Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Park Duchacki

Wkrótce krakowianie wypoczną na większej części parku Duchackiego

2022-06-27

Na przełomie czerwca i lipca zakończy się rewitalizacja drugiej części parku Duchackiego. Urokliwy staw, drewniane pomosty, urządzenia do ćwiczeń dla bardziej aktywnych mieszkańców – to prace, które zostały już wykonane. Dzięki projektom z budżetu obywatelskiego na ukończeniu jest kolejny etap zadania, związany z zagospodarowaniem otoczenia spichlerza oraz ogrodu i sadu.

Park Bagry Wielkie

Gdzie nad wodę w wakacje w Krakowie?

2022-06-27

Wypoczynek nad wodą to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w upalne dni. Zobacz, gdzie podczas wakacji zrelaksujesz się w Krakowie. Przedstawiamy kilka propozycji, gdzie w mieście można wypocząć latem. Wśród propozycji znajdziesz dwa miejsca, które rozwinęły się-Park Bagry Wielkie lub powstały-Wodny plac zabaw w parku Jordana, dzięki głosom mieszkańców i środkom z budżetu obywatelskiego.

Łączymy Bronowickie Parki

2022-06-13

Zapowiadają się bardzo intensywne wakacje na terenie Dzielnicy VI Bronowice, a to dzięki rozpoczętej realizacji projektu pn. Łączymy Bronowickie Parki! Celem projektu jest stworzenie bogatej, zorganizowanej i interesującej formy spędzania czasu na terenach zielonych. 

Odwiedź nowy ogród krakowian, w którym królują wiewiórki

2022-06-10

Przy ulicy Dąbrowskiej w Czyżynach powstał Wiewiórkowy Ogród Krakowian. W nowym urządzonym miejscu w zieleni pojawiły się m.in. zjeżdżalnie, huśtawki i ścianka do wspinaczki.

Wnioskodawco, czy dostarczyłeś listę poparcia dla swojego pomysłu?

2022-05-18

Przypominamy, aby projekt mógł być uznany za kompletny, obowiązkowe jest dostarczenie przez wnioskodawcę listy poparcia. Internetowa Platforma budżetu obywatelskiego po złożeniu propozycji zadania automatycznie generuje listę poparcia dla danego projektu i jest ona dostępna w panelu wnioskodawcy.

Zazieleń swoją przestrzeń z projektem "Sadzonki dla Podgórzan".

2022-05-10

14 maja w ramach realizacji projektu "Sadzonki dla Podgórzan" każdy mieszkaniec Dzielnicy Podgórze Duchackie będzie mógł odebrać do 6 sadzonek roślin ogrodowych i balkonowych! Spotykamy się w Szkole Podstawowej nr. 27 w Krakowie im. Marii Konopnickiej przy ul. Podedworze 16 od godziny 10:00.

Krakowska straż pożarna zyskała nowy samochód ratownictwa medycznego.

2022-05-04

Samochód został opracowany i zabudowany na podwoziu Scania z napędem 4×4 a jego zakup został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

 

BO DZIĘKUJEMY

Budżet obywatelski: etap składania projektów za nami

2022-04-26

Zakończył się etap zgłaszania projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Dziękujemy za zaangażowanie oraz wszystkie złożone pomysły. W ramach IX edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa zgłoszono 862 projekty, w tym 169 projektów o charakterze ogólnomiejskim oraz 693 projekty o charakterze dzielnicowym.
 

Budżet obywatelski: ostatnie dni na złożenie projektu

2022-04-22

To już ostatnie dni na zgłaszanie projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Można je składać do poniedziałku, 25 kwietnia. W tym roku do ich dyspozycji przeznaczono łącznie 38 milionów złotych, to o 3 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

Spotkania on-line z budżetem obywatelskim 2022

2022-03-28

W ramach 9. edycji budżetu obywatelskiego przedstawiamy cykl 7 paneli z wykładami on-line prowadzonych przez praktyków i ekspertów z zakresu zieleni, infrastruktury, organizacji eventów czy działań kierowanych do dzieci. Webinaria będą otwarte dla każdego zainteresowanego mieszkańca, który kliknie w opublikowany link na stronie www.budzet.krakow.pl. To doskonała okazja by zainspirować się w swoich pracach na projektami. Zapraszamy!

Znajdź