Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 53:

Wydzielenie torowisk tramwajowych

Edycja Budżet Obywatelski 2015 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Polska

Opis projektu

Projekt zakłada wydzielenie torowiska tramwajowego od pasów dla samochodów na w/w ulicach poprzez zamontowanie separatorów i ograniczników skrajni wraz z odpowiednim oznakowaniem. Realizacja inwestycji wyeliminuje tworzenie się zatorów tramwajowo-samochodowych na w/w drogach umożliwiając szybszy przejazd służb ratowniczych (karetki pogotowia, straż pożarna itd.), poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców oraz skróci czas podróży i oprawi punktualność komunikacji miejskiej. Ponadto zwiększy się atrakcyjność transportu zbiorowego, przyciągając kolejnych pasażerów, np. osoby korzystające z samochodów, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Krakowie.

CHARAKTERYSTYKA DŁUGOTERMINOWYCH SKUTKÓW

Realizacja wnioskowanego zadania ma na celu wydzielenie torowisk tramwajowych, co skutkować będzie usprawnieniem i poprawą komunikacji zbiorowej, służb ratowniczych i innych użytkowników pasa drogowego.UZASADNIENIE PROJEKTU

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu 1 981 000,00 PLN
1 981 000,00 PLN
Wróć do poprzedniej strony