Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 145:

Leśny zakątek im. Simony Kossak na terenie "Kossakówki"

Projekt odrzucony: W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą realizowane projekty, które wymagają współpracy instytucjonalnej, jeżeli osoby odpowiedzialne za kierowanie daną instytucją nie przedstawiły wyraźnej, pisemnej gotowości do współpracy w formie oświadczenia. "Kossakówka", historyczna siedziba Rodziny Kossaków, jest własnością Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Obecnie w obiekcie trwa kompleksowy remont wraz z zagospodarowaniem terenu i rewaloryzacją ogrodu, który prowadzony jest na podstawie opracowanych już projektów i szeregu pozwoleń konserwatorskich i pozwolenia na budowę, wymaganych ze względu na fakt, że zarówno "Kossakówka", jak i przylegający do niej teren są wpisane do rejestru zabytków.

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

540 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Kossaka 4

Krótki opis projektu

Teren dawnego ogrodu rodziny Kossaków. Obecnie mini dziki park z kilkunastoma drzewami liściastymi, w wieku ok. 60-80 lat. Stworzenie przestrzeni edukacyjnej dla osób odwiedzających w zakresie promowania ochrony dzikiej natury i osoby Simony Kossak

Opis projektu

Zagospodarowanie ogrodu wokół Kossakówki.

 
Zbudowanie  na terenie parkowej części trzech altanek z ławkami, 
z dostępem do wifi i odpowiednimi apkami kierującymi  do określonych zbiorów multimediów  do zapoznania się z dokonaniami prof. Simony Kossak, takich jak:.
audycje radiowe, telewizyjne,  filmy, zdjęcia, sceny z Jej życia w Dziedzince, pracy w Stacji PAN w Białowieży.  
 
Wizualizacja leśniczówki Dziedzinka na planszy,
Tablice informacyjne o życiu i dorobku naukowym Profesor i inicjatywach w zakresie ochrony natury
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Upamiętnienie zasług rodziny Kossaków nie tylko w obszarze kultury, a  także w dziedzinie edukacji  z zakresu ochrony przyrody.

powrót