czarnecki (Uniwersytet w Kolonii).

UZASADNIENIE PROJEKTU

Podczas spotkań Muzyka i Prawo przedstawione zostaną mieszkańcom naszego miasta w przystępny sposób zagadnienia prawne, z którymi stykają się w codziennym życiu. Zaproszeni goście wykażą związki prawa z innymi dziedzinami, a głównie z muzyką.
Mieszkańcy będą mieli niepowtarzalną okazję do dyskusji z autorytetami prawniczymi. Każde spotkanie zakończy kameralny koncert muzyki klasycznej, który pozwoli zaprzyjaźnić się z tym rodzajem rozrywki i zachęci do samodzielnych wypraw do filharmonii czy opery.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Tantiemy Koszt opłacenia praw autorskich i licencji. 5 000,00 PLN
Wynagrodzenia Koszt wynagrodzeń prelegentów i artystów, biorących udział w spotkaniach 20 000,00 PLN
Promocja Koszty projektów graficznych i druku materiałów (plakaty, ulotki) oraz kampanii w mediach społecznościowych. 5 000,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie projektu Przygotowanie umów, promocja, harmonogram spotkań luty-marzec 2025
Realizacja projektu Trzy spotkania, jeden raz w miesiącu kwiecień-czerwiec 2025
Ewaluacja Rozmowy z uczestnikami, ankiety zapotrzebowania maj-sierpień 2025
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt pozytywnie wpłynie na ofertę kulturalną Krakowa, a dzięki otwartemu charakterowi spotkań z projektu będzie mogło skorzystać szerokie grono odbiorców. Spotkania muzyczne połączone z prelekcją i dyskusją, staną się przestrzenią do integracji pomiędzy mieszkańcami, a także zaproszonymi gośćmi. Projekt wzbogaci kulturalną ofertę Krakowa.
powrót