Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica VI NR 32:

Teatr Złoty Róg przedstawia bronowickie zwyczaje

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica VI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

35 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica VI Bronowice

Krótki opis projektu

Warsztaty z aktorstwa oraz folkloru, tańca, pieśni i muzyki ludowej dla mieszkańców mające doprowadzić do wystawienia przed publicznością Bronowic i Mydlnik przedstawienia teatralnego oraz cyklu widowisk i spektakli obrzędowych.

Opis projektu

Nieodpłatne warsztaty z aktorstwa oraz folkloru, tańca, pieśni i muzyki ludowej mają finalnie doprowadzić do wystawienia przed publicznością Bronowic i Mydlnik  przedstawienia teatralnego oraz widowisk i spektakli obrzędowych nawiązujących do lokalnej kultury i tradycji.  Aktorami biorącymi udział w projekcie będą mieszkańcy lokalnej społeczności. Z pozyskanych funduszy sfinansujemy m.in. uczestnictwo wszystkich chętnych w warsztatach aktorskich, śpiewu i tańca, koszty kadry szkolącej, koszty strojów, rekwizytów, scenografii, muzyki, koszty lokalowe, opracowania scenariuszy, wynajmu sal do wystawienia spektakli itp. Na operatora projektu proponuję Muzeum Krakowa z filią w bronowickiej Rydlówce.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma kontynuować i rozwijać  ideę  bezpłatnych zajęć warsztatowych w zakresie teatru i lokalnego folkloru w Bronowicach.  Dzięki niemu mieszkańcy dzielnicy pod okiem fachowych reżyserów przygotowują spektakle teatralne oraz widowiska obrzędowe nawiązujące do lokalnej tradycji dawnych wsi Bronowice Małe i Mydlniki. Efektem finalnym projektu będzie całoroczny cykl urozmaiconych wydarzeń kulturalnych w dzielnicy VI dzięki którym mieszkańcy mogą poznać lokalną tradycję, a także miło spędzić czas podczas oglądania widowisk i spektakli teatralnych. Zarówno udział w zajęciach warsztatowych, jak i wstęp na spektakl i widowiska dla publiczności jest nieodpłatny.  Projekt jest odpowiedzią na istniejącą w Bronowicach potrzebę kultywowania dawnych tradycji i zwyczajów. Uświadamia, rozwija intelektualnie oraz integruje mieszkańców dzielnicy.

Charakterystyka długoterminowych skutków: Ocena merytoryczno-prawna propozycji zadania „Teatr Złoty Róg przedstawia bronowickie zwyczaje” zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego (numer projektu BO. D6.32/24) wykonana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa na podstawie § 15 ust.3 uchwały nr LI/1410/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 13.01.2021 r. w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego. Projekt „Teatr Złoty Róg przedstawia bronowickie zwyczaje” o numerze projektu BO. D6.32/24 do Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony w kategorii Kultura. W ramach projektu przeprowadzone mają być nieodpłatne warsztaty z aktorstwa oraz folkloru, tańca, pieśni i muzyki ludowej dla mieszkańców mające doprowadzić do wystawienia przed publicznością Bronowic i Mydlnik przedstawienia teatralnego oraz cyklu widowisk i spektakli obrzędowych. Aktorami biorącymi udział w projekcie będą mieszkańcy lokalnej społeczności dzielnicy VI Bronowice. Z pozyskanych funduszy sfinansujemy m.in. uczestnictwo wszystkich chętnych w warsztatach aktorskich, śpiewu i tańca, koszty kadry szkolącej, koszty strojów, rekwizytów, scenografii, muzyki, koszty lokalowe, opracowania scenariuszy, wynajmu sal do wystawienia spektakli itp. Na operatora projektu wnioskodawca zaproponował oddział Muzeum Krakowa- Rydlówka. Merytoryczna wartość planowanego zadania zasługuje na bardzo dobrą ocenę. Muzeum Krakowa stwierdza, że projekt nawiązuje do działań realizowanych już z powodzeniem, w ubiegłych latach – a więc bogatej, animującej lokalną społeczność działalności teatru amatorskiego „Złoty Róg”. Będzie to znakomita propozycja dla Mieszkańców Bronowic i Krakowa na poznanie dziedzictwa tego terenu, zanurzenie się w barwach i pięknie dawnych obrzędów, ale i świata teatru. To wyjątkowa propozycja dla lokalnych mieszkańców (i nie tylko) na twórcze spędzenie czasu, ale i odkrywanie swoich talentów i pasji a także łącznie się w lokalne działania i wydarzenia. Projekt jest możliwy do realizacji. Zaplanowana kwota, odpowiada potrzebom organizacji działań teatru. Projekt spełnia kryterium ogólnodostępności. Po dokonaniu oceny merytoryczno – prawnej - Muzeum Krakowa dostrzegając dużą wartość działania, pozytywnie opiniuje projekt.
powrót