Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XIII NR 51:

Dzielnica XIII i Przedszkolak z piłką.

Projekt odrzucony: Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zająć piłkarskich oraz Mistrzostw Dzielnicy XIII dla dzieci w kategoriach skrzat i żak. W trakcie weryfikacji merytoryczno - prawnej projektu stwierdzono brak istotnych informacji potrzebnych do analizy wyżej wymienionego wniosku. Wnioskodawca zgłaszając pomysł ma obowiązek wskazać elementy niezbędne do rozpatrzenia wniosku wynikające z Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Zgodnie z § 16 ust. 1 ww. Regulaminu, Wnioskodawca został poinformowany o konieczności dokonania uzupełnień w terminie zgodnym z §16 ust. 4, czyli do 14 dni. Niestety, Wnioskodawca nie dokonał wystarczających uzupełnień w ww. terminie. W związku z powyższym nie ma możliwości pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica XIII - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

57 900,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Orlik ul. Myśliwska 67

Krótki opis projektu

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć piłkarskich oraz Mistrzostw Dzielnicy XIII dla dzieci w kategoriach skrzat i żak. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2025.

Opis projektu

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć ogólnorozwojowych z elementami piłki nożnej oraz cyklu turniejów dla Przedszkoli z dzielnicy XIII. W zawodach wezmą udział dzieci w kategoriach wiekowych: skrzat , żak Realizatorem zadania będzie organizacja pozarządowa, która zostanie wyłoniona w drodze rozpoznania rynku zgodnie z harmonogramem. Po wyłonieniu realizatora, to on odpowiada za wszystkie kolejne etapy projektu, w tym za dokonywanie zakupów oraz zawieranie umów zleceń z osobami, których udział jest uwzględniony w harmonogramie i kosztorysie. Beneficjentami będą dzieci z podgórskich przedszkoli. Uczestnictwo w tych zespołach jest ogólnodostępne dla chętnych. Rywalizacja sportowa będzie się odbywać w systemie turniejowym.   Uśredniona liczba uczestników jednego turnieju to około 100 dzieci. ( pełna uśredniona liczba dzieci to 200 dzieci)  Zakłada się przeprowadzenie  2 turniejów na wiosnę lub na jesieni. Projekt ma za zadanie wspieranie szkolenia najmłodszych dzieci. Dzięki  temu projektowi dzieci poczują radość i satysfakcję z uprawiania sportu. Trenerzy podczas prowadzenia zajęć oraz rozgrywek kładą nacisk na podnoszenie umiejętności sportowych dzieci, ich ogólny rozwój fizyczny oraz kształtowanie prawidłowych postaw. Nie każde dziecko uprawiające sport może być profesjonalnym sportowcem. Poprzez to, dzieci zostaną zachęcone do aktywności fizycznej co przełoży się na lepsze wyniki w nauce oraz sprawi że z chęcią będą pracować w grupie.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Sport to najlepsza szkoła życia i daje efekty na następne pokolenia. Aktywność fizyczna to zdrowy styl życia, kształtowanie obowiązku, nauka odpowiedzialności. Poprzez sport uczymy dzieci szacunku do pracy i własnych obowiązków oraz do drugiej osoby. Dzieci uprawiające sport uczą się współpracy. Sport to obok rodziny i szkoły ważny filar edukacji młodych ludzi. Dlatego należy wspierać i rozpowszechniać wszelkie rodzaje ruchu na świeżym powietrzu.

Charakterystyka długoterminowych skutków: Możliwość udziału w zajęciach, turniejach dla najmłodszych dzieci, to dodatkowa okazja do rozwoju umiejętności i zdobywania doświadczenia w sporcie. Dzieci uczą się zasad Fair Play i wdrażają je do swojego życia codziennego.

Galeria

powrót