Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica VI NR 32:

Teatr Złoty Róg przedstawia bronowickie zwyczaje

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica VI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

35 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica VI Bronowice

Krótki opis projektu

Warsztaty z aktorstwa oraz folkloru, tańca, pieśni i muzyki ludowej dla mieszkańców mające doprowadzić do wystawienia przed publicznością Bronowic i Mydlnik przedstawienia teatralnego oraz cyklu widowisk i spektakli obrzędowych.

Opis projektu

Nieodpłatne warsztaty z aktorstwa oraz folkloru, tańca, pieśni i muzyki ludowej mają finalnie doprowadzić do wystawienia przed publicznością Bronowic i Mydlnik  przedstawienia teatralnego oraz widowisk i spektakli obrzędowych nawiązujących do lokalnej kultury i tradycji.  Aktorami biorącymi udział w projekcie będą mieszkańcy lokalnej społeczności. Z pozyskanych funduszy sfinansujemy m.in. uczestnictwo wszystkich chętnych w warsztatach aktorskich, śpiewu i tańca, koszty kadry szkolącej, koszty strojów, rekwizytów, scenografii, muzyki, koszty lokalowe, opracowania scenariuszy, wynajmu sal do wystawienia spektakli itp. Na operatora projektu proponuję Muzeum Krakowa z filią w bronowickiej Rydlówce.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma kontynuować i rozwijać  ideę  bezpłatnych zajęć warsztatowych w zakresie teatru i lokalnego folkloru w Bronowicach.  Dzięki niemu mieszkańcy dzielnicy pod okiem fachowych reżyserów przygotowują spektakle teatralne oraz widowiska obrzędowe nawiązujące do lokalnej tradycji dawnych wsi Bronowice Małe i Mydlniki. Efektem finalnym projektu będzie całoroczny cykl urozmaiconych wydarzeń kulturalnych w dzielnicy VI dzięki którym mieszkańcy mogą poznać lokalną tradycję, a także miło spędzić czas podczas oglądania widowisk i spektakli teatralnych. Zarówno udział w zajęciach warsztatowych, jak i wstęp na spektakl i widowiska dla publiczności jest nieodpłatny.  Projekt jest odpowiedzią na istniejącą w Bronowicach potrzebę kultywowania dawnych tradycji i zwyczajów. Uświadamia, rozwija intelektualnie oraz integruje mieszkańców dzielnicy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja całego projektu Realizacja całego projektu 35 000,00 PLN
35 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Planowanie aktywności Planowanie aktywności 2025
Organizacja aktywności Organizacja aktywności 2025
Charakterystyka długoterminowych skutków: Ocena merytoryczno-prawna propozycji zadania „Teatr Złoty Róg przedstawia bronowickie zwyczaje” zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego (numer projektu BO. D6.32/24) wykonana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa na podstawie § 15 ust.3 uchwały nr LI/1410/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 13.01.2021 r. w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego. Projekt „Teatr Złoty Róg przedstawia bronowickie zwyczaje” o numerze projektu BO. D6.32/24 do Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony w kategorii Kultura. W ramach projektu przeprowadzone mają być nieodpłatne warsztaty z aktorstwa oraz folkloru, tańca, pieśni i muzyki ludowej dla mieszkańców mające doprowadzić do wystawienia przed publicznością Bronowic i Mydlnik przedstawienia teatralnego oraz cyklu widowisk i spektakli obrzędowych. Aktorami biorącymi udział w projekcie będą mieszkańcy lokalnej społeczności dzielnicy VI Bronowice. Z pozyskanych funduszy sfinansujemy m.in. uczestnictwo wszystkich chętnych w warsztatach aktorskich, śpiewu i tańca, koszty kadry szkolącej, koszty strojów, rekwizytów, scenografii, muzyki, koszty lokalowe, opracowania scenariuszy, wynajmu sal do wystawienia spektakli itp. Na operatora projektu wnioskodawca zaproponował oddział Muzeum Krakowa- Rydlówka. Merytoryczna wartość planowanego zadania zasługuje na bardzo dobrą ocenę. Muzeum Krakowa stwierdza, że projekt nawiązuje do działań realizowanych już z powodzeniem, w ubiegłych latach – a więc bogatej, animującej lokalną społeczność działalności teatru amatorskiego „Złoty Róg”. Będzie to znakomita propozycja dla Mieszkańców Bronowic i Krakowa na poznanie dziedzictwa tego terenu, zanurzenie się w barwach i pięknie dawnych obrzędów, ale i świata teatru. To wyjątkowa propozycja dla lokalnych mieszkańców (i nie tylko) na twórcze spędzenie czasu, ale i odkrywanie swoich talentów i pasji a także łącznie się w lokalne działania i wydarzenia. Projekt jest możliwy do realizacji. Zaplanowana kwota, odpowiada potrzebom organizacji działań teatru. Projekt spełnia kryterium ogólnodostępności. Po dokonaniu oceny merytoryczno – prawnej - Muzeum Krakowa dostrzegając dużą wartość działania, pozytywnie opiniuje projekt.
powrót