Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 180:

BĄDŹ OFFLINE NA ZEBRACH

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Krótki opis projektu

Projekt graficzny dot. bezpieczeństwa polega na namalowaniu znaków zakazów używania elektroniki na przejściach dla pieszych. Znaki te powinny być przed przejściem, duże wyraźne symbole - przejdź offline, zakaz używania tel, słuchawek, tabletów etc.

Opis projektu

Zadanie polega na namalowaniu, lub leż wykonaniu znaków taką techniką jak pasy dużych znaków graficznych lub napisów tego typy: "przejdź offline lub okrągły znak zakazu używania telefonów (przekreślony telefon),  słuchawek (przekreślone słuchawki nauszne), tabletów (przekreślone urządzenie). Ważne by znaki były z dwóch stron przejścia dla pieszych. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Obserwując otoczenie i pieszych z pochylonymi głowami, nie zatrzymujących się przed zebrami, a często wbiegających na przejście, chcę zwrócić na bezpieczeństwo na jezdniach poprzez grafikę poziomą, właśnie przez zebrami. Nowelizacja prawa o ruchu drogowym dała pieszym więcej uprawnień, takie jak pierwszeństwo na pasach jeszcze przed wejściem na drogę. Jednakże, związane z tym jest pewne obowiązki, w tym zakaz używania telefonu na pasach. Przepisy dotyczą nie tylko komórek, ale także innych urządzeń multimedialnych, np. tabletów. Celem jest zachowanie maksymalnej koncentracji pieszych podczas wchodzenia na jezdnię, aby mogli obserwować otoczenie i reagować na zagrożenia ze strony kierowców. Nawyk dbania o bezpieczeństwo powinno być codziennym treningiem. W wielu miastach w Polsce jak i w Europie takie grafiki są już rozpowszechnione.

Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
plan, projekt grafik, zakup materiałów, wykonanie zadania projekt można realizować etapami, rozszerzając ilość przejść 2024-2025

Galeria

powrót