Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica VII NR 57:

"Ostróg Bramny Bielany" - dawna brama do Krakowa.

Projekt odrzucony: Nieruchomość oznaczona jako działka nr 267/18 i 267/16, obręb 16, jednostka ewidencyjna Krowodrza, zabudowana ostrogiem bramnym bramy „Bielany”, położona przy ul. Księcia Józefa 65 w Krakowie, wpisana do rejestru zabytków pod numerem A-876, objęta jest umową dzierżawy z dnia 30.06.2023 r. na czas oznaczony 15 lat. Zgodnie z umową dzierżawca zobowiązany jest do przystosowania obiektu do przedmiotu dzierżawy, w tym także jego wyposażenia, we własnym zakresie i na swój koszt. W związku z powyższym złożony projekt nie spełnia wymogów określonych regulaminem Budżetu Obywatelskiego par. 17 ust. 1 pkt. 7, tj.: W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty (…) które są planowane do realizacji na gruntach nie należących i nie pozostających we władaniu Miasta.

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt lokalny - Dzielnica VII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

30 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Księcia Józefa 65

Krótki opis projektu

"Ostróg Bramny Bielany" to zlokalizowany w okolicy Kopca Kościuszki fragment twierdzy Kraków z około 1910 roku. Chcielibyśmy wyposażyć go w elementy multimedialne, aby każdy odwiedzający mógł poczuć się tak, jakby cofnął się o ponad 100 lat .

Opis projektu

Ostróg Bramny Bielany to wyjątkowe miejsce zlokalizowane przy Moście Zwierzynieckim, przy skrzyżowaniu ul. Księcia Józefa z ul. Makuszyńskiego. Takie miejsca zasługują na to, by w miarę możliwości dać im nowe życie. Chcielibyśmy wyposażyć wnętrze pomieszczenia w multimedialne elementy, które zmysłami pozwolą przenieść się w przestrzeń fragmentu dawnej Twierdzy Kraków. Doposażając naszą działalność, chcielibyśmy poszerzyć ją o "mikro muzeum."  Ekrany multimedialne imitowałyby okna, przez które wyglądając można by oglądać wirtualną bramę wjazdowa do Krakowa, żołnierzy austriackich, wozy konne, przechodniów z tamtego czasu. Efekty dźwiękowe spotęgują doznania. Elementy wystroju stanowiłyby wyposażenie "mikro muzeum". Chcielibyśmy również zorganizować niebiletowane koncerty dawnej muzyki folkowej.  

UZASADNIENIE PROJEKTU

Podjęte czynności miałyby na celu pobudzenie zmysłów każdej osoby pojawiającej się na terenie ostrogu. Mikro muzeum miałoby wymiar czysto kulturowy, a jego nowoczesna forma pomogłaby zwłaszcza młodszym odbiorcą zainteresować się historią Twierdzy Kraków. Muzyka na żywo byłaby uzupełnieniem życia lokalnej społeczności, co wpłynęłoby bezpośrednio na integracje tejże społeczności. 

Galeria

powrót